Formy organizacji życia społecznego w starożytności

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
historyczna

Jakie cele osiągnąć chcieli ludzie starożytni poprzez życie we wspólnocie? Jak tłumaczyli sobie fakt, że człowiek jest istotą społeczną? Jak opisywali swoje doświadczenie życia w społeczeństwie? W jaki sposób organizowały się antyczne społeczności? Jak zmieniały się istniejące instytucje społeczne, jak i w jakim celu tworzono nowe? Jak radzono sobie z wyzwaniami zewnętrznego świata? Jak rozwiązywano konflikty wewnętrzne?