joly_fh

Oto nasza odpowiedź na zalew książek o wampirach: mądre opowieści, edytorsko opracowane tak, żeby początkujący czytelnik mógł dobrze się bawić i ćwiczyć czytanie. O anielskich z miasteczka Niebieskie pisze Iwona Czarkowska, poczytna autorka książek dla dzieci, zdobywczyni wielu prestiżowych nagród literackich, mi.in. imienia Astrid Lindgren. Mała anielinka Balbinka ma dobre serce i ...

Mała anielinka Balbinka ma dobre serce i strasznego pecha. Ale bardzo, bardzo chce zasłużyć na błękitne skrzydła, czyli wyróżnienie przyznawane anielskim za pomoc ludziom. Czy uda się jej pierwsza prawie samodzielna misja…?

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 2013

źródło okładki: www.muza.com.pl

KARLA | 2018-02-15
Przeczytana: 10 lutego 2018

Książka o pechu ale czy na pewno o nim? ;) Podczas czytania poznajemy mała Balbinkę. Dziewczynkę z błękitnymi skrzydełkami żyjącą na co dzień w swoim miasteczku "Niebieskie" . Córkę rodziców którzy na co dzień zajmują się ratowaniem z opresji innych. Balbinka od zawsze byłą przekonana, że w każdym momencie życia towarzyszy jej niemały pech. A co się wydarzy kiedy ten pech stanie na jej drodze? Jak potoczą się losy tej zwariowanej dziecięcą radością dziewczynki? Tego dowiecie się po przeczytaniu całości. Ja ze swojej strony dodam, że czasami pech ma tylko wielkie oczy a tak naprawdę jest mało lub w ogóle nieszkodliwy a wręcz zdarza się że pomocny tak tak nie przeczytaliście się pomocny ;) Ps: Zwróćcie przy okazji czytania uwagę na ilustrację zamieszczoną na stronie 121 jest naprawdę ciekawa :)

KASKAKACHA | 2014-06-18
Przeczytana: 17 czerwca 2014

świetna książka nie tylko dla małych dzieci, pełna humoru historyjka z dowcipnymi zdaniami głównej bohaterki polecam

Maluszkowe Inspiracje | 2014-09-23
Przeczytana: 06 stycznia 2014

To opowieść o dziewczynce, a właściwie anielince o imieniu Balbinka, którą na każdym kroku prześladuje pech.
Balbinka mieszka w Niebieskiem wraz z innymi Anielskimi. Niebieskie to dość dziwne miejsce, gdzie nie jeżdżą tramwaje, gdzie nie pada śnieg, a i deszcz pojawia się niezwykle rzadko. Mimo to życie Anielskich bardzo przypomina to nasze, ludzkie. Małe aniołki chodzą do szkoły, ich rodzice pracują zawodowo, jedzą zwyczajne śniadania i mają podobne troski, jak my :-)
Gdy ludziom przytrafiają się problemy, piszą listy do "nieba" lub do "jakiegoś anioła", które trafiają właśnie do Anielskich w Niebieskiem. I wtedy w zależności od powagi problemu ogłasza się alarm - pierwszego, drugiego lub trzeciego stopnia, a Anielscy ruszają ludziom na pomoc.
Pewnego razu taki właśnie list od niejakiej Krewetki trafia również do małej Balbinki.
Dziewczynka pisze w nim, że jej rodzice się rozwodzą, a tata chce się wyprowadzić i prosi o pomoc.
Balbinka wraz ze swoją opiekunką Analogią Miętusik...

czytająca_pod_wodą | 2016-05-23

była to świetny powrót do dzieciństwa do czasów kiedy królowały lalki, samochodziki, piłka, puzzle oraz niezwykłe dziecięce bajki.
polecam tą książkę dzieciom lat od 7 do 11

Zuzanna Kubiczek | 2016-10-06