Okładka książki Najdłuższa podróż

miłość, związki, uczucia
typ
papier
Barbara
7,83 (436 ocen i 96 opinii)

Opis książki

Ira i Ruth. Sophia i Luke. Dwie pary, które mają niewiele wspólnego, i które są oddzielone lat i doświadczenia. Jednak ich życie będzie zbieżne z nieoczekiwą zjadliwością, przypominając nam wszystkim, że nawet najtrudniejsze decyzje mogą przynieść niezwykłe podróże: poza rozpaczą po śmierci, do najdalszych zakątków ludzkiego serca

źródło opisu: http://www.nicholassparks.com

Polecamy

Opinie czytelników
511 | 2014-08-25
Przeczytana: 29 lipca 2014

Przeczytałam praktycznie każdą książkę Sparksa, i niestety w kilku ostatnich domyślałam się zakończenia, co psuło późniejszą ocenę książki, jednak nie tym razem. Książka cudowna z niespodziewanym zakończeniem. Dla mnie 10!

Justyna | 2014-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

Nicholas Sparks nadal w formie? Cóż, czytałam lepsze jego książki. Jednak wciąż zadziwia mnie, że pisarz wraz z upływającym czasem nie poddaje się. Fabuła niezmiennie dotyczy nieskończenie pięknej, wiernej miłości, która zwycięża wszystkie przeciwności losu. Jedyny wniosek jest taki, że pisarz nieustannie wierzy właśnie w miłość i jej siłę. Czy jego historie są realne - nie. Piękne i romantyczne - owszem. "Najdłuższa podróż" nie jest wyjątkiem. A może to ja zmieniłam podejście? I nie chwyta mnie za gardło, jak dawnej czytając jego powieści, każde wyznanie miłości w tej książce, a jest ich bardzo wiele... Jednak cieszę się, że i ja się nie poddałam czytając tę książkę. Właśnie dla samego zakończenia równie nierzeczywistego jak większość, chyba było warto. Dlaczego? Ponieważ napawa pewnego rodzaju optymizmem. To na pewno!

Martyna | 2014-10-01
Przeczytana: 30 września 2014

Kurczę nie wiedziałam jak ocenić tą książkę... w niej wszystko było takie idealne - idealne spotkania, idealne zachowania, idealne wyrównanie rachunków, idealna przyszłość. Mam wrażenie, że poprzednie książki były wzruszające bardziej. Mi kiedyś kilka z nich pozwoliło się pogodzić się ze stratą, a jak pomyślę o "Ostatniej Piosence" to jakoś mi się łezka w oku kręci, a tutaj tego nie czuję, więc moje TOP 3 pozostaje niezmienione.

Chmiela | 2014-08-02
Przeczytana: 24 lipca 2014

Lubię książki Sparks'a,czytam je dla odprężenia, jedne są lepsze inne gorsze. Ta jest po środku, autor miał wiele doskonalszych ale i wiele gorszych powieści od tej pozycji. Książka w wielu momentach przypomina mi powieść "I wciąż ja kocham". Bardziej podobała mi się retrospekcja o Irze i Ruth niż ta współczesna opowieść. Jednak w całości oceniam powieść na dobrA. Polecam dla odprężenia ;)

Onilom | 2014-09-05
Na półkach: Dojrzalsze, Przeczytane

Książkę dostałam w prezencie. Lubię Sparks'a ma kilka ciekawych tytułów, którymi może się pochwalić, choćby "Jesienną miłość" czy "Pamiętnik".
"Najdłuższa podróż" jest również dobrą historią. Na tyle, że potrafi wciągnąć zaintrygować czy zaciekawić. Fakt nie jest najwybitniejsza i miejscami przewidująca, ale na końcu pozostawia czytelnika z uśmiechem na twarzy i poczuciem, że nie był to zmarnowany czas, a to chyba najważniejsze.

Historie Ruth i Iry oraz Sophii i Ruth, które tak wiele dzieli (choćby pokolenie), a jednocześnie tyle łączy są opowieścią o miłości, radości, cierpieniu, bólu i śmierci. O życiu. Historie podobne do tysiąca innych, a jednocześnie wyjątkowe.

Książka nie jest najwybitniejsza drogi Czytelniku. Ba! Miejscami może Cię niecierpliwić. Lecz nie jest to tandetne romansidło czy harlequin, ale jest to książka piękna. Dlaczego? Bo opowiada, jak pogodzić się ze śmiercią ukochanej osoby, jak żyć kiedy już Jej nie ma. Opowiada o miłości, któr...

Ilona | 2014-06-27
Przeczytana: 25 czerwca 2014

Gdybym nie przeżywała własnej miłości, na pewno marzyłabym o takiej, którą opisuje Sparks. Dobrze jest czasem zapomnieć, przenieść się w odległy świat marzeń i wyobrażać sobie, jakby to było, gdyby właśnie mnie się przydarzyło takie uczucie.

Książki Sparksa są według mnie idealną podstawą do wyreżyserowania pięknych filmów. Choć kryje w sobie magię pięknej miłości, niekiedy bywa ona zbyt doskonała.

Sparks niestety stał się dla mnie autorem, którego można czytać w okresie letnim, wakacyjnym, by zapomnieć o otaczającym świecie.

little-black | 2014-08-05
Przeczytana: 03 sierpnia 2014

To jedna z tych książek o której długo myśli się po przeczytaniu. Wspaniali bohaterowie - inteligentny Ira i słodka Ruth, uroczy Luke i silna i mądra Sophia - coś wspaniałego ! Nie mogłam się doczekać kiedy losy tych dwóch par się połączą co wyjaśni powiązanie tych dwóch historii i koniec rozłożył mnie na łopatki... Nie mogłam się przekonać do Sparksa ale po tej książce się to zmieniło. Nie mogę doczekać się ekranizacji !!

Ula | 2014-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2014

Można powiedzieć, że to TYLKO historia o miłości, a można powiedzieć, że to historia AŻ o miłości. Można powiedzieć, że taka miłość się nie zdarza, a można uwierzyć, że się zdarza i wtedy jest ona "błogosławieństwem w tej najdłuższej podróży zwanej życiem".

purri | 2014-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2014

Choć uwielbiam czytać książki Nicholasa Sparksa a pisane przez niego historie doprowadzają mnie do płaczu,'Najdłuższa podróż' niestety nie zachwyciła mnie tak jak inne książki tego autora. Niestety..

monia303 | 2014-05-21
Przeczytana: 27 maja 2014

Przewidywalna, ale dobrze opowiedziana historia.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • David Weber
    62. rocznica
    urodzin
    Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby tak powywieszać wszystkich polityków
  • Stephen R. Covey
    82. rocznica
    urodzin
    Przyjacielu, kochać to czasownik. Miłość, uczucie, to owoc tego czasownika. Zatem kochaj ją. Służ jej. Poświęcaj się. Współczuj. Doceniaj. Utwierdzaj ją. Czy jesteś gotów to robić?
  • Wieniedikt Jerofiejew
    76. rocznica
    urodzin
    - O-o-o-o! Niezrównoważenie psychiczne to moje marzenie! - i ośmielę się na szczerość - w marzeniach jestem wariatem! O, nie wiecie, panowie, co to takiego bezsenność marzeń... i stan zapalny marzeń przy bezsenności...
  • Ted Dekker
    52. rocznica
    urodzin
    Trzeba samemu mieć obsesję, żeby rozpoznać ją u drugiego człowieka.
  • Fernando Vallejo
    72. rocznica
    urodzin
    Przestałem być jednym i jesteśmy dwoma: jednym nierozłącznym w dwóch różnych osobach. To jest moja nowa teologia Dwójcy, przeciwstawiona teologii Trójcy: dwie osoby, które potrzebują siebie nawzajem do miłości; przy trzech już zaczyna się orgia
  • Jun'ichi Watanabe
    81. rocznica
    -Chcę być lekarzem.
    Ginko za bardzo się wstydziła,żeby to powiedzieć głośno,gdy się uczyła u Yorikuniego,lecz teraz przyszło jej to bez trudu.
    Po części dlatego,że nabrała odwagi,po części-bo czasy się zmieniły na tyle,że kobieta mogła mieć ambicje,nie narażając się na pogardę.
  • Szymon Szymonowic
    456. rocznica
  • Emma Donoghue
    45. rocznica
    urodzin
    Jak o czymś myślimy, nadajemy temu moc
  • Natalka Babina
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzie rodzą się nie po to, żeby im było dobrze. W najlepszym wypadku przychodzą na ten świat po to, żeby dobrze było komu innemu.
  • Anatol Stern
    115. rocznica
  • Jerzy Kukuczka
    25. rocznica
    śmierci
    Widziałem w górach ludzi, którzy nigdy nie chodzą do kościoła. A tam się modlili.

Znajdź nas na Facebooku