15 minut w kuchni

Tłumaczenie: Maria Brzozowska
Wydawnictwo: Insignis
Jamie's 15-Minute Meals
joly_fh

120 przepisów niezwykle różnorodnych przepisów na zupy, dania główne, sałatki, kanapki, śniadania, pyszne koktajle… Smakowite posiłki mięsne, rybne, wegetariańskie. Autorskie wersje dań kuchni angielskiej, francuskiej, włoskiej, meksykańskiej, azjatyckiej, marokańskiej i nie tylko. Mnóstwo trików, jak na co dzień gotować szybko, a zarazem zdrowo i smacznie. Przejrzysty układ przepisów i jak zawsze rewelacyjne fotografie przyjaciela Jamiego, Davida Loftusa.

źródło opisu: Wydawnictwo Insignis, 2013

źródło okładki: www.insignis.pl

Paulina Kwiatkowska | 2013-11-01

Jamie Oliver prowadził różne programy kulinarne za granicą. Obecnie jest autorem,, Jamie Oliver's Food Revolution”. Byłam bardzo ciekawa jego książki ,,15 minut w kuchni”, gdyż wcześniej nie miałam większej styczności z jego osobą.

Mój blog z założenia miał zawierać przepisy proste, szybkie i niedrogie w przygotowaniu. Nie inaczej ma być z ksiązką Jamiego Oliviera, który rozumiejąc zabieganych ludzi na bazie wielu prób i błędów wraz z całym zespołem przygotował książkę. W początkowej części znajduje się lista sprzętów niezbędnych do korzystania z kuchni, a następnie lista składników, która w spiżarni nigdy nie zginie, a okaże się nieraz potrzebna. Ja sama wolę mieć więcej produktów w domu, niż chwilę przed pędzić do sklepu, bo mi czegoś brakuje.

Książka została podzielona na kilka kategorii. Pierwszą z nich jest Kurczak. Pomyślicie, kurczak, jak kurczak, co można z niego przygotować w 15 minut? A jak widać można. Znajdziemy tutaj przepisy na Kurczaka Tikka, Pikatnego kurczaka po...

Michał Matyszczak | 2015-03-20

Te 15 min jest czasem trochę naciągane ale i tak książka zawiera fajne przepisy.

Alicja | 2013-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2013

Uwielbiam !!! Wszystko co Jamie napisze lub nakręci mogę oglądać w kółko :)

Kakunia | 2018-02-02

świetne przepisy, coś do codziennego gotowania i coś specjalnego, mniej znanego też się znajdzie. ale najważniejsze - przepisy faktycznie szybkie w wykonaniu są :)

KasiaSz | 2019-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2019