Jak zrozumieć kota

Langenscheidt Polska
2011-07-04
2011-07-04
Krystyna Luto-Lach
kot właściciel humor język koci

Nieduża i niedługa książeczka, okraszona ładnymi kolorowymi rysunkami, więc czyta się migusiem. Mam jednak wrażenie, że autorka nie do końca zdecydowała, czy jednak chce poszaleć z humorem, czy podać kilka pomocnych wskazówek dla właścicieli kotów. Co gorsza - te "prawdziwe" rady mieszają się z tymi "humorystycznymi", więc ktoś nieobeznany może czuć się zagubiony.
Dla szukających humoru w powiązaniu z kocim tematem zdecydowanie polecam książki Dawida Ratajczaka.

Dla...

Króciutka humorystyczna książka o kotach. Ma kilka momentów, ale humor niestety szybko staje się dość wymuszony, a całość monotonna. Kilka ciekawych pomysłów, które jednak nie zostały sensownie zrealizowane.

Taka sobie śmieszna książeczka, która jest raczej żartem na temat niż kompendium rzetelnej wiedzy. Rozśmieszyło mnie rozróżnienie nastrojów kota po jego minie (wszystkie emocje zawarte w jednym wyrazie pyszczka – sprytne!) oraz komentarze, których powinniśmy unikać przy wybieraniu kota, a także co możemy usłyszeć od niekoniecznie wiarygodnego i dobrego hodowcy. Słowem – do obejrzenia w jeden wieczór, nic specjalnego, ale osoby posiadające koty mogą się pośmiać.

• Koty
  • Zwierzęta