Okładka książki Najdłuższa podróż

miłość, związki, uczucia
typ
papier
Barbara
7,76 (563 ocen i 117 opinii)

Opis książki

W obliczu śmierci Ira wspomina swoje przeżycia z czasów II wojny światowej: radości i smutki dnia codziennego oraz wielką miłość – żonę, Ruth. Równocześnie z historią Iry poznajemy Sophię, studentkę próbującą pozbierać się po burzliwym związku, oraz Luke’a, ujeżdżacza byków, który po ciężkim wypadku zamierza wrócić na rodeo. Historie obu par zbiegną się w najmniej oczekiwanym momencie, przypominając, że ludzkim życiem rządzi przypadek oraz że miłość ma wymiar uniwersalny.

źródło opisu: www.wydawnictwoalbatros.com

Polecamy

Opinie czytelników
511 | 2014-08-25
Przeczytana: 29 lipca 2014

Przeczytałam praktycznie każdą książkę Sparksa, i niestety w kilku ostatnich domyślałam się zakończenia, co psuło późniejszą ocenę książki, jednak nie tym razem. Książka cudowna z niespodziewanym zakończeniem. Dla mnie 10!

Deutschland91 | 2014-12-17
Przeczytana: 16 grudnia 2014

Mam na swojej liście autorów, których książki koniecznie muszę mieć na swojej półce i wśród nich jest Nicholas Sparks. W końcu nadszedł dzień,kiedy przeczytałam jego najnowszą powieść "Najdłuższa podróż" również okazała się poruszająca i niesamowicie mnie wciągnęła.
Tym razem autor przedstawia dwie historie. Jedna jest opowiadana z perspektywy starszego i schorowanego człowieka, który jest przygotowany na odejście z tego świata, druga to historia młodych ludzi przed którymi dopiero zaczyna się przyszłość.
Niezwykle interesujące są wspomnienia Iry, mężczyzna wspomina swoje życie, okres II wojny światowej i to jak poznał swoją przyszłą żonę Ruth. Podczas czytania opowieści przedstawionej z perspektywy mężczyzny byłam pod wrażeniem, jak silna była ich miłość. Prawdziwa, taka na dobre i na złe. Książka ma w sobie coś magicznego, można odnieść wrażenie, że przenieśliśmy się do innego świata lub cofnęliśmy się do czasów historycznych.
Ira i Ruth to bohaterowie z którymi się z...

Radosław | 2014-11-30
Na półkach: Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 30 listopada 2014

Czasem przychodzi na mnie taki moment, że nie mam ochoty na thriller, ani nic skomplikowanego i ciężkiego, tylko zwyczajnie chciałbym przeczytać ciekawą, wartościową historię. W takich chwilach lubię sięgnąć po Nicholasa Sparksa. Jest to autor, którego niepotrzebnie zaszufladkowano jako przedstawiciela literatury kobiecej, gdyż uważam że i wrażliwy facet powinien czasem poczytać coś z jego twórczości. Ja za takiego się uważam i kiedy kolejny raz naszła mnie ochota na coś krzepiącego, to sięgnąłem właśnie po "Najdłuższą podróż" i zgodnie z oczekiwaniami się nie zawiodłem. Dlaczego książka jest warta polecenia? Bo znajdziemy tutaj interesującą i wciągającą historię, która wcale nie jest skomplikowana i efektowna, a połączenie tych wszystkich rzeczy to duża umiejętność. Poznamy ciekawie skonstruowanych bohaterów, którzy tak naprawdę są zwyczajni (bo zwyczajny człowiek też może wzbudzać zainteresowanie). Przede wszystkim jednak czeka nas duża dawka emocji i to tych, których w dzi...

zefirek0509 | 2014-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2014

No tak, na Sparksa zawsze można liczyć. W ciemno kupiłam najnowszą książkę i oczywiście sie nie rozczarowałam. Świetnie skonstruowana historia, chwytająća za serce. No i oczywiście żal, że tak szybko się skończyła. Naprawdę polecam!

jula_1 | 2014-07-14
Przeczytana: 13 lipca 2014

Uważam, że to najsłabsza książka tego autora. Kiedy się dowiedziałam, że wydał nową książkę zaraz chciałam ją mieć. Rozczarowałam się jednak, bo moim zdaniem historia jest banalna, głównie o miłości studentki i starszego od niej kowboja. Równocześnie pokazane jest uczucie starszego Iry i jego żony Ruth dla nich byłam pewna podziwu, bo Ira został wdowcem i do ostatnich swoich dni bardzo, ale to bardzo kochał swoją żonę. Książka rozkręciła się dopiero pod koniec coś ciekawego się zaczeło dziać a tak to lekko wiała nudą i ogólnie nie przypadła mi do gustu. Dużo bardziej wolę "ostatnią piosenkę" czy klasyk "list w butelce" ;)

Martyna | 2014-10-01
Przeczytana: 30 września 2014

Kurczę nie wiedziałam jak ocenić tą książkę... w niej wszystko było takie idealne - idealne spotkania, idealne zachowania, idealne wyrównanie rachunków, idealna przyszłość. Mam wrażenie, że poprzednie książki były wzruszające bardziej. Mi kiedyś kilka z nich pozwoliło się pogodzić się ze stratą, a jak pomyślę o "Ostatniej Piosence" to jakoś mi się łezka w oku kręci, a tutaj tego nie czuję, więc moje TOP 3 pozostaje niezmienione.

little-black | 2014-08-05
Przeczytana: 03 sierpnia 2014

To jedna z tych książek o której długo myśli się po przeczytaniu. Wspaniali bohaterowie - inteligentny Ira i słodka Ruth, uroczy Luke i silna i mądra Sophia - coś wspaniałego ! Nie mogłam się doczekać kiedy losy tych dwóch par się połączą co wyjaśni powiązanie tych dwóch historii i koniec rozłożył mnie na łopatki... Nie mogłam się przekonać do Sparksa ale po tej książce się to zmieniło. Nie mogę doczekać się ekranizacji !!

purri | 2014-07-31
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 31 lipca 2014

Choć uwielbiam czytać książki Nicholasa Sparksa a pisane przez niego historie doprowadzają mnie do płaczu,'Najdłuższa podróż' niestety nie zachwyciła mnie tak jak inne książki tego autora. Niestety..

Gladys | 2014-10-21
Przeczytana: czerwiec 2014

Książka jest bardzo piękna, zresztą jak każda historia, która jest autorstwa tego autora. Każda jego książka skrada moje serce- jedna mniej, natomiast kolejna trochę bardziej lub absolutnie nie pozwalając mi skupić się na niczym innym. To dzieło jest historią dwójki młodych ludzi, którzy poznają się przypadkiem. Żyją oni w totalnie innych światach lecz to nie jest przeszkodą, której aby nie dałoby się pokonać. Pomimo wszystkich przeciwności losu ich miłość przezwycięża wszystko.
Zawsze podoba mi się jak Nicholas Sparks łączy dwie całkiem niezwiązane ze sobą historie miłosne. Ira to starzec, który pomimo swego sędziwego wieku, wiedząc, iż jest to zagrożeniem nie tylko dla siebie ale również dla innych, wsiada za kierownicę i prowadzi samochód, niestety dochodzi do niefortunnego wypadku w wyniku, którego auto wypadło z zakrętu. Jest zima i nie sposób dostrzec pojazdu. I tak trwając w świadomości, że za kilka dni być może i godzin, śmierć zapuka do okna samochodu i bez żadnego pytania we...

Justyna | 2014-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

Nicholas Sparks nadal w formie? Cóż, czytałam lepsze jego książki. Jednak wciąż zadziwia mnie, że pisarz wraz z upływającym czasem nie poddaje się. Fabuła niezmiennie dotyczy nieskończenie pięknej, wiernej miłości, która zwycięża wszystkie przeciwności losu. Jedyny wniosek jest taki, że pisarz nieustannie wierzy właśnie w miłość i jej siłę. Czy jego historie są realne - nie. Piękne i romantyczne - owszem. "Najdłuższa podróż" nie jest wyjątkiem. A może to ja zmieniłam podejście? I nie chwyta mnie za gardło, jak dawnej czytając jego powieści, każde wyznanie miłości w tej książce, a jest ich bardzo wiele... Jednak cieszę się, że i ja się nie poddałam czytając tę książkę. Właśnie dla samego zakończenia równie nierzeczywistego jak większość, chyba było warto. Dlaczego? Ponieważ napawa pewnego rodzaju optymizmem. To na pewno!

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto