Sasnal. Przewodnik Krytyki Politycznej

Wydawnictwo: Krytyka Polityczna

Wilhelm Sasnal to obecnie najbardziej rozpoznawalny na świecie polski artysta, tymczasem w Polsce paradoksalnie jego twórczość jest mało znana. Obok reprodukcji najważniejszych prac Wilhelma Sasnala (m.in. fragmentów niewydanego dotychczas komiksu Diamond Sea), w przewodniku zebraliśmy najciekawsze zagraniczne i polskie teksty o jego twórczości oraz napisane specjalnie na tę okazję eseje autorów związanych z Krytyką Polityczną (w tym obszerny tekst Slavoja ?i?ka, wpisujący Sasnala w ciekawie nakreśloną ewolucję sztuki nowoczesnej). W przewodniku o artyście i z artystą rozmawiają m.in. A. Przywara, J. Mytkowska, A. Szymczyk, S. Sierakowski, P. Marecki i K. Mikurda. Prezentujemy Sasnala jako malarza, filmowca i twórcę komiksowego, ale także jako artystę zaangażowanego po stronie lewicy. Przewodnik zasypuje przepaść między kulturą a polityką i wpisuje twórczość artysty w nowy kontekst, wolny od zniekształceń instytucji rynku, akademii i mediów masowych.

| 2012-01-12
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Ciekawy przewodnik po twórczości polskiego malarza, Sasnala.

moindre_effort | 2016-02-09
Na półkach: 2016, Przeczytane