Najdłuższa podróż

The Longest Ride
miłość, związki, uczucia
Barbara

Inne wydania

W obliczu śmierci Ira wspomina swoje przeżycia z czasów II wojny światowej: radości i smutki dnia codziennego oraz wielką miłość – żonę, Ruth. Równocześnie z historią Iry poznajemy Sophię, studentkę próbującą pozbierać się po burzliwym związku, oraz Luke’a, ujeżdżacza byków, który po ciężkim wypadku zamierza wrócić na rodeo. Historie obu par zbiegną się w najmniej oczekiwanym momencie, przypominając, że ludzkim życiem rządzi przypadek oraz że miłość ma wymiar uniwersalny.

źródło opisu: www.wydawnictwoalbatros.com

• Historia zaginionej dziewczynki
  • W obcej skórze
  • Egzekucja w dobrej wierze
  • Wieża
  • Alicja w krainie czasów
  • Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V
  • Nielubiana
  • Skucha
  • Ósme życie (dla Brilki)
  • Każdy został człowiekiem

Salon Wiosenny
György Spiró

0 (0 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
wiech | 2015-07-12
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 11 lipca 2015

Dobra książka Sparksa, ale nie najlepsza.
Historia o miłości i niespełnionych marzeniach. Złożona z dwóch wątków.
Dwie na pozór różne historie miłosne przeplatają się, tworząc wzruszającą opowieść.
Te dwie historie dzieją się wprawdzie w różnych czasach, ale tak naprawdę mają wiele wspólnego.
Przyjemna, wzruszająca opowieść, jak to u Sparksa :)
PS
Idę do kina, więc porównam sobie film z książką. Oby nie było tak jak w przypadku "Dla ciebie wszystko" - książka piękna, a film - porażka.

Dominika | 2014-06-05
Przeczytana: 04 czerwca 2014

Piękna historia o miłości (niejednej)! Miejscami bardzo wzruszająca i romantyczna. Po raz kolejny N.Sparks mnie nie zawiódł.

Marta | 2014-12-31
Przeczytana: 30 grudnia 2014

Moim zdaniem jest to jedna z lepszych powieści Sparksa. Każdy nas chciałyby przeżyć miłość jaką opisuje Sparks w swoich książkach, kochać i być kochanym bezwarunkowo, znaleźć osobę która poświęciłaby bardzo wiele by być z nami. Autor w tej książce prezentuje losy dwóch par- Iry, który wspomina lata spędzone ze swoją żoną Ruth oraz Luki i Sophii- pary młodych ludzi którzy pochodzą z dwóch zupełnie innych światów. Jednak czy Ira będzie miał wpływ na los tej młodej pary- musicie się sami przekonać.

Joanna JJ | 2014-07-22
Przeczytana: 19 lipca 2014

I to kolejna przeczytana książka mojego ulubionego autora :) Dwie historie. Jedna opisująca starszego mężczyzny, który wsiadł do auta i nie wyrobił na zakręcie. Jego rozmowy z nieżyjącą już , ukochaną żoną. Dzięki niej właściwie nie doszło do najgorszego. Druga historia, to rodząca się miłość dwojga ludzi z dwóch różnych światów. A jednak zakiełkowała na dobre..... Co mają te dwie historie wspólnego? Przeczytajcie, gorąco polecam :)

Daria | 2015-06-29

Oczarowała mnie :) Wciągająca, wzruszająca, zaskakująca. Bardzo miło i szybko się ową powieść czytało. W kinach obecnie ekranizacja powieści...Nicholas Sparks pisze piękne powieści..polecam wszystkim tego autora;)

Gosiek | 2014-06-15

Tak jak niektórzy dobrze z Was wiedzą, inni może nie, uwielbiam twórczość Nicholasa Sparksa. Naprawdę jestem zakochana w jego książkach, tak więc gdy tylko dowiedziałam się, że ma być premiera jego nowej książki, siedziałam jak na szpilkach, nie mogłam się doczekać, aby zobaczyć jaką historią uraczy nas tym razem. Nie było opcji, żebym tak po prostu jej nie przeczytała. Niedawno właśnie przyszła do mnie i od razu wzięłam się do czytania.

Tak bardzo wychwalam tego autora, więc myślę, że powinnam co nieco o nim napisać. Otóż Nicholas Sparks jest to amerykański pisarz, którego książki tłumaczone są na około 33 języki. Większość jego książek są ekranizowane i podbijają serca zarówno czytelników jak i widzów na całym świecie. Ja swoją przygodę z twórczością Sparksa zaczęłam ponad dwa lata temu od książki "Jesienna miłość". Wcześniej obejrzałam "Szkołę uczuć", bo nie zdawałam sobie sprawy z tego, że jest ona na podstawie jakiejkolwiek książki. "Jesienna miłość" sprawiła, że...

Mońcia | 2014-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Nicholas Sparks należy do tych autorów, którego książki szybko trafiają na listy bestsellerów, a opisywane w nich historie stają się tematem scenariuszy romantycznych filmów obyczajowych. Ja również należę do szerokiego grona wielbicielek prozy autora i każda kolejna przeczytana powieść Pana Sparksa utwierdza mnie w przekonaniu, że warto.

"Najdłuższa podróż" - najnowsza książka autora - opowiada dwie, z pozoru zupełnie oddzielne, nie powiązane ze sobą, historie. Bo oto poznajemy 90-letniego staruszka o imieniu Ira, który uległ wypadkowi. Jego samochód zjechał z oblodzonej drogi i zatrzymał się na zboczu urwiska więziąc wewnątrz kierowcę. Mężczyzna jest porządnie poturbowany i nie ma szans wydostać się z pojazdu. Musi zdać się na los i czekać, aż ktoś dojrzy jego samochód i zjawi się z pomocą. Sytuację utrudnia gęsto padający śnieg i mróz. Życie staruszka jest poważnie zagrożone, ale mimo to mężczyzna dzielnie się trzyma wracając myślami do przeszłości. I oto na fotelu pasażera...

Monia0420 | 2015-07-28
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 28 lipca 2015

Najdłuższa podróż - życie, dla Iry Levisona było wspaniałą i niezapomnianą przygodą. Gdy ulega wypadkowi i unieruchomiony, ciężko ranny przebywa uwięziony w aucie, nie liczy na żadną pomoc, lecz otrzymuje ją - od zmarłej żony Ruth. Daje mu nadzieję na przetrwanie tej trudnej sytuacji.
Jednocześnie poznajemy historię Sophie i Luke'a, których dzieli wszystko, lecz łączy niespodziewane i głębokie uczucie. Ona - studentka historii sztuki. On - ujeżdżacz byków. Czy uczucie zdoła pokonać różnice jakie ich dzielą?

Jest to powieść obyczajowa, romans a także dramat, w dobrym stylu Sparks'a. Książka ta rozbawiła mnie, wzruszyła i czytając ją spędziłam miło czas. Powieść jest napisana niezwykle ciekawie, bo akcja przeplata się - raz losy Iry a raz Sophie i Luke'a. W ,,Najdłuższej podróży'' pojawił się wątek miłosny, wojenny, listów bohaterów, które są charakterystyczne dla Sparksa. Do tego książkę czyta się bardzo szybko - przeczytałam w dwa dni a kiedy dotarłam do końca nie mogłam...

Alice46 | 2014-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2014

Książkę otrzymałam w prezencie i moja twarz mocno się, na jej widok, rozpromieniła. Już sama okładka wskazywała, że będzie to książka niezwykła, a do tego jeszcze , gdy spojrzałam na jej autora. Nicholas Sparks. Już wszystko było dla mnie jasne. Na pewno nie będę przy niej nudzić się. Autor przedstawił swoją opowieść w dwóch wątkach. W jednym sędziwego staruszka, mocno schorowanego o imieniu Ira, który wspomina, w bardzo nietypowych okolicznościach, całe swoje życie, a zwłaszcza swą miłość do ukochanej żony - Ruth. W drugim wątku, poznajemy parę zakochanych w sobie ludzi – Sophię i Luke. Powieść, szybko mnie wciągnęła i nie mogłam doczekać się momentu, kiedy i w jaki sposób skrzyżują się ich losy. Czym zaskoczy nas tym razem autor ? Gdy zbliżałam się do ostatnich stron powieści, bardzo żałowałam, że będę musiała, już wkrótce, rozstać się z jej bohaterami. Bardzo powoli, delektując się każdym słowem – niestety - dotarłam do nieuchronnego jej końca. Książkę...

Radosław Gabinek | 2014-11-30
Na półkach: Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 30 listopada 2014

Czasem przychodzi na mnie taki moment, że nie mam ochoty na thriller, ani nic skomplikowanego i ciężkiego, tylko zwyczajnie chciałbym przeczytać ciekawą, wartościową historię. W takich chwilach lubię sięgnąć po Nicholasa Sparksa. Jest to autor, którego niepotrzebnie zaszufladkowano jako przedstawiciela literatury kobiecej, gdyż uważam że i wrażliwy facet powinien czasem poczytać coś z jego twórczości. Ja za takiego się uważam i kiedy kolejny raz naszła mnie ochota na coś krzepiącego, to sięgnąłem właśnie po "Najdłuższą podróż" i zgodnie z oczekiwaniami się nie zawiodłem. Dlaczego książka jest warta polecenia? Bo znajdziemy tutaj interesującą i wciągającą historię, która wcale nie jest skomplikowana i efektowna, a połączenie tych wszystkich rzeczy to duża umiejętność. Poznamy ciekawie skonstruowanych bohaterów, którzy tak naprawdę są zwyczajni (bo zwyczajny człowiek też może wzbudzać zainteresowanie). Przede wszystkim jednak czeka nas duża dawka emocji i to tych, których w...