Okładka książki Najdłuższa podróż

miłość, związki, uczucia
typ
papier
Barbara
7,84 (366 ocen i 82 opinie)

Opis książki

Ira i Ruth. Sophia i Luke. Dwie pary, które mają niewiele wspólnego, i które są oddzielone lat i doświadczenia. Jednak ich życie będzie zbieżne z nieoczekiwą zjadliwością, przypominając nam wszystkim, że nawet najtrudniejsze decyzje mogą przynieść niezwykłe podróże: poza rozpaczą po śmierci, do najdalszych zakątków ludzkiego serca

źródło opisu: http://www.nicholassparks.com

Opinie czytelników
Chmiela | 2014-08-02
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 24 lipca 2014

Lubię książki Sparks'a,czytam je dla odprężenia, jedne są lepsze inne gorsze. Ta jest po środku, autor miał wiele doskonalszych ale i wiele gorszych powieści od tej pozycji. Książka w wielu momentach przypomina mi powieść "I wciąż ja kocham". Bardziej podobała mi się retrospekcja o Irze i Ruth niż ta współczesna opowieść. Jednak w całości oceniam powieść na dobrA. Polecam dla odprężenia ;)

monia303 | 2014-05-21
Przeczytana: 27 maja 2014

Przewidywalna, ale dobrze opowiedziana historia.

Onilom | 2014-09-05
Na półkach: Dojrzalsze, Przeczytane

Książkę dostałam w prezencie. Lubię Sparks'a ma kilka ciekawych tytułów, którymi może się pochwalić, choćby "Jesienną miłość" czy "Pamiętnik".
"Najdłuższa podróż" jest również dobrą historią. Na tyle, że potrafi wciągnąć zaintrygować czy zaciekawić. Fakt nie jest najwybitniejsza i miejscami przewidująca, ale na końcu pozostawia czytelnika z uśmiechem na twarzy i poczuciem, że nie był to zmarnowany czas, a to chyba najważniejsze.

Historie Ruth i Iry oraz Sophii i Ruth, które tak wiele dzieli (choćby pokolenie), a jednocześnie tyle łączy są opowieścią o miłości, radości, cierpieniu, bólu i śmierci. O życiu. Historie podobne do tysiąca innych, a jednocześnie wyjątkowe.

Książka nie jest najwybitniejsza drogi Czytelniku. Ba! Miejscami może Cię niecierpliwić. Lecz nie jest to tandetne romansidło czy harlequin, ale jest to książka piękna. Dlaczego? Bo opowiada, jak pogodzić się ze śmiercią ukochanej osoby, jak żyć kiedy już Jej nie ma. Opowiada o miłości, któr...

anevita | 2014-07-02
Przeczytana: 01 lipca 2014

,,Najdłuższa podróż " to dwie przeplatające się historię Iry i jego żony Ruth oraz Sophii i Luke'a.Pod koniec książki te dwie historie się łączą i znajdują wspólny mianownik.
Wiele osób stwierdzi że to typowe romansidło,ja myślę że to piękna opowieść.
Sczególnie wzruszające są wspomnienia Iry i podróż do dawnych lat kiedy poznał Ruth,ich nierozerwalna miłość.
Zakończenie można uznać za tzw. ,,happy end",ale czasem w życiu potrzebujemy takich krzepiących lektur,nawet jeśli nie do końca wierzymy w takie słodkie zakończenia w prawdziwym życiu.Takie książki są jak balsam dla duszy.
Polecam przeczytać!

Ilona | 2014-06-27
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 25 czerwca 2014

Gdybym nie przeżywała własnej miłości, na pewno marzyłabym o takiej, którą opisuje Sparks. Dobrze jest czasem zapomnieć, przenieść się w odległy świat marzeń i wyobrażać sobie, jakby to było, gdyby właśnie mnie się przydarzyło takie uczucie.

Książki Sparksa są według mnie idealną podstawą do wyreżyserowania pięknych filmów. Choć kryje w sobie magię pięknej miłości, niekiedy bywa ona zbyt doskonała.

Sparks niestety stał się dla mnie autorem, którego można czytać w okresie letnim, wakacyjnym, by zapomnieć o otaczającym świecie.

nessy | 2014-09-29
Przeczytana: 28 września 2014

Innej oceny jak najwyższa nie mogłabym dać. Mimo iż książkę czyta się swobodnie i wiadomo że w którymś momencie losy Iry oraz Luka i Sophi muszą się połączyć, tylko jak. Każdy czytelnik może wyobrazić sobie coś innego i jestem ciekawa czy ktokolwiek odgadł takie zakończenie. Czekam na kolejną powieść tego autora.

Ula | 2014-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2014

Można powiedzieć, że to TYLKO historia o miłości, a można powiedzieć, że to historia AŻ o miłości. Można powiedzieć, że taka miłość się nie zdarza, a można uwierzyć, że się zdarza i wtedy jest ona "błogosławieństwem w tej najdłuższej podróży zwanej życiem".

Justi6 | 2014-07-13
Na półkach: 2014, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 13 lipca 2014

Coż dużo pisać.. każda powieść tego wspaniałego autora jest wybitna, nie mogło być też inaczej z jego najnowszym dziełem. Nikt nie potrafi tak wspaniale pisać o milości jak Sparks.
Z niecierpliwością czekam na kolejna jego powieść.

• Tytuł oryginalny: The Longest Ride
• Tłumaczenie: Jacek Manicki, Anna Dobrzańska
• Wydawnictwo: Albatros A. Kuryłowicz
• Rok wydania: 2014
• Oprawa: miękka ze skrzydełkami
• Ilość stron: 496
• Gatunek: Literatura piękna, powieść obyczajowa, romans
„Zapewniać kogoś, że się go kocha, to jedno, a pogodzić się z tym, że miłość do tego kogoś wymaga wyrzeczenia się swoich marzeń, to zupełnie coś innego"
Nicholas Sparks to niekwestionowany mistrz romantycznych historii . Ma tak zwanego pisarskiego "czuja", który sprawia, że czytelnik znajduje w jego powieściach dokładnie to czego oczekuje. Każdy utwór jaki pisze, bardzo szybko staje się bestsellerem,
a twórcy filmowi ustawiają się w kolejce po prawa do jego ekranizacji. W adaptacjach jego powieści wystąpiły już takie gwiazdy kina jak Kevin Costner (List w butelce) czy Richard Gere (Noce w Rodanthe). Swoją szansę dostały także aktorki młodego pokolenia Miley Cyrus (Ostatnia piosenka), oraz Amanda Seyfried (I wciąż ją koc...

Fallen | 2014-09-03
Przeczytana: 03 września 2014

Dlaczego sięgnęłam po tą książkę? Uwielbiam Sparksa, napatrzyłam się na tą książkę w empiku i kupiłam, gdy była w biedronce. Ciekawiło mnie po opisie z tyłu książki, co też takiego może powiedzieć lub zrobić nieznajomy starzec, żeby zmienić życie dwójki osób wkraczających w dorosłość.
Książkę jak na mnie czytałam długo, bo to zaczynałam czytać, to odkładałam na półkę i tam leżała, czekając aż ponownie po nią sięgnę. Z początku najtrudniej mi się czytało rozdziały z życia Iry, no bo szczerze mówiąc, bardziej interesowało mnie, jak rozwiną się relację Sophii i Luke'a, więc gdy znowu następował rozdział Iry, odkładałam książkę. Jednak w końcu doszłam do takiego momentu, że rozdziały opisujące życie tego starca, stały się moimi ulubionymi. Zachwyciła mnie niesamowita historia jego miłości z Ruth, tego jak wiele musieli przejść i jak bardzo mimo to lub właściwiej, dzięki temu się kochali. Uwielbiam w Sparks'ie właśnie to, jak pokazuje miłość nie tylko młodych, ale nawet u kresu życia. Przec...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto