Tańce wokół stołu, czyli polskie tradycje kulinarne

Wydawnictwo: Videograf
PsyhoSpider

„Tańce wokół stołu” to kolejna książka wytrawnego znawcy polskiej kuchni, autora licznych poradników i przewodników o tematyce kucharskiej. Opatrzona ilustracjami publikacja stanowi cenne źródło informacji o rodowodzie wielu potraw i kulinarnych modach. Autor przedstawia m.in. historię chleba, ryżu, ziemniaka, sera, herbaty, kawy, pomidora. Opowiada o polskich tradycjach kulinarnych, biesiadowaniu i celebrowaniu świąt. Czytelnik znajdzie tu też porady dotyczące doboru naczyń i sztućców, czy sposobów nietypowych potraw.

źródło opisu: http://www.videograf.pl/ksiazka.php?id=354

źródło okładki: http://www.videograf.pl/ksiazka.php?id=354

Ines | 2018-01-16
Przeczytana: 2018 rok

Dużo ciekawych informacji na temat pochodzenia jedzenia i kultury kulinarnej. Ładnie ilustrowana (minusem jest, że fotografie nie są podpisane. O ile ser czy łyżkę każdy rozpozna to rozpoznanie czyjegos wizeruneku jest kłopotliwe). Mimo tylu informacji czuję trochę niedosyt.

PsyhoSpider | 2013-09-08
Przeczytana: 05 października 2018