Najdłuższa podróż

The Longest Ride
miłość, związki, uczucia
Barbara

Inne wydania

W obliczu śmierci Ira wspomina swoje przeżycia z czasów II wojny światowej: radości i smutki dnia codziennego oraz wielką miłość – żonę, Ruth. Równocześnie z historią Iry poznajemy Sophię, studentkę próbującą pozbierać się po burzliwym związku, oraz Luke’a, ujeżdżacza byków, który po ciężkim wypadku zamierza wrócić na rodeo. Historie obu par zbiegną się w najmniej oczekiwanym momencie, przypominając, że ludzkim życiem rządzi przypadek oraz że miłość ma wymiar uniwersalny.

źródło opisu: www.wydawnictwoalbatros.com

źródło okładki: www.wydawnictwoalbatros.com

beatka18 | 2014-09-16

przeczytałam tą książke po raz drugi i zupełnie inaczej patrze na tą historie, po raz pierwszy jak czytałam oczekiwałam nie wiem czego a po obejrzeniu filmu stwierdziłam że musze przeczytać drugi raz bo dużo mi się w filmie faktów nie zgadzało, i czytając tą książke miałam wrażenie że byłam na zupełnie innym filmie o tym samym tytule co ksiązka,
i po obejrzeniu filmu i przeczytaniu książki jeszcze raz jestem nią zachwycona, z przyjemnością czytałam historie miłości Iry i Ruth, aż się chciałoby przeżyc taką samą miłość, a uczucie które połączyło Luka i Sophie też jest do pozazdroszczenia
uwielbiam książki Sparksa i jak najbardziej ta również dołączyła do moich ulubionych a film owszem wart obejrzenia ale książka jest o niebo lepsza :)

mclola20 | 2017-03-20
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2017
Przeczytana: 17 marca 2017

Przepiękna opowieść o miłości, absolutnie wciągająca, wzruszająca, prostu niesamowita! Zastanawiałam się czy w dzisiejszych, nastawionych na konsumpcjonizm czasach jest w ogóle możliwość i szansa na taką miłość... Idealna książka , dzięki której na chwilę możemy się zatrzymać popatrzeć dookoła , zauważyć ludzi, których mamy obok siebie i docenić, że są..

Anda | 2017-04-09

Piękna wzruszająca książka , obowiązkowa pozycja dla fanów twórczości Sparksa

Gladys | 2014-10-21
Przeczytana: czerwiec 2014

Książka jest bardzo piękna, zresztą jak każda historia, która jest autorstwa tego autora. Każda jego książka skrada moje serce- jedna mniej, natomiast kolejna trochę bardziej lub absolutnie nie pozwalając mi skupić się na niczym innym. To dzieło jest historią dwójki młodych ludzi, którzy poznają się przypadkiem. Żyją oni w totalnie innych światach lecz to nie jest przeszkodą, której aby nie dałoby się pokonać. Pomimo wszystkich przeciwności losu ich miłość przezwycięża wszystko.
Zawsze podoba mi się jak Nicholas Sparks łączy dwie całkiem niezwiązane ze sobą historie miłosne. Ira to starzec, który pomimo swego sędziwego wieku, wiedząc, iż jest to zagrożeniem nie tylko dla siebie ale również dla innych, wsiada za kierownicę i prowadzi samochód, niestety dochodzi do niefortunnego wypadku w wyniku, którego auto wypadło z zakrętu. Jest zima i nie sposób dostrzec pojazdu. I tak trwając w świadomości, że za kilka dni być może i godzin, śmierć zapuka do okna samochodu i bez żadnego...

książek: 12088
Mońcia_POCZYTAJKA | 2014-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Nicholas Sparks należy do tych autorów, którego książki szybko trafiają na listy bestsellerów, a opisywane w nich historie stają się tematem scenariuszy romantycznych filmów obyczajowych. Ja również należę do szerokiego grona wielbicielek prozy autora i każda kolejna przeczytana powieść Pana Sparksa utwierdza mnie w przekonaniu, że warto.

"Najdłuższa podróż" - najnowsza książka autora - opowiada dwie, z pozoru zupełnie oddzielne, nie powiązane ze sobą, historie. Bo oto poznajemy 90-letniego staruszka o imieniu Ira, który uległ wypadkowi. Jego samochód zjechał z oblodzonej drogi i zatrzymał się na zboczu urwiska więziąc wewnątrz kierowcę. Mężczyzna jest porządnie poturbowany i nie ma szans wydostać się z pojazdu. Musi zdać się na los i czekać, aż ktoś dojrzy jego samochód i zjawi się z pomocą. Sytuację utrudnia gęsto padający śnieg i mróz. Życie staruszka jest poważnie zagrożone, ale mimo to mężczyzna dzielnie się trzyma wracając myślami do przeszłości. I oto na fotelu pasażera...

jula_1 | 2014-07-14
Przeczytana: 13 lipca 2014

Uważam, że to najsłabsza książka tego autora. Kiedy się dowiedziałam, że wydał nową książkę zaraz chciałam ją mieć. Rozczarowałam się jednak, bo moim zdaniem historia jest banalna, głównie o miłości studentki i starszego od niej kowboja. Równocześnie pokazane jest uczucie starszego Iry i jego żony Ruth dla nich byłam pewna podziwu, bo Ira został wdowcem i do ostatnich swoich dni bardzo, ale to bardzo kochał swoją żonę. Książka rozkręciła się dopiero pod koniec coś ciekawego się zaczeło dziać a tak to lekko wiała nudą i ogólnie nie przypadła mi do gustu. Dużo bardziej wolę "ostatnią piosenkę" czy klasyk "list w butelce" ;)

Marta | 2014-12-31
Przeczytana: 30 grudnia 2014

Moim zdaniem jest to jedna z lepszych powieści Sparksa. Każdy nas chciałyby przeżyć miłość jaką opisuje Sparks w swoich książkach, kochać i być kochanym bezwarunkowo, znaleźć osobę która poświęciłaby bardzo wiele by być z nami. Autor w tej książce prezentuje losy dwóch par- Iry, który wspomina lata spędzone ze swoją żoną Ruth oraz Luki i Sophii- pary młodych ludzi którzy pochodzą z dwóch zupełnie innych światów. Jednak czy Ira będzie miał wpływ na los tej młodej pary- musicie się sami przekonać.

Dominika | 2014-06-05
Przeczytana: 04 czerwca 2014

Piękna historia o miłości (niejednej)! Miejscami bardzo wzruszająca i romantyczna. Po raz kolejny N.Sparks mnie nie zawiódł.

Natalia | 2017-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2017

Nie można zaprzeczyć, że Nicholas Sparks jest autorem wielu pięknych książek na podstawie, których powstało sporo filmów. Tak się zastanawiam czy istnieje autor, którego równie dużo dzieł trafiło na kinowe ekrany? Z pewnością jest, to autor, który trafia do czytelnika, słowami, autentycznością i prostotą swoich historii oraz bohaterów. Nie stwarza wyidealizowanych postaci. Są, to to sytuacje, problemy, które równie dobrze mogą przytrafić się każdemu z nas.
Moja przygoda z jego twórczością rozpoczęła się od przeczytania "Pamiętnika", który jest słusznie jednym z jego najwybitniejszych dzieł. Były też inne książki: "Ostatnia piosenka", "Jesienna miłość", "Noce w Rodanthe" oraz "Spójrz na mnie". Każda inna, poruszająca innym] problem, mająca inne zakończenie, ale każda budząca wiele emocji i wzruszeń. Teraz przyszedł czas na kolejną opowieść, która chwyta za serce i wprowadza w świat w, którym główną rolę odgrywają uczucia. "Najdłuższa podróż", to jedna książka, ale...

Daria | 2015-06-29

Oczarowała mnie :) Wciągająca, wzruszająca, zaskakująca. Bardzo miło i szybko się ową powieść czytało. W kinach obecnie ekranizacja powieści...Nicholas Sparks pisze piękne powieści..polecam wszystkim tego autora;)