Poznajemy pojazdy. Koparka

Okładka książki Poznajemy pojazdy. Koparka Izabela Jędraszek
Okładka książki Poznajemy pojazdy. Koparka
Izabela Jędraszek Wydawnictwo: P.H.W. Fenix Seria: Poznajemy pojazdy literatura dziecięca
10 str. 10 min.
literatura dziecięca
Poznajemy pojazdy
P.H.W. Fenix
2012-12-06
2012-12-06
10 min.
koparka

Ta książka to dopiero hit. W książeczce rymowanej - rymy na poziomie podstawówki - pojawia się bohater, ojciec Jasia, który rymuje swojemu synowi - taka incepcja rymów częstochowskich w rymach częstochowskich. Podobnie jak pozostałe książki z tej serii utrzymuje średni poziom merytoryczny i fatalny poziom artystyczny, a co najgorsze mój syn drze się, żeby mu to raczysko czytać. Masakra!

To ostatnie dwie części serii "Poznajemy pojazdy". Myślę, że wszystkim dzieciom oba pojazdy są znane. Można je spotkać na ulicy każdej miejscowości.

Bohaterem Śmieciarki jest mały Kubuś, który ciekawy świata prosi tatę o wytłumaczenie jemu jakim to sposobem śmieci znikają z pojemnika. Tata tłumaczy wszystko spokojnie synkowi. Chłopiec dowiaduje się, że są różne rodzaje śmieciarek i jak śmieciarze wykonują swoją pracę. Malutkim minusikiem dla mnie jest fakt, że zabrakło informacji, jak należy segregować odpadki i do jakiego pojemnika co wrzucać. Mały bohater dowiaduję się tylko, iż trzeba to robić.

Kolejnym pojazdem jest maszyna budowlana. Mowa tutaj o Koparce, którą Jasiu zobaczył pewnego ranka swym ogrodzie. Chłopiec był bardzo zafascynowany nowo poznanym pojazdem.

Obie książeczki są rymowane. Moją również piękne, kolorowe ilustracje wykonane przez Piotra Koteckiego.Przeznaczone dla dzieci od 4 lat.

• Dla szkrabów
  • Dziecko czyta 2-3
  • Pojazdy
  • Książki
  • Opinia na blogu (ksiazkamojprzyjaciel.blogspot.com)
  • Polskie
  • 2017 ✔