LIBRORUM AMATORI

Wydawnictwo: WAM
837318502X
historyczna

Księga pamiątkowa ofiarowana Ks. Czesławowi Michalunio SJ na 50-lecie ofiarnej pracy w Bibliotece Filozoficznej Towarzystwa Jezusowego w Krakowie Zbiór artykułów dedykowanych jezuicie, ks. Czesławowi Michalunio, obejmuje w pierwszej części teksty wspomnieniowe poświęcone osobie i pracy Jubilata, napisane przez Jego Przyjaciół i Współpracowników. Kolejne prace ułożone zostały w dwóch blokach tematycznych Biblioteki jezuickie w Krakowie oraz Biblioteki i bibliotekarze w zakonie jezuitów . Obok oryginalnych opracowań znalazły się tu również materiały źródłowe i wykazy bibliograficzne oraz przedruki tekstów rozproszonych tworząc swoiste kompendium wiedzy na temat dziejów bibliotek w Towarzystwie Jezusowym. Księgę zamykają dwa artykuły dotyczące elektronicznych baz danych.