Wykłady Druckera

MT Biznes
2013-09-20
2013-09-20
zarządzanie strategia biznes

Okładka książki Zasada postępu. Małe zwycięstwa kluczem do radości, zaangażowania i kreatywności w pracy Teresa Amabile, Steven Kramer
Zasada postępu... Teresa Amabile, Ste...
Okładka książki Zmień kulturę, zmień zasady gry Roger Connors, Tom Smith
Zmień kulturę,... Roger Connors, Tom ...

Czytałem wiele artykułów i książek Petera Druckera. Ta jest napisana przez jednego z jego studentów, Williama Cohena, który później sam był zarówno wykładowcą jak i praktykiem zarządzania. Autor w przyjemny w lekturze sposób łączy swoje wspomnienia z wykładów i prywatnych rozmów z Peterem, opisując jego idee uzupełnione swoimi doświadczeniami, równocześnie opisując postać tego światowej sławy profesora.

Świetne historie, napisanna lekkim i przystepnym jezykiem. Przedstawia Druckera jako przyjaciela, mentora i wykladowce.
Obowiązkowa lektura dla wszystkich fanów dorobku Druckera!

Obowiązkowa lektura dla wszystkich fanów dorobku Druckera!

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Plusy: prosty język, 19 lekcji, z których większość jest ciekawa. Główny minusy:książka przegadana. Autor dzieli się z czytelnikiem informacjami o pogodzie w określonym dniu w latach 70, o samochodzie, którym jeździł, o tym, że ktoś zadał bezczelne pytanie Druckerowi i zastanawia się czy było one bezczelne czy nie.

Podsumowując informacje dobrze poukładane, niektóre niby oczywiste ale dobrze jest je przeczytać. Natomiast książka wg mnie zyskała by, gdyby rzeczywiście skupiła się na naukach Drackera i była o połowę krótsza.

Podsumowując...

• PRIORYTETY NABYWCZE