Okładka książki Najdłuższa podróż

miłość, związki, uczucia
typ
papier
Barbara
7,74 (709 ocen i 143 opinie)

Opis książki

W obliczu śmierci Ira wspomina swoje przeżycia z czasów II wojny światowej: radości i smutki dnia codziennego oraz wielką miłość – żonę, Ruth. Równocześnie z historią Iry poznajemy Sophię, studentkę próbującą pozbierać się po burzliwym związku, oraz Luke’a, ujeżdżacza byków, który po ciężkim wypadku zamierza wrócić na rodeo. Historie obu par zbiegną się w najmniej oczekiwanym momencie, przypominając, że ludzkim życiem rządzi przypadek oraz że miłość ma wymiar uniwersalny.

źródło opisu: www.wydawnictwoalbatros.com

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
rinos | 2014-09-30
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 29 września 2014

Spośród setek, może tysięcy książek, które będzie mi dane w moim życiu przeczytać, trafia się co jakiś czas taka, o której nie da się zapomnieć.
"Najdłuższa podróż" Nicholasa Sparksa nie jest może arcydziełem, ale historia Ruth, Iry oraz Sophie i Luka wyryła się w mej pamięci i pozostanie już tam na zawsze. Oczywiście za kilka, kilkanaście lat mogę nie pamiętać imion głównych bohaterów, ale PIĘKNO i POTEGĘ miłości, którą ukazał nam Sparks w tej książce - to na pewno.
Na wstępie książki poznajemy Irę, 91-letniego staruszka, który ulega wypadkowi samochodowemu. Zakleszczony w swym samochodzie, ranny i osłabiony Ira w ostatnich chwilach swojego życia prowadzi rozmowę ze swą ukochaną Ruth - zmarłą przed 9-cioma laty żoną. Wspólnie, a może tylko w podświadomości Iry, opowiadają jeszcze raz swoje życie.
Żeby było ciekawiej i by czytelnika nie zniechęcić pojawiającymi się co jakiś czas monologami głównego bohatera, Sparks przedstawia nam również historię Luka i Sophie. On - typowy...

Lidia | 2014-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2014

O "Najdłuższej podróży" można wyrażać się wyłącznie w samych superlatywach. Ta książka nie ma słabych momentów. Akcja oddana w ręce czterech głównych postaci porywa od samego początku. Historie miłosne, tak u Sparksa niebanalne, ukazują zarówno miłość pełną i wcale niesłabnącą wraz z upływem spędzonych razem lat, jak i miłość dopiero poznającą swoją siłę.

Historia Iry wspominającego swoją żonę Ruth, to jedna z najlepszych stworzonych przez Sparksa. Począwszy od opisów ich pierwszego spotkania aż po finał, który splata ich miłość z życiem zupełnie nieznanych im ludzi, drugiej pary bohaterów.
Luke i Sophia, już na początku wystawieni na ciężką próbę, są idealnym przykładem na to, iż życiem ludzkim rządzi przypadek.

Historia dwóch par na pierwszy rzut oka pochodzących z zupełnie innych światów. Z upływem akcji znajduje się jednak coraz więcej podobieństw łączących tych zakochanych w sobie ludzi. Niezależnie od tego, kogo miłość spotyka, wyzwala w człowieku te same instynkty...

wii00 | 2014-12-30

Dawno nie miałam takiej przyjemności z czytania... Wzruszyła mnie i jednocześnie sprawiła, że uśmiech pojawiał się na mojej twarzy... Oby więcej takich książek!

511 | 2014-08-25
Przeczytana: 29 lipca 2014

Przeczytałam praktycznie każdą książkę Sparksa, i niestety w kilku ostatnich domyślałam się zakończenia, co psuło późniejszą ocenę książki, jednak nie tym razem. Książka cudowna z niespodziewanym zakończeniem. Dla mnie 10!

jula_1 | 2014-07-14
Przeczytana: 13 lipca 2014

Uważam, że to najsłabsza książka tego autora. Kiedy się dowiedziałam, że wydał nową książkę zaraz chciałam ją mieć. Rozczarowałam się jednak, bo moim zdaniem historia jest banalna, głównie o miłości studentki i starszego od niej kowboja. Równocześnie pokazane jest uczucie starszego Iry i jego żony Ruth dla nich byłam pewna podziwu, bo Ira został wdowcem i do ostatnich swoich dni bardzo, ale to bardzo kochał swoją żonę. Książka rozkręciła się dopiero pod koniec coś ciekawego się zaczeło dziać a tak to lekko wiała nudą i ogólnie nie przypadła mi do gustu. Dużo bardziej wolę "ostatnią piosenkę" czy klasyk "list w butelce" ;)

Ann | 2014-08-09
Przeczytana: 08 sierpnia 2014

Cudowny i ciepły klimat Karoliny Północnej (z resztą ukochanego miejsca Sparksa), dwie wzruszające i piękne historie o miłości jaką dziś trudno spotkać. Trochę już schematyczna, ale przyjemnie napisana historia. Wielbiciele Sparks'a na pewno się nie zawiodą. Liczę na to, że na podstawie książki powstanie pełen pięknych krajobrazów i zdjęć oraz natury film.

Radosław | 2014-11-30
Na półkach: Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 30 listopada 2014

Czasem przychodzi na mnie taki moment, że nie mam ochoty na thriller, ani nic skomplikowanego i ciężkiego, tylko zwyczajnie chciałbym przeczytać ciekawą, wartościową historię. W takich chwilach lubię sięgnąć po Nicholasa Sparksa. Jest to autor, którego niepotrzebnie zaszufladkowano jako przedstawiciela literatury kobiecej, gdyż uważam że i wrażliwy facet powinien czasem poczytać coś z jego twórczości. Ja za takiego się uważam i kiedy kolejny raz naszła mnie ochota na coś krzepiącego, to sięgnąłem właśnie po "Najdłuższą podróż" i zgodnie z oczekiwaniami się nie zawiodłem. Dlaczego książka jest warta polecenia? Bo znajdziemy tutaj interesującą i wciągającą historię, która wcale nie jest skomplikowana i efektowna, a połączenie tych wszystkich rzeczy to duża umiejętność. Poznamy ciekawie skonstruowanych bohaterów, którzy tak naprawdę są zwyczajni (bo zwyczajny człowiek też może wzbudzać zainteresowanie). Przede wszystkim jednak czeka nas duża dawka emocji i to tych, których w...

zefirek0509 | 2014-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2014

No tak, na Sparksa zawsze można liczyć. W ciemno kupiłam najnowszą książkę i oczywiście sie nie rozczarowałam. Świetnie skonstruowana historia, chwytająća za serce. No i oczywiście żal, że tak szybko się skończyła. Naprawdę polecam!

an_usia | 2014-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2014

Nicholas Sparks jest autorem, który pisze piękne książki o miłości. O miłości, trudnej, przepełnionej bólem i dramatyzmem, a wreszcie o miłości prawdziwej, takiej kiedy druga osoba staje się twoim całym światem, celebrujesz ją każdego dnia i nie dopuszczasz do siebie myśli, że mogłoby być inaczej.
Taką właśnie miłość autor opisuje w tej książce, porównując ze sobą dwa przypadki, pierwszy- którego życiowa podróż ma się już ku końcowi i drugi- który dopiero tę podróż rozpoczyna. Aż trudno uwierzyć, że losy tych dwóch par znajdą wspólny finał.

Książka refleksyjna, utrzymana w spokojnym tempie. Trudno tu szukać jakiś szaleństw narracyjnych, po prostu opowieść ta ma swój urok wówczas gdy czytelnik podda się jej w całości i nie będzie oczekiwał żadnych udziwnień i niespodziewanych zwrotów akcji.

Martyna | 2014-10-01
Przeczytana: 30 września 2014

Kurczę nie wiedziałam jak ocenić tą książkę... w niej wszystko było takie idealne - idealne spotkania, idealne zachowania, idealne wyrównanie rachunków, idealna przyszłość. Mam wrażenie, że poprzednie książki były wzruszające bardziej. Mi kiedyś kilka z nich pozwoliło się pogodzić się ze stratą, a jak pomyślę o "Ostatniej Piosence" to jakoś mi się łezka w oku kręci, a tutaj tego nie czuję, więc moje TOP 3 pozostaje niezmienione.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto