Okładka książki Rosja

papier
joly_fh
0 (0 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Album "Rosja" poprzez doskonałe, eseistyczne teksty wybitnego znawcy historii kultury rosyjskiej, historyka i dyplomaty, Hieronima Grali oraz dzięki pięknym zdjęciom Wojciecha Bussa ukazuje specyfikę tego niezwykłego kraju, jego zabytki, dzieje, religię. Autorom udało się uchwycić istotę ulotnego zjawiska "rosyjskości", a czytelnik zostaje zaproszony na wyprawę po monastyrach i cerkwiach, zabytkowych miastach czy imperialnych rezydencjach, zyskując obraz Rosji, który nie powiela stereotypów i schematów, ale oferuje nowe spojrzenie na ten kraj i jego historię.

źródło opisu: Wydawnictwo BOSZ, 2013

źródło okładki: http://www.bosz.com.pl/books/353/Rosja-Hiernonim-Grala/z/