Okładka książki Najdłuższa podróż

miłość, związki, uczucia
typ
papier
Barbara
7,84 (449 ocen i 101 opinii)

Opis książki

Ira i Ruth. Sophia i Luke. Dwie pary, które mają niewiele wspólnego, i które są oddzielone lat i doświadczenia. Jednak ich życie będzie zbieżne z nieoczekiwą zjadliwością, przypominając nam wszystkim, że nawet najtrudniejsze decyzje mogą przynieść niezwykłe podróże: poza rozpaczą po śmierci, do najdalszych zakątków ludzkiego serca

źródło opisu: http://www.nicholassparks.com

Polecamy

Opinie czytelników
511 | 2014-08-25
Przeczytana: 29 lipca 2014

Przeczytałam praktycznie każdą książkę Sparksa, i niestety w kilku ostatnich domyślałam się zakończenia, co psuło późniejszą ocenę książki, jednak nie tym razem. Książka cudowna z niespodziewanym zakończeniem. Dla mnie 10!

Justyna | 2014-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

Nicholas Sparks nadal w formie? Cóż, czytałam lepsze jego książki. Jednak wciąż zadziwia mnie, że pisarz wraz z upływającym czasem nie poddaje się. Fabuła niezmiennie dotyczy nieskończenie pięknej, wiernej miłości, która zwycięża wszystkie przeciwności losu. Jedyny wniosek jest taki, że pisarz nieustannie wierzy właśnie w miłość i jej siłę. Czy jego historie są realne - nie. Piękne i romantyczne - owszem. "Najdłuższa podróż" nie jest wyjątkiem. A może to ja zmieniłam podejście? I nie chwyta mnie za gardło, jak dawnej czytając jego powieści, każde wyznanie miłości w tej książce, a jest ich bardzo wiele... Jednak cieszę się, że i ja się nie poddałam czytając tę książkę. Właśnie dla samego zakończenia równie nierzeczywistego jak większość, chyba było warto. Dlaczego? Ponieważ napawa pewnego rodzaju optymizmem. To na pewno!

Martyna | 2014-10-01
Przeczytana: 30 września 2014

Kurczę nie wiedziałam jak ocenić tą książkę... w niej wszystko było takie idealne - idealne spotkania, idealne zachowania, idealne wyrównanie rachunków, idealna przyszłość. Mam wrażenie, że poprzednie książki były wzruszające bardziej. Mi kiedyś kilka z nich pozwoliło się pogodzić się ze stratą, a jak pomyślę o "Ostatniej Piosence" to jakoś mi się łezka w oku kręci, a tutaj tego nie czuję, więc moje TOP 3 pozostaje niezmienione.

Chmiela | 2014-08-02
Przeczytana: 24 lipca 2014

Lubię książki Sparks'a,czytam je dla odprężenia, jedne są lepsze inne gorsze. Ta jest po środku, autor miał wiele doskonalszych ale i wiele gorszych powieści od tej pozycji. Książka w wielu momentach przypomina mi powieść "I wciąż ja kocham". Bardziej podobała mi się retrospekcja o Irze i Ruth niż ta współczesna opowieść. Jednak w całości oceniam powieść na dobrA. Polecam dla odprężenia ;)

purri | 2014-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2014

Choć uwielbiam czytać książki Nicholasa Sparksa a pisane przez niego historie doprowadzają mnie do płaczu,'Najdłuższa podróż' niestety nie zachwyciła mnie tak jak inne książki tego autora. Niestety..

Onilom | 2014-09-05
Na półkach: Dojrzalsze, Przeczytane

Książkę dostałam w prezencie. Lubię Sparks'a ma kilka ciekawych tytułów, którymi może się pochwalić, choćby "Jesienną miłość" czy "Pamiętnik".
"Najdłuższa podróż" jest również dobrą historią. Na tyle, że potrafi wciągnąć zaintrygować czy zaciekawić. Fakt nie jest najwybitniejsza i miejscami przewidująca, ale na końcu pozostawia czytelnika z uśmiechem na twarzy i poczuciem, że nie był to zmarnowany czas, a to chyba najważniejsze.

Historie Ruth i Iry oraz Sophii i Ruth, które tak wiele dzieli (choćby pokolenie), a jednocześnie tyle łączy są opowieścią o miłości, radości, cierpieniu, bólu i śmierci. O życiu. Historie podobne do tysiąca innych, a jednocześnie wyjątkowe.

Książka nie jest najwybitniejsza drogi Czytelniku. Ba! Miejscami może Cię niecierpliwić. Lecz nie jest to tandetne romansidło czy harlequin, ale jest to książka piękna. Dlaczego? Bo opowiada, jak pogodzić się ze śmiercią ukochanej osoby, jak żyć kiedy już Jej nie ma. Opowiada o miłości, któr...

Ilona | 2014-06-27
Przeczytana: 25 czerwca 2014

Gdybym nie przeżywała własnej miłości, na pewno marzyłabym o takiej, którą opisuje Sparks. Dobrze jest czasem zapomnieć, przenieść się w odległy świat marzeń i wyobrażać sobie, jakby to było, gdyby właśnie mnie się przydarzyło takie uczucie.

Książki Sparksa są według mnie idealną podstawą do wyreżyserowania pięknych filmów. Choć kryje w sobie magię pięknej miłości, niekiedy bywa ona zbyt doskonała.

Sparks niestety stał się dla mnie autorem, którego można czytać w okresie letnim, wakacyjnym, by zapomnieć o otaczającym świecie.

little-black | 2014-08-05
Przeczytana: 03 sierpnia 2014

To jedna z tych książek o której długo myśli się po przeczytaniu. Wspaniali bohaterowie - inteligentny Ira i słodka Ruth, uroczy Luke i silna i mądra Sophia - coś wspaniałego ! Nie mogłam się doczekać kiedy losy tych dwóch par się połączą co wyjaśni powiązanie tych dwóch historii i koniec rozłożył mnie na łopatki... Nie mogłam się przekonać do Sparksa ale po tej książce się to zmieniło. Nie mogę doczekać się ekranizacji !!

Ula | 2014-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2014

Można powiedzieć, że to TYLKO historia o miłości, a można powiedzieć, że to historia AŻ o miłości. Można powiedzieć, że taka miłość się nie zdarza, a można uwierzyć, że się zdarza i wtedy jest ona "błogosławieństwem w tej najdłuższej podróży zwanej życiem".

monia303 | 2014-05-21
Przeczytana: 27 maja 2014

Przewidywalna, ale dobrze opowiedziana historia.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Jorge Bucay
    68. rocznica
    urodzin
    Zawsze uważałem, że najpiękniejszą odpowiedzią na "Bardzo cię kocham" jest zdanie: "A ja czuję się bardzo kochana".
  • Krzysztof Daukszewicz
    67. rocznica
  • Hanka Lemańska
    55. rocznica
    urodzin
    Facet jak facet, dwie ręce, dwie nogi, głowa od góry.
  • Fiodor Dostojewski
    193. rocznica
    urodzin
    Zełgać po swojemu – to nieomal lepsze niż powtórzyć prawdę za kim innym. W pierwszym wypadku jest się człowiekiem, w drugim tylko papugą.
  • Maria Kuncewiczowa
    119. rocznica
    urodzin
    ...jakże ja będę umierać, kiedy nie żyłam ja wcale?
  • Chris Claremont
    64. rocznica
  • Philip Craig Russell
    63. rocznica
  • Joseph Campbell
    27. rocznica
    śmierci
    [...] jeśli idziesz za tym, co cię uszczęśliwia, to jakbyś podążał jakimś szlakiem, który istniał od zawsze, czekał na ciebie, i że życie, które właśnie przeżywasz, jest tym, które było ci jakoś pisane.
  • Michael Palmer
    1. rocznica
    śmierci
    Każde równanie zawierające czynnik ludzki jest nierozwiązywalne
  • Harry Mulisch
    4. rocznica
    śmierci
    Ważne decyzje zawsze należy podejmować od razu, ponieważ inaczej nic z tego nie wychodzi
  • Wacław Gąsiorowski
    75. rocznica
    śmierci
    -Gadajcie, coście za jedni?!
    –Joanna Żubr, markietanka pierwszej legii, pierwszego batalionu – odparła dumnie baba– A to mój stary niedołęga...
    –Maciej Żubr, podoficer pierwszej legii, pierwszego batalionu, drugiej kompanii! – poprawił chłop.
  • Henryk Niewiadomski
    7. rocznica
    śmierci
    To wpływa na psychikę. Mogę to stwierdzić z całkowitą pewnością. Siedzę już trzy lata odizolowany od żony i trzepię się ręką przez ten cały czas. Jak po roku w więzieniu zobaczyłem, że trzęsie mi się ręka, myślałem początkowo, że to albo na tle nerwowym, albo choroba Parkinsona. Walnąłem konia, od r... pokaż więcej
  • Claude Lévi-Strauss
    5. rocznica