Authority. Statki Albionu 2

historyczna

Wkp | 2015-01-08
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 07 stycznia 2015

Nadciągają statki Albionu i urządzają masakrę w LA. Authority stają z nimi do walki, bowiem Jenny Sparks zna już tych wrogów z przeszłości.

Drugi tom Authority nie powala. Jest wręcz słabszy od poprzedniego. Kiedy go czytałem, miałem wrażenie jakbym obcował z europejskim komiksem środka na siłę przerobionym na amerykański hit. Dużo akcji, sporo zbędnego chaosu i próba uczynienia z historii czegoś głębszego podnosząc wiek docelowego czytelnika gadkami o gwałcie i przekleństwami. Szkoda, bo potencjał został zabity.

Nadal jednak jest to dobry komiks, choć oczekiwań nie spełnia.

modli | 2013-08-21

Ten album będę pamiętał z marnotrawstwa. Otóż pierwsze 2 z 4 zawartych w nim rozdziałów przedstawiają nudną, stateczną, źle napisaną bitwę powietrzną, jednocześnie będąc pozbawione niemal jakiejkolwiek fabuły. Autorzy próbowali zrobić z komiksu naładowany efektami specjalnymi nowoczesny blockbuster. Problem w tym, że ja na takich filmach usypiam. Pierwszy tom też oferował głownie potyczki głównych bohaterów. Jednak tam starcia były dużo lepiej rozpisane,a tu dostajemy parę wielkich plansz przedstawiających pojazdy z innego wymiaru i ganiające je myśliwce. Może i na ekranie to by jeszcze jakoś wyglądało, jednak w komisie jest po prostu nudne. A w każdym razie w sposób, w jaki narysował to Hitch. Ogólnie jego kreska jest na dużo gorszym poziomie niż przy okazji tomu pierwszego. Prawdopodobnie to wynik bardziej presji niż zaniedbania. Nie wiem, czy powinno to usprawiedliwiać Ellis'a, który przy najwyraźniej przy okazji 2 pierwszych rozdziałów zrobił sobie wakacje. Później jest już...

zielony_kot | 2015-10-10
Przeczytana: 25 października 2015