Over the edge
MuMin84

Alex Delaware zagłębia się w psychikę nastolatka oskarżonego o brutalne zabójstwa Osiemnastoletni Jamey ucieka ze szpitala psychiatrycznego. Wkrótce potem zostaje zatrzymany nad ciałem zamordowanego mężczyzny - kolejnej ofiary w serii brutalnych zabójstw. Wina Jameya nie budzi wątpliwości. Jego adwokat zamierza przekonać sąd o niepoczytalności chłopaka i prosi doktora Delaware o opinię. Dla...

Osiemnastoletni Jamey ucieka ze szpitala psychiatrycznego. Wkrótce potem zostaje zatrzymany nad ciałem zamordowanego mężczyzny - kolejnej ofiary w serii brutalnych zabójstw. Wina Jameya nie budzi wątpliwości. Jego adwokat zamierza przekonać sąd o niepoczytalności chłopaka i prosi doktora Delaware o opinię. Dla Alexa sprawa nie jest jednak tak oczywista. Podejrzewa, że potworne zbrodnie nie są aktem szaleństwa. Ich plan zrodził się w zimnym, wyrachowanym umyśle...

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2007

źródło okładki: www.wydawnictwoamber.pl

gwiazdka | 2017-09-04
Na półkach: Przeczytane, Rok 2017
Przeczytana: 04 września 2017

Kolejna powieść Kellermana z Delaware w roli głównej. Znowu porywająca lektura, w której jest więcej psychologii niż akcji, czy kryminału. I może miedzy innymi dlatego czyta się tak dobrze. Postaci bardzo wiarygodne, wydarzenia ułożone w logiczną całość, wszystko spójne i sensowne. I jeszcze dobrze dopracowany styl, lekki, ale nie prostacki. Polecam miłośnikom powieści psychologicznych.

Paco | 2015-03-16
Przeczytana: 10 marca 2015

Moje pierwsze spotkanie z autorem lecz nie ostatnie.
Psychologia jest dość złożoną substancją, w której można zmieszać praktycznie wszystkie zachowania i postawy. Pole do popisu dla wytrawnego znawcy tematu jest więc ogromne. Umiejętne operowanie skalpelem wyobraźni i dozowanie kroplówką napięcia jest na tyle wciągające,że z pozoru błahe sprawy stają się ważnymi elementami układanki. Serwowana przez Kellermana mikstura staje się wonna dla nosa i wysublimowana w smaku. Na deser, oczywiście, wisienka na torcie.
Smacznego.

Daria | 2017-10-22
Na półkach: Przeczytane, 2017

Studia, studia, jeszcze raz studia. Dopiero zaczęłam, jeszcze nie mogę się odnaleźć i ciężko z czytaniem, dlatego ta (pseudo)recenzja może nie być zbyt wybitna, szczególnie, że czytanie tej książki bardzo się przeciągnęło. Zarówno przez brak czasu i sił, i też dlatego, że historia nie chwyciła mnie za serce. ,,Nad krawędzią’’ w moje ręce wpadło bardzo nieoczekiwanie i tylko na pewien czas, więc siłą rzeczy musiałam potraktować ją priorytetowo i zacząć przygodę z autorem bez nadrabiania dwóch poprzednich części cyklu.

Poznajemy psychologa Aleksa Delaware, który w środku nocy otrzymuje telefon od jednego ze swoich byłych pacjentów – Jameya Cadmusa. Chłopak bełkocze, ale między pozbawionymi sensu słowami prosi doktora o pomoc. Kontakt się urywa, Jamey ucieka ze szpitala i zostaje znaleziony nad ciałem zamordowanego mężczyzny. Zostaje oskarżony o bycie Lawendowym Rzeźnikiem – seryjnym mordercą, który zabił już wcześniej kilkoro chłopców, będących męskimi prostytutkami. Sprawa wydaje...

Paris | 2016-05-02

Bardzo dobra, fajnie się czytało, można oderwać się od rzeczywistości.

Przeczytana: 28 lutego 2013

Dobry thriller psychologiczny. Jak się okazuje nawet najbardziej inteligentni ludzie, mają nielekko w życiu. Problem pojawia się kiedy zbyt wysokie IQ przerasta społeczeństwo. Jeżeli do tego dodamy wielkie pieniądze, żądza ich posiadania przebije wszelkie zasady moralne. Zdrada, morderstwo - wszystko to nagle mieści się w granicach możliwości niejednego człowieka. Trzeba jednak pamiętać, że zabójstwo doskonałe nie istnieje, a prawda wcześniej czy później ukaże nam swoje oblicze. Czy jednak czas okaże się łaskawy dla młodego, niezwykle inteligentnego chłopca, wokół którego siatka intrygi coraz bardziej się zaciska? Czy tytułowa "krawędź" okaże się linią, która pochłonie jego życie, czy też pozwoli mu utrzymać się na jej powierzchni?
Polecam

Magdalena | 2011-07-21
Przeczytana: lipiec 2011

Bardzo dobra fabuła, ciekawa akcja. W starciu z tą pozycją, mój detektywistyczny nos skulił się jak piesek i schował do budy. Wręcz nieprawdopodobne zagmatwanie wszystkiego ze wszystkim i każdego z każdym... Przy ostatnich rozdziałach, oczy otwierały mi się ze zdumienia. Brawa dla autora za pomysł.
Jedynym minusem, jak dla mnie, były zbyt obszerne i drobiazgowe opisy willi, budynków, wnętrz pomieszczeń, czy krajobrazów. Trochę mnie to odpychało momentami. Niemniej, książkę oceniam na bdb.

marzena | 2014-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2014

Bardzo fajny thriller psychologiczny, ciekawa akcja i bohaterowie, a na samym końcu niemałe zaskoczenie. Choć to fakt książkę czytało mi się dość długo. Akcja toczy się wokół Jameya Cadmusa, który to uciekł z zakładu psychiatrycznego, a niedługo potem znaleziono go nad ciałem zamordowanego mężczyzny. Rodzina stara się wybronić go z tej sytuacji, ale czy im się to uda i czy ich intencje są naprawdę szczere?

Meszuge | 2014-02-18
Przeczytana: 23 czerwca 2008

Seria brutalnych zbrodni w środowisku homoseksualistów w Los Angeles. Potencjalny dziedzic całkiem sporej fortuny, nieprawdopodobnie inteligentny Jamey Cadmus ucieka ze szpitala psychiatrycznego, a następnie zostaje znaleziony nad zmasakrowanym i powieszonym ciałem człowieka, z którym w przeszłości łączyły go ponoć pewne, hmm… stosunki (właściwe słowo na właściwym miejscu).

Psycholog, Alex Delaware, zostaje zaangażowany przez adwokata rodziny Cadmus do pomocy, która ma polegać na przekonaniu sądu i przysięgłych, że Jamey jest niepoczytalny i jako taki nie odpowiada za swoje czyny.

Sytuacja komplikuje się w momencie, gdy psycholog zaczyna mieć wątpliwości co do jakiegokolwiek udziału Jameya w zbrodniach.

Ola | 2013-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Moja pierwsza książka Kellermana. Momentami naprawdę przechodziły mnie ciarki. Opis więzienia, to, jak Jamey się zachowywał i to co mówił... przerażało mnie. Temat chorób psychicznych jest dla mnie bardzo ciekawy, podobało mi się szczegółowe wyjaśnienie "co, z czym, dlaczego i jaki daje efekt". Nie mogę napisać nic więcej, bo zdradzę tajemnice książki.
Bardzo dobry thriller psychologiczny, nazwałabym go też medycznym, ze względu na fachowe terminy z dziedziny psychiatrii. Polecam

betina360 | 2013-10-11
Na półkach: Przeczytane, 2013, Kellerman
Przeczytana: 11 października 2013

To moje drugie spotkanie z Kellermanem i bardzo udane. Ksiazka jest bardzo dobra z duzym watkiem psychologicznym jak lubie i opisuje jak niektorzy ludzie w pogoni za pieniedzmi sa zdolni do wszystkiego a w szczegolnosci do zniszczenia zycia innym.Ksiazka warta przeczytania bo pokazuje jak okrutny jest swiat