838762120X
historia powszechna
historyczna

reprint; Pierwodruk "Wielkiej historii powszechnej" ukazał się w latach 1934-1938 w 7 tomach podzielonych na 11 części. Wydawca reprintu tego dzieła mając na uwadze m.in. względy praktyczne, poręczność w posługiwaniu się publikacją zrezygnował z pójścia śladem pierwszego wydania dzieła i publikowania go w 11 częściach o dużej objętości. Reprint "Wielkiej historii powszechnej" liczy (przy...

reprint;
Pierwodruk "Wielkiej historii powszechnej" ukazał się w latach 1934-1938 w 7 tomach podzielonych na 11 części. Wydawca reprintu tego dzieła mając na uwadze m.in. względy praktyczne, poręczność w posługiwaniu się publikacją zrezygnował z pójścia śladem pierwszego wydania dzieła i publikowania go w 11 częściach o dużej objętości. Reprint "Wielkiej historii powszechnej" liczy (przy zachowaniu pierwotnego, podstawowego podziału na 7 tomów) 26 części, w przeciętnej objętości ok. 320 stron każda. Na siedem tomów "Wielkiej historii powszechnej" (które w reprincie ukazały się w 26 częściach) składa się ok. 8 tysięcy stron druku, 7 tysięcy ilustracji, 112 map jednobarwnych, 35 map kolorowych oraz 43 barwne plansze ilustracyjne. Dzięki walorom języka wykładu, bogatej faktografii i licznym ilustracjom należy "Wielka historia powszechna" do czołowych osiągnięć popularyzatorskich i wydawniczych dwudziestolecia międzywojennego. Jej wartość poznawcza i użyteczność jest bezsporna również dzisiaj.
Tom V(podzielony na 4 części) zatytułowany "Czasy nowożytne" omawia odkrycia geograficzne, wielkie prądy umysłowe epoki odrodzenie i humanizm, a także reformację i wojny religijne, Europę w dobie wojny trzydziestoletniej i czasy absolutyzmu (1648-1788).

Ewa318 | 2011-04-04
oliviaohmy | 2015-08-10