Tajemnice naszych snów

sny
yellow90

Sny to tajemnicze i niezrozumiałe wytwory naszego umysłu. Niepokoją, a równocześnie ,urzekają. Jedne przerażają, w drugich przeżywamy rozkosz. Wszystkie poruszają do głębi i pozostawiają po sobie niezatarte wrażenia. Dla ludzi umęczonych przez życie są ich odrębnym światem, azylem, potrafią spełniać najskrytsze marzenia. Wyrażają życie duchowe. Zawsze chciano wiedzieć co oznaczają, jaki mają...

Zawsze chciano wiedzieć co oznaczają, jaki mają wpływ na codzienne wydarzenia i czy odzwierciedlają wewnętrzne przeżycia osób śniących. Dopatrywano się w nich źródła dodatkowych, niedostępnych na jawie, informacji o przyszłości. Miał przemawiać przez nie boski przewodnik. Potrzeba wiązania ich treści z codziennymi wydarzeniami jest bardzo silna również i dzisiaj. Dowodem niech będzie popularność senników.

źródło opisu: Białystockie Wydawnictwo Prasowe, 1990

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!