Młoda proza amerykańska

Wydawnictwo: Świat Książki

Wybór kilkudziesięciu opowiadań i samoistnych fragmentów powieści najzdolniejszych, często już nagrodzonych amerykańskich pisarzy pokolenia trzydziestolatków. Piszą w różnych stylach i pochodzą z różnych kultur (biali, latynosi, afroamerykanie, artyści o korzeniach z dalekiego wschodu). To wśród nich są przyszli amerykańscy nobliści. Ciepły obrazek obyczajowy sąsiaduje z humoreską, psychodrama ze wschodnią przypowieścią, a nastrojowa proza poetycka z opowiadaniem w konwencji reportażu. Fascynujący kalejdoskop uczuć i zjawisk, wśród których każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie.

cambria | 2012-08-28

Zbiór opowiadań - naprawdę nieźle się czyta, polecam.

Magda | 2012-10-24
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Serio, trudno mi przez nie przebrnąć. Jako fanka opowiadań myślałam, że czytanie ich to będzie chwilka - miła chwilka. Jednak przeczytawszy pięć nie mam ochoty czytać dalej. Ja rozumiem- początki bywają trudne, jednak wydaje się jakby autorzy, sami próbowali sobie udowodnić swoja inteligencję i erudycję. Zawsze kończę książki, więc taki los czeka tez i tę, ale coś mi śmierdzi prawdziwym, książkowym zakalcem.

mich_greg | 2016-10-11
Przeczytana: 11 października 2016