Balbinka, pechowa anielinka

Okładka książki Balbinka, pechowa anielinka Iwona Czarkowska
Okładka książki Balbinka, pechowa anielinka
Iwona Czarkowska Wydawnictwo: Muza Seria: Anielscy z Niebieskiego literatura dziecięca
literatura dziecięca
Anielscy z Niebieskiego
Muza
2013-10-16
2013-10-16

Ciekawe czy Balbinka jak by się nie uderzyła w głowę to czy by została z Anatolem Pechem? Jaki to był świat jeśli Balbinka wstała przygotowała się i poszła do autobusu to nie mogło jej się śnić bo to był chyba inny świat, I gdyby tam została przecież skoro mocno uderzyła głową a oni to widzieli to pani dyrektorka mówiła żeby Balbinka zaprzyjaźniła się z Anatole a potem mówiła że tego nie powiedziała to co to było?

Książka o pechu ale czy na pewno o nim? ;) Podczas czytania poznajemy mała Balbinkę. Dziewczynkę z błękitnymi skrzydełkami żyjącą na co dzień w swoim miasteczku "Niebieskie" . Córkę rodziców którzy na co dzień zajmują się ratowaniem z opresji innych. Balbinka od zawsze byłą przekonana, że w każdym momencie życia towarzyszy jej niemały pech. A co się wydarzy kiedy ten pech stanie na jej drodze? Jak potoczą się losy tej zwariowanej dziecięcą radością dziewczynki? Tego dowiecie się po przeczytaniu całości. Ja ze swojej strony dodam, że czasami pech ma tylko wielkie oczy a tak naprawdę jest mało lub w ogóle nieszkodliwy a wręcz zdarza się że pomocny tak tak nie przeczytaliście się pomocny ;) Ps: Zwróćcie przy okazji czytania uwagę na ilustrację zamieszczoną na stronie 121 jest naprawdę ciekawa :)

była to świetny powrót do dzieciństwa do czasów kiedy królowały lalki, samochodziki, piłka, puzzle oraz niezwykłe dziecięce bajki.
polecam tą książkę dzieciom lat od 7 do 11

polecam tą książkę dzieciom lat od 7 do 11

To opowieść o dziewczynce, a właściwie anielince o imieniu Balbinka, którą na każdym kroku prześladuje pech.
Balbinka mieszka w Niebieskiem wraz z innymi Anielskimi. Niebieskie to dość dziwne miejsce, gdzie nie jeżdżą tramwaje, gdzie nie pada śnieg, a i deszcz pojawia się niezwykle rzadko. Mimo to życie Anielskich bardzo przypomina to nasze, ludzkie. Małe aniołki chodzą do szkoły, ich rodzice pracują zawodowo, jedzą zwyczajne śniadania i mają podobne troski, jak my :-)
Gdy ludziom przytrafiają się problemy, piszą listy do "nieba" lub do "jakiegoś anioła", które trafiają właśnie do Anielskich w Niebieskiem. I wtedy w zależności od powagi problemu ogłasza się alarm - pierwszego, drugiego lub trzeciego stopnia, a Anielscy ruszają ludziom na pomoc.
Pewnego razu taki właśnie list od niejakiej Krewetki trafia również do małej Balbinki.
Dziewczynka pisze w nim, że jej rodzice się rozwodzą, a tata chce się wyprowadzić i prosi o pomoc.
Balbinka wraz ze swoją opiekunką Analogią Miętusik oraz z Żurawiuszem Mrówką wyruszają na ratunek. Jak to wszystko się zakończy? Tego już Wam nie zdradzę :-)
Być może książka trafia w gust młodego czytelnika, jednak ja mam po jej lekturze mieszane uczucia.
Postać Balbinki nie do końca mnie do siebie przekonuje. Bez przerwy mówi o swoim pechu, o którym od początku wiemy, więc nie musi nam o nim wciąż przypominać. Na każdym kroku też podkreśla, że o wszystkim dowiaduje się z internetu. Brakuje mi tu anielskiej lekkości i świeżości, której oczekiwałam od "anielinki". Przydługawe opisy i wypowiedzi przyćmiły mi również nieco samą akcję ratunkową, która jakby nieco się rozmyła.
Pomysł na opowiadanie świetny, ale jak dla mnie historia nieco "przegadana".
Więcej na: http://maluszkoweinspiracje.blogspot.com/2014/01/o-pechowej-anielince.html

• Półka Oli
  • Rok 2016