angielski
Julia

Kiedy studentka Rena Collins rozbija się nosem na torsie kampusowego wyrzutka, jej informacje z plotek zostają zachwiane. Przystojny, taktowny i o pozornie zdrowych zmysłach, Wallace Blake nie wyglądał jakby spędzał samotne noce na krzyczeniu i waleniu głową w ściany swojego pokoju w akademiku. Cholera, nie wyglądał nawet jakby spędzał sam noce, chociażby tymczasowo. Zbyt ciekawa dla...

Zbyt ciekawa dla własnego dobra, Rena obiecuje, że odkryje prawdę która kryje się za reputacją szaleńca Wallace'a - i jakim cudem dwu sekundowy kontakt z nim sprawił jej siniaki. Oczywiście, jest kilka drobnych niedomówień po drodze: poczucie winy, podziw, ciepłe i dziwne uczucia...
Nie wspominając już o niechcianym zainteresowaniu potężnej, nadnaturalnie uzdolnionej rodziny Wallace'a.

Jest podzielona przez przeciwne ideały, na dwie wkrótce walczące frakcje, które żyją wśród nas w ukryciu. Gdy Rena znajduje się pod ich obstrzałem, Wallace nie ma wyboru i aby ją uratować, musi użyć swoich mocy. Teraz są naprawdę są w kłopotach. Z wojną na horyzoncie i narażonym na niebezpieczeństwo życiem Reny, musi się od niej odsunąć. Ale Rena nie chce na to pozwolić. Jeśli walka jest tym, co udowodni jej własną siłę i utrzyma Wallace'a w jej życiu, to zrobi to - nawet jeśli oznacza to zaryzykowanie czegoś znacznie większego niż jej serca.

źródło opisu: własny

źródło okładki: https://www.amazon.com/Strength-Mark-Nexus-Carrie-...»

Kasik | 2013-10-03
Przeczytana: 03 października 2013

Znalazłam ją oczywiście przez przypadek i cieszę się ponieważ dostałam świeżą, niecodzienną, i niebanalną książkę.
Napisana jest płynnie, lekko i czasem prześmiewczo.
Mamy w niej losy studentów oraz oczywiście życia akademickiego - a śledzimy to wszystko z perspektywy głównej bohaterki - Reny Collins. Dzięki przedstawieniu świata campusu z tej strony, niejednokrotnie śmiałam się do łez, a jej niewypowiedziane komentarze dodatkowo podkręcają całą historię i sprawiały że wszystko z nią przeżywałam.
Ale żeby nie było łatwo, lekko i przyjemnie dostajemy jego - tajemniczego wyrzutka, o którym w całym akademiku aż huczy od plotek.
Na szczęście autorka stworzyła bohaterkę niebanalną, z charakterem i nie bojąca się wyrazić swojego zdania. Dzięki czemu postanawia poznać prawdę o Wallace i rozwikłać zagadkę tajemniczych odgłosów jakie w nocy dochodzą z jego pokoju. Co znajdzie?? Mogę zdradzić że miłość ale resztę pozostawiam Wam - na pewno Was zaskoczy :)
Książka jest znakomicie napisana,...

mania_kch | 2014-03-07
Na półkach: Przeczytane, 2014

Zakochałam się w świecie stworzonym przez Carrie Butler, jest taki nowy , orzeźwiający z cudownymi i wyjątkowymi bohaterami:) Rozkwitający romans jest słodki, ale jednocześnie ekscytujący doskonale wpleciony w rozgrywającą się akcję.
Główni bohaterzy Rena i Wallace para, którą od razu się kocha:)Ona temperamentna, bardzo emocjonalna , on seksowny, tajemniczy i skryty w sobie razem tworzą doskonały duet uzupełniając siebie nawzajem .
Nadmienić również trzeba o postaciach drugoplanowych, które są fantastycznie wykreowane zwłaszcza Cole, którego na początku nie lubiłam, ale im bardziej zagłębiałam się w tę historię tym bardziej moje uczucia wobec niego ocieplały się aż w końcu na końcu pokochałam go :)
Książka napisana jasnym, lekkim językiem ze sporą dozą humoru, każdy miłośnik tego gatunku na pewno będzie zadowolony.
Ja oczywiście polecam :)

asia20100 | 2013-10-04
Przeczytana: 03 października 2013

Dawno nie czytałam tak cudownej książki. Historia bardzo przypadła mi do gustu! Jest opisana w ciekawy, zaskakujący i płynny sposób.
Zostajemy wprowadzeni w zupełnie nowy, unikalny świat Dynari- rewelacyjny pomysł autorki! Do tego znajdziemy w książce sporo humoru, zabawne dialogi oraz ciekawe życie studenckie (momentami nawet bardzooo ciekawe..:) Podobało mi się to, iż autorka nie skupiła się tylko na głównych bohaterach, ale w fajny sposób opisała losy bohaterów drugoplanowych. Z niecierpliwością czekam na kolejną część :)
Gorąco polecam!

iza161 | 2014-09-08
Przeczytana: 08 września 2014

Coz mogło być lepiej,a czym dalej tym gorzej-wersja NEW ADULT Pranormal Romance.... jakoś tak technicznie niedopracowane. Ona człowiek i jej chłopak z rodzinka z mocami... zero napięcia, namiętności czy śmiechu-wiec nie wiem co napisać- nudna i płytka jak i przewidywalna, niby o studentach,ale dla gimnazjalistów.

Esia | 2015-05-17
Przeczytana: 17 maja 2015
Clarissa21 | 2014-03-13
Przeczytana: 11 marca 2014

Początek książki bardzo wciągający: tajemniczy, nieziemsko przystojny chłopak, niebywale zabawna i charakterna główna bohaterka, na dodatek nietuzinkowy brat bliźniak. To wszystko zapowiadało bardzo interesującą historię. Niestety pod koniec autorka trochę niepotrzebnie namieszała i skomplikowała sprawę! Zbyt szybko pojawili się nowi bohaterowie i zbyt dużo informacji do przetworzenia, jakieś porwanie, jedno, drugie, z nikont zjawia się czyjaś babka itp. Pomysł ogólnie dobry, ale wykonanie średnie. Ogromny plus za główną bohaterkę to dla niej warto zainteresować sie tą pozycją!

książek: 2081
bookish | 2014-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2014

czy tylko ja zaczęłam czytać tę książkę nieświadomie i we efekcie okazała się ona fantastyką? kurde, ale jest dobra. nie zdradza za wiele w pierwszej części, ale jednocześnie sprawia, że od razu trzeba przystąpić do następnej. taki jest obrót spraw. a głowni bohaterowie? cóż myślę, że trafił swój na swego.

Justyna | 2018-06-28

Studentka Rena Collins natyka się na Wallace'a Blake'a powszechnie uznawanego za niezrównoważonego psychicznie. Po bliższej znajomości Rena odkrywa inne oblicze Wallace'a Blake'a, który stara się chronić ją przed niebezpieczeństwem i w dodatku skrywa pewne tajemnice...
"Strength" to w mojej opinii powieść, którą się czyta w lekki i szybki sposób. Akcja wraz z kolejną stroną nabiera coraz szybszego tempa i coraz bardziej intryguje. Główni bohaterowie tej powieści zostają wciągnięci w różne niebezpieczne sytuacje, które wymagają odwagi i poświęcenia. Oprócz nich pojawiają się też inne osoby, które nadają powieści więcej "energii". Losy Reny Collins i Wallace Blake'a są interesujące a szczególnie więź między nimi, która coraz bardziej się pogłębia. Sama fabuła powieści również ciekawi - w przystępny sposób przedstawiony jest świat bohaterów, ich problemy i rozterki. Powieść warta uwagi.

Przeczytana: 01 sierpnia 2014

Zaczęłam czytać tą propozycję przypadkowo i zapowiadała się świetnie na początku. Z biegiem czasu okazało się, że nie tego się spodziewałam ale książka zaskoczyła mnie pozytywnie! Jeżeli ktoś szuka w tej pozycji seksu to nie jest książka dla niego. Tutaj dowiemy się co to rodzina, przyjaźń, rzeczy nadprzyrodzone, poświęcenie i miłość. Książka mnie urzekła. Czyta się ją lekko i przyjemnie a przygody głównych bohaterów zachęcają tylko do przeczytania następnej części. Nie będę zdradzać wielu szczegółów bo zaskoczenie jest ogromnym plusem tej pozycji.

Sybi | 2016-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2016

Im dalej w las, tym gorzej, trochę zmęczyłam tę powieść.

Reakcje Reny są kompletnie niewiarygodne, a jej szybkość przeskakiwania z relacji "ojej przydarzyły mi się okropne rzeczy i dowiedziałam się strasznej prawdy" do "rozumiem wszystkie wasze problemy i bardzo współczuję, jak mogę pomóc?" rozwaliła mnie na łopatki.
Wallace jest jęczącą męczyduszą, a jego braciszek psychopatą. Na miejscu Reny uciekałabym na drugi koniec świata od nich...

Bella z Edwardem byli bardziej wiarygodną parą :P