Świat wiedzy (10/2013)

Wydawnictwo: Bauer
20835825
czasopisma
Lolek90

Czy ludzka dusza to tylko aktywność komórek mózgu? Czym tak naprawdę jest "światełko w tunelu"? W październikowym wydaniu przedstawiamy najnowsze odkrycia medycyny próbujące określić granicę między życiem a śmiercią. Zapraszamy do poszukiwania kosmicznej ciemnej materii oraz zagadek kryjących się w watykańskich archiwach. Piszemy też, jak nauczyć się lepiej obserwować i zapamiętywać. Miłośnikom zwierząt prezentujemy zilustrowane pięknymi zdjęciami artykuły o pingwinach cesarskich i ciekawostkach z życia os.

źródło opisu: http://swiatwiedzy.interia.pl/

źródło okładki: http://swiatwiedzy.interia.pl/

• Nieposłuszeństwo
  • Zakład o miłość
  • Dlaczego mężczyźni, dlaczego kobiety - tak robią?
  • Wołyński gambit
Naomi Alderman

6,68 (75 ocen i opinii)
Zakład o miłość
Agnieszka Lingas-Łoniewska

7,08 (1340 ocen i opinii)
Dlaczego mężczyźni, dlaczego kobiety - tak robią?
Frede Royer

8 (2 ocen i opinii)
Wołyński gambit
Artur Baniewicz

7,67 (6 ocen i opinii)
W szpilkach od Manolo
Agnieszka Lingas-Łoniewska

7,24 (1329 ocen i opinii)
Wianek z dmuchawców

Jojo Moyes

6,77 (83 ocen i opinii)
Wkp | 2014-01-17
Przeczytana: 16 stycznia 2014

Kolejny świetny tak tekstowo, jak i graficznie numer Świata Wiedzy. Całość na równym, wysokim poziomie zachwyca i zachęca do pogłębiania wiedzy. Nie zabrakło tez powtórek, ale i tak dostajemy najlepszy z magazynów naukowych dostępnych na rynku, przyswajalny i intrygujący, więc nie będę narzekał.

Lolek90 | 2013-09-17
Przeczytana: 17 września 2013

Tradycyjnie już przeczytałam czasopismo jednym tchem. Szczególnie przypadł mi do gustu artykuł dotyczący umierania. Chociaż od dawna wiedziałam, że obkładanie lodem poszkodowanego może pomóc w uratowaniu mu życia, to jednak nie zdawałam sobie sprawy z tego, że nawet po kilku godzinach można przywrócić do życia pozornie martwego człowieka. Drugi artykuł, który przykuł moją uwagę dotyczy tajnych akt archiwum watykańskiego. Zaczynam żałować, że nie poszłam na studia historyczne. Może wtedy mogłabym je przejrzeć.