Kaktus, przygody wiernego psa

Okładka książki Kaktus, przygody wiernego psa Barbara Gawryluk, Aneta Krella-Moch
Okładka książki Kaktus, przygody wiernego psa
Barbara GawrylukAneta Krella-Moch Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Cykl: Kaktus literatura dziecięca
literatura dziecięca
Kaktus
Wydawnictwo Literatura
2013-10-01
2013-10-01
Aneta Krella-Moch z parasolem

Okładka książki Kraków. Przewodnik dla dużych i małych Barbara Gawryluk, Przemysław Liput, Łucja Malec-Kornajew
Kraków. Przewo... Barbara Gawryluk, P...
Okładka książki Podhale oraz Orawa, Spisz i Pieniny Przewodnik dla dużych i małych Barbara Gawryluk, Aleksandra Krzanowska, Paweł Skawiński
Podhale oraz O... Barbara Gawryluk, A...

Okładka książki Asiunia Joanna Papuzińska, Maciej Szymanowicz
Asiunia Joanna Papuzińska,&...
Okładka książki Uczucia. Co to takiego? Serge Bloch, Oscar Brenifier
Uczucia. Co to... Serge Bloch, Oscar ...
Okładka książki Klifka. Opowieść o foczce, która szukała mamy Iwona Cała, Barbara Gawryluk
Klifka. Opowie... Iwona Cała, Barbara...
Okładka książki Dzień czekolady Emilia Dziubak, Anna Onichimowska
Dzień czekolady Emilia Dziubak, Ann...

7 / 10 BARDZO DOBRA

bardzo mi się podobała,
sama chętnie bym takiego pieska miała:)
Książka dobrze napisana gładko i dobrze się czyta:)
Pozdrawiam julkakoszulka

7 / 10 BARDZO DOBRA

bardzo mi się podobała,
sama chętnie bym takiego pieska miała:)
Książka dobrze napisana gładko i dobrze się czyta:)
Pozdrawiam julkakoszulka

To fantastycznie napisana książka o arcy mądrym psie i wspaniałej rodzinie u której mieszka i z którą jest szczęśliwy. Pies przybył do rodziny ze schroniska, do którego trafił z lasu, bo ktoś zostawił go tam przywiązanego drutem kolczastym do drzewa. Smutne i trudne przeżycia, zanim trafił do rodziny Weroniki, Wojtka i ich mamy, nie zaważyły na jego zachowaniu w tej rodzince. Kochał ich całym psim sercem, był im oddanym i wiernym towarzyszem, zawsze wyczuwającym antypatie i niemiłe zachowania. Chętny do zabaw, łasy na pieszczoty, ale także odpowiedzialny, pilny uczeń i uważny słuchacz. Cała rodzina uwielbiała go i traktowała go jak pełnoprawnego członka rodziny. Mimo, że czasem narozrabiał, albo miał swoje nawyki, przyjmowano to ze zrozumieniem. Zyskiwał sympatię także wśród znajomych albo nowo poznanych osób.

Tą książkę czyta się z ogromną przyjemnością, bo Barbara Gawryluk, umie pisać ciekawie, pięknie i przekonywająco. To nie pierwsza jej książka w naszych rękach, ale kolejna wyjątkowa lektura.

Autorka podkreśla w niej takie cechy jak odpowiedzialność, szacunek, pomoc, empatia, zrozumienie. Postaci, są bardzo prawymi ludźmi, chociaż nie ideałami, zawsze uważni na siebie i innych. Ten pies pasuje do nich, bo jest tak samo życzliwy jak oni.

Dla mnie cudowna książka, bynajmniej nie przesłodzona, za to zrozumiała, przekazująca mądre treści dla każdego czytelnika. Zabawna, bez zadęcia i moralizatorstwa. Pełna ciekawych przygód wciąga i nie daje o sobie zapomnieć. Z mnóstwem wzorców właściwych zachowań.

Urocza książka :) Przyjemna, sympatycznie się ją czyta, poruszająca sporo tematów ważnyc i dla dzieci, i dla rodziców. Bardzo mi się podobała, chociaż jestem dorosła i własnych dzieci nie mam ;)

Bardzo bardzo. Pani Gawryluk trzyma poziom. Czyta się bardzo fajnie. 4, 5, 6 i więcej latki słuchają z zaciekawieniem. Napisana fajnym językiem, bardzo fajne ilustracje, krótkie historyjki, ciekawe tematy. Polecam każdemu

Mój 7-latek słuchał z dużym zaciekawieniem. I dobrze, ze dołączony był audiobook, bo nie chciałoby mi się czytać tego wszystkiego. Niektóry historie są trochę naiwne.

A może po prostu nastawiłam się, że książka będzie taka rewelacyjna i wzruszająca jak o psie Dzoku? ;-)

nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

Nie od dziś wiadomo, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Wiem o tym doskonale, bo w naszym domu także mieszka kudłaty towarzysz. Więź między moimi synami, a naszą suczką jest ogromna, a miłość bezgraniczna. Dlatego mój starszy syn uwielbia wszystkie książki, których bohaterami są psy. Nic więc dziwnego, że od razu pokochał sympatycznego, rudego kundelka z książki „Kaktus – przygody wiernego psa”.

Historia Kaktusa nie miała dobrego początku. Ktoś przywiązał go do drzewa i porzucił. Na szczęście został znaleziony i trafił do schroniska. Jego nowe, lepsze życie rozpoczęło się, gdy trafił do nowego domu, zamieszkałego przez mamę z dwójką dzieci – Weronikę i Wojtka. To właśnie ich losy i przygody poznamy czytając opowiadania Barbary Gawryluk, zebrane w jednej książce wraz z płytą MP3. A jest co czytać...

Tytułowy bohater jest psem wyjątkowym. Niezwykle oddany, dzielny, mądry, zawsze gotowy do działania. Potrafi narozrabiać i ma różne pomysły. Historie z jego udziałem są bardzo zabawne, pouczające i ciekawe. Kaktus za każdym razem staje na wysokości zadania. Udaje mu się obronić Weronikę przed łobuzami, odnaleźć zaginioną dziewczynkę czy pomóc jamnikowi. Autorka w swoich opowiadaniach w bardzo obrazowy sposób przekazuje ważne informacje.Bardzo często podkreśla, że pies to odpowiedzialność na lata i obowiązek. Uświadamia również, że ciężka praca przynosi efekty.

„Kaktus – przygody wiernego psa” to książka, która bardzo wciąga. Mój syn co chwilę domagał się, bym czytała dalej, tak bardzo ciekawiło go, co tym razem spotka jego ulubionego bohatera. Z pozoru zwykłe czynności jak wizyta u weterynarza czy wyjazd za miasto lub w góry były początkiem jakiegoś ciekawego zdarzenia. I to właśnie najbardziej podobało się mi i mojemu dziecku. Dodatkowo, do książki dołączona jest płyta CD, na której autorka czyta swoje opowieści. Ten dodatek umilił nam nie jedną podróż samochodem.

Książka o przygodach Kaktusa jest ciekawą pozycją literacką dla dzieci, przepięknie zilustrowaną i napisaną w pięknym stylu. O jej wyjątkowości może świadczyć fakt, że nie tylko dzieci ją uwielbiają, dorośli również ;-)

nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

• Dla dzieci
  • 2021 52 challenge
  • D: Literatura polska 🇵🇱
  • Cztery 🐾 dla 👧👦

Dodaj cytat z książki Kaktus, przygody wiernego psa