fantasy, przygody, tajemnica, wampiry
Lancan

Liakur, Bestia z Albaresch… Człowiek, o którym krążą przerażające opowieści, za którego sprawą przez szereg lat pogranicze spływało krwią jego mieszkańców, zostaje wreszcie ujęty. Wojewoda Danbur ma go w swoich rekach, ma nieubłaganego wroga, a wraz z nim widoki na karierę i hojną wypłatę z cesarskiej kasy. Los Liakura wydaje się przesądzony, jednak w życiu nic nie jest pewne…

źródło opisu: Serwis Literacki Knowacz.pl, 2008

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

electric_cat | 2015-10-28
Przeczytana: 27 października 2015

Jestem jedną z niewielu osób mogących pochwalić się tym, że posiadają papierowy egzemplarz utworu, od którego zaczynał Adrian Atamańczuk. Zaszczyt ten został zarezerwowany dla rodziny i przyjaciół autora - nie ukrywam, że miło mi zostać do tego grona zaliczoną. Pragnę jednak zauważyć, żeśmy się z Adrianem nie znali, gdy tworzył swoje debiutanckie opowiadanie, dlatego też na starcie oświadczam, że nie posłużyłam jako inspiracja dla tytułowego bohatera (chociaż pewnie niektórzy autorzy vanity i blogerzy dopisaliby mi to do życiorysu).

(...)

Gerreth | 2016-05-21
Przeczytana: 05 maja 2016

Chociaż znam autora tylko wirtualnie, mam zaszczyt posiadać "Bestię" w formie papierowej. Ma to dla mnie ogromne znaczenie, gdyż Adrian posiada wyjątkowy talent operowania słowem, przez co trafia do ukrytych pokładów emocji. U mnie są one ukryte tak wyjątkowo głęboko, a jeden Adrian bez większego wysiłku swoją "Bestią" do nich dotarł.
To jedna z najlepszych książek, jakie miałam okazję przeczytać, i choć zawiera kilka błędów (głównie technicznych), w niczym nie pomniejsza to jej wartości. Tym bardziej że jest to książka debiutancka.
Zasługuje na najwyższą ocenę, a jej autor na wielkie słowa uznania.

Anna Chaudiere | 2014-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2014

„Każdy umysł ma granicę, po której przekroczeniu pozostaje tylko obłęd.”

Niełatwo pisze się opinie o takich książkach. Wierzcie lub nie, ale w dalszym ciągu zastanawiam się, jakich użyć słów? Jak je poskładać, aby stworzyły klarowną całość? Co napisać? Przychodzi mi do głowy niezliczona ilość określeń, zwrotów, porównań… i żadnego nie potrafię wybrać.
W każdym razie dłużej zastanawiać się nie będę. Zdążyłam wypić już dwie herbaty, więc teraz spokojnie mogę Wam tutaj pomarudzić :D
„Bestia” to kolejna powieść, którą napisał Adrian Atamańczuk. Ocenia mi się ją łatwo, bo ona jest łatwa. Proste fantasy, miejscami klasyczne, lecz posiadające tak wiele zaskakujących elementów, że nawet nie próbuję jej przyrównać do czegokolwiek innego. Przede wszystkim zaznaczyć trzeba, że jest inna niż „Arlin”. Jak dla mnie, to powieść jedna z lepszych w swoim rodzaju. Zaskakująca. I fundująca nam prawdziwy powrót do przeszłości!

Ale co tu dużo mówić?! Atamańczuk świetnie składa literki! Jak zawsze...

Magdalena | 2016-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2016