Słownik restauracyjny

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
poradniki

Słownik restauracyjny jest wydany w poręcznej formie i hasła najbardziej popularnych potraw i jadłospisów są zestawione w tabelach i tłumaczone aż w ośmiu wersjach językowych na raz oraz ułożone tak, aby z równą swobodą korzystać z niej mogły osoby z wszystkich tych obszarów językowych. Po słowniku można poruszać się na kilka sposobów. Konkretnego zwrotu można szukać w określonym rozdziale w zależności od typu potrawy, można odnaleźć w sposobie przyrządzania go bądź na końcu jest alfabetyczny indeks w każdym z języków, który ułatwi czytelnikowi rozszyfrowanie nazwy dania. Słownik jest więc niezwykle uniwersalny i śmiało można polecić go każdemu, a szczególnie osobom często podróżującym za granicę, gdyż zamiast zabierać ze sobą kilka słowników kieszonkowych mogą zabrać ten jeden.

| 2013-11-03
Sylwia | 2011-12-25