These Broken Stars

Wydawnictwo: Disney, Hyperion
dystopia
angielski
snll

It’s a night like any other on board the Icarus. Then, catastrophe strikes: the massive luxury spaceliner is yanked out of hyperspace and plummets into the nearest planet. Lilac LaRoux and Tarver Merendsen survive. And they seem to be alone. Lilac is the daughter of the richest man in the universe. Tarver comes from nothing, a young war hero who learned long ago that girls like Lilac are more...

Lilac is the daughter of the richest man in the universe. Tarver comes from nothing, a young war hero who learned long ago that girls like Lilac are more trouble than they’re worth. But with only each other to rely on, Lilac and Tarver must work together, making a tortuous journey across the eerie, deserted terrain to seek help.

Then, against all odds, Lilac and Tarver find a strange blessing in the tragedy that has thrown them into each other’s arms. Without the hope of a future together in their own world, they begin to wonder—would they be better off staying here forever?

Everything changes when they uncover the truth behind the chilling whispers that haunt their every step. Lilac and Tarver may find a way off this planet. But they won’t be the same people who landed on it.

The first in a sweeping science fiction trilogy, These Broken Stars is a timeless love story about hope and survival in the face of unthinkable odds.

źródło opisu: www.amiekaufman.com

źródło okładki: www.goodreads.com

Jestem odrobinę rozczarowana, spodziewałam się młodzieżowego sci-fi z jakimś wątkiem romantycznym, niestety sci-fi było niewiele, za to romansu cała książka. Myślałam, że historia będzie czymś na kształt „W otchłani” Beth Revis, ale niestety, zabrakło rozmachu i polotu.

Lilac i Tarver, ona bogata, on żołnierz. Należą do innych światów, jednak przyszło im razem dzielić tragiczne chwile, kiedy statek, którym przemierzają galaktykę, rozbija się.

Początek mnie nie zachwycił, historia rodem z Titanica, tyle że tutaj amant przeżył katastrofę i musi męczyć się z księżniczką dalej. Całość rozwijała się naprawdę w interesującym kierunku, była jakaś tajemnica do odkrycia, relacja Tarver-Lilac nie była niczym szczególnie odkrywczym, ale ładnie opisana, tyle, że oczywista, jak w filmie Sześć dni, siedem nocy. Nie przeszkadzało mi to jakoś specjalnie, dopóki między bohaterami było czuć napięcie. Szkoda tylko, że kiedy już coś się wyklarowało, to iskierki ekscytacji zgasły, odpłynęły razem z...

Natalia-Lena | 2016-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2016

[ http://room6277.blogspot.ie/2016/02/these-broken-starsw-ramionach-gwiazd.html ]

Kosmos jest dla twórców kopalnią pomysłów. Wśród trendów filmowych i czytelniczych, które pojawiają się i znikają, on zdaje się nieporuszony. Walka o przetrwanie, najazdy obcych, dorastanie, romans, zbrodnia, podróż w nieznane, ratowanie planety, diagnozowanie człowieczeństwa, naukowe dywagacje o podróżach międzyplanetarnych; każda grupa widzów i czytelników ma galaktykę skrojoną na swoją miarę. I tak od lat.

Zarówno wśród nie tak dawno wydanych oraz dopiero zapowiadanych książek można wymienić: „Illuminae” Amie Kaufman i Jaya Kristoffa, „Inherit the Stars” Tessy Elwood, „On the Edge of Gone” Corinne Duyvis, „Beyond the Red” Avy Jae, „Hold Back The Stars” Katie Khan, „Mirror in the Sky” Aditi Khorana, „The Loneliness of Distant Beings” Kate Ling, „Pitch Dark” Courtney Alamedy, „Facsimile” Vicki L. Weavil, „Starflight” Melissy Landers, „Unearthed” Amie Kaufman i Meagan Spooner. I tak przez następne...

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Mam mieszane uczucia po przeczytaniu. Niby wszystko było ciekawe i szybko się czytało, ale czegoś mi brakowało. Po opisie z tyłu książki spodziewałam się, że kiedy oboje wylądują na nieznanej planecie to naprawdę będą musieli walczyć o przeżycie. A na swej drodze spotkają kosmiczne potwory, krwiożercze rośliny itp. A tu właściwie tylko podróżowali do wraku promu i próbowali rozwiązać zagadkę głosów. Co do zakończenia to mimo, że jest w miarę satysfakcjonujące to jak dla mnie za szybkie. Oczywiście mam też pytania. Jak to możliwe, że nowoczesny prom jakim był "Ikar" tak po prostu się rozpadł? I to akurat na tej dziwnej planecie. Ponadto zginęło ponad 50 tysięcy ludzi i nic? Nikt nie bada tej sprawy? A Lilac tak łatwo się z tym pogodziła. Tylko pogroziła tatusiowi paluszkiem i zabroniła mu krzywdzić jej ukochanego. Naprawdę spodziewałam się większych przygód.

Virginia | 2016-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2016

"To, jak cię widzą, zależy tylko od ciebie."

Tytuł ten nie dawał mi spokoju, już od dnia swojej premiery w Polsce. Jednakże zawsze było mi z tą książką nie po drodze. Jednak w końcu trafiła do mych rąk. Jestem pozytywnie zaskoczona, historią jaką stworzył duet autorek. Choć przyznam, że książka ma kilka słabych momentów, przez które miałam ochotę ją odłożyć z powrotem na półkę. Mimo wszystko historia Tarvera i Lilac mi się podobała.

Największy prom kosmiczny w całej galaktyce, rozbija się na obcej planecie. Jedyni ocaleni to Lilac i Tarver. Ich światy zupełnie się różnią. Ona - córka najbogatszego człowieka w całej galaktyce. On - nienależący do elity, młody bohater wojenny. Muszą zjednoczyć swoje siły, aby przetrwać i wrócić do domu. Tajemnicza planeta wydaje się być przyjazna do czasu, gdy zaczynają ich nękać dziwne wizje.

Pomimo przeciwności losu pomiędzy bohaterami rodzi się uczucie. Czy dadzą sobie szansę? Czy ich miłość przetrwa po powrocie do domu?

Książka raz dwa...

Ligeria | 2016-03-07

Powiem szczerze że kiedy koleżanka pożyczyła mi tą książkę, byłam do niej nastawiona dosyć sceptycznie. Żenująca okładka i opis nie wzbudzały we mnie zbyt wiele entuzjazmu.
Początek jest rzeczywiście bardzo nużący i pierwszy raz od dawna chciałam odłożyć książkę na samym początku historii. Główna bohaterka wydawała mi się rozkapryszoną córeczką tatusia, która na wszystkich patrzy z góry. Nie potrafiłam wbić się w tę historię.
Na szczęście po pewnym czasie akcja rozkręciła się a Lilac pokazała swój prawdziwy, skrywany przed światem charakter. Nie mniej jednak nie odczuwałam żadnych emocji w czasie czytania. Nie byłam zaintrygowana, nie drżałam o to co będzie dalej. Po prostu przekręcałam kolejne kartki.
Najciekawszym wątkiem były dla mnie urywki z przesłuchania Tervora, które dodawały całej historii pewnej aury tajemniczości. Ale było ich zbyt mało by utrzymać moje zainteresowanie na dłużej.
Nie jestem w stanie zrozumieć porównań do Titanica, które obijały mi się o uszy. To...

Gorąco polecam pierwszy tom serii Starbound wszystkim fanom science fiction, fantastyki oraz Young Adlut. Przy tym tytule, pomimo powolnego początku, nie da się nudzić. Wzbudza ona szereg przeróżnych uczuć, czasem bawi, wzrusza, z pewnością szokuje. Niezwykle udany debiut, który potrafi zaskakiwać i przykuwać uwagę.

Książkomania | 2016-03-03
Przeczytana: 03 marca 2016

Wśród gwiazd.

Amie Kaufman i Meagan Spooner połączyły siły i wspólnie stworzyły trylogię Starbound. Każda część to inny świat, inna historia miłosna, ale wspólny wróg. Pomysł wydaje się ciekawy, jednak wiadomo, że pierwsze wrażanie jest najważniejsze. „W ramionach gwiazd” to właśnie nasze pierwsze wrażenie, nasze pierwsze spotkanie ze światem gwiazd. To powieść, która uzależnia i otwiera przed nami drzwi do innego, bardzo intrygującego świata pełnego emocji, niezwykłych przeżyć i akcji, które sprawiają, że na moment zapominamy oddychać.

„Ciemność wiruje wokół mnie, zmęczenie niemal zwala mnie z nóg. Zamykam oczy i opieram się ręką o ścianę. Nie stać mnie na to, by stracić nadzieję.”

Lilac LaRoux jest córką najbogatszego człowieka w całej galaktyce. Tarver Merendsen to młody bohater wojenny, który swoją odwagą i umiejętnościami zdobył tytuł majora i rozgłos, dzięki czemu ma wstęp na wyższe salony. Tam poznaje Lilac, na pokładzie, który ulega katastrofie. Tylko Lilac i Tarver...

ZaczytanaMajka | 2016-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2016

Odkąd zobaczyłam okładkę książki nie mogłam o niej zapomnieć. Dziewczyna w zielonej sukience, gwiazdy i on - chłopak, którego pragnie chwycić za rękę. Sama okładka dostarczyła mi wielu emocji i zapragnęłam przeczytać tę książkę. A kiedy już dostałam fragment wiedziałam, że to literatura dla mnie. Co z tego, że młodzieżówka. „W ramionach gwiazd” to zupełnie inna książka, to po prostu kosmos! Od pierwszych chwil zostałam pasażerem statku podczas kosmicznej podróży po galaktyce. Ponadto stałam się wiernym obserwatorem wszystkiego co dotyczy dwójki bohaterów, którzy od samego początku mimo że różni ich wszystko i są jak ogień i woda. To tak naprawdę los zrobił im psikusa i skazał na siebie. Przypadek? Być może, a co jeśli tak miało być? I takie jest ich przeznaczenie?

Autorzy: Amie Kaufman, Meagan Spooner
Tytuł: W ramionach gwiazd
Cykl: Starbound #1
Wydawnictwo Otwarte
Strony: 488
Premiera: 2 marca...

TINA | 2016-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2016

Brak mi słów by opisać co ta książka zrobiła z moim sercem, emocjami i jak bardzo mną wstrząsnęła...
Niesamowita odwaga bohaterów zrodzona z własnej woli, woli przetrwania. Troska o dobro drugiej osoby, które obudziło głębokie uczucia, prawdziwe i szczere... O tym właśnie opowiada Historia Lilac i Trevora. Jest to najpiękniejsza i najbardziej tragiczna opowieść jaką zdarzyło mi się czytać ostatnimi czasy. To historia dwóch obcych sobie osób, których katastroficzne położenie pcha do poznania swoich granic wytrzymałości.
Nie jestem w stanie zacząć czytać kolejnej książki, bo moją głowę zasiedliły opisy fauny i flory innego świata. Wybitna pozycja dla smakoszy fantasy, przygody i romansu... Perełka na półce! Jak dla mnie 10 to mała ocena! Ona zasługuje na miano mistrzostwa! Już czekam na kolejny tom...ah... Teraz mogę sobie westchnąć z zadowoleniem :) polecam bardzo!

Funa | 2016-06-25

"Wiem, że ze mną pogrywa, tyle że nie znam zasad, a ona trzyma w ręku wszystkie karty. A jednak myślę: do diabła z tym. Jakimś cudem nie obchodzi mnie, że przegrywam. Jeśli ona zechce, jestem gotów już teraz się poddać".

W końcu mogę napisać opinię tej książki. Od początku premiery "W ramionach gwiazd" wiele razy chciałam ją kupić, ale skończyło się tylko na chceniu. Teraz nareszcie przeczytałam e-boooka i mogę powiedzieć, że nie jest to to, czego się spodziewałam.

Główna bohaterka Lilac jest bardzo fajna. Od razu ją polubiłam i rozumiałam, że nie chce skrzywdzić innych i dlatego ich od siebie odpycha. Kiedy nadchodzi dzień katastrofy Ikara i Lilac zostaje zaciągnięta do kapsuły ratunkowej z Tarverem, chłopakiem którego usilnie starała się od siebie odepchnąć nie wiem jak ma się zachowywać. Zdecydowała nadal udawać niezależną i bezduszną tylko po ty, by zniechęcić do siebie majora. Już się jej wydaje, że on tak ją nienawidzi, że na pewno nic do niej nie poczuje, ale... Tarver tak...