Okładka książki Najdłuższa podróż

miłość, związki, uczucia
typ
papier
Barbara
7.91 (233 ocen i 56 opinii)

Opis książki

Ira i Ruth. Sophia i Luke. Dwie pary, które mają niewiele wspólnego, i które są oddzielone lat i doświadczenia. Jednak ich życie będzie zbieżne z nieoczekiwą zjadliwością, przypominając nam wszystkim, że nawet najtrudniejsze decyzje mogą przynieść niezwykłe podróże: poza rozpaczą po śmierci, do najdalszych zakątków ludzkiego serca

źródło opisu: http://www.nicholassparks.com

Polecamy

Opinie czytelników
Agata | 2014-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2014

Od pierwszych stron wiadomo, jak zakończy się znajomość dwojga głównych bohaterów. Jednoczesne przedstawienie wątku innej postaci moim zdaniem nic nie wniosło, wręcz zadziałało na niekorzyść. Nietrudno było się domyślić, że los postawi młodych na drodze umierającego Iry. Baśniowość, cukierkowość, nadprzyrodzone istoty z zaświatów, tkliwe retardacyjne wspomnienia, zakochanie od pierwszego wejrzenia, tajemnica, niebezpieczeństwo, spadek i happy end. Mam przesyt schematów u Sparksa, nie tylko w konstrukcji postaci, ale i zdarzeń, nawet tak pospolitych jak grillowanie steku. Powieść w niczym nie zaskoczyła, nie wspominając już, że zawiodłam się na stylu i fabule (przypominającej scenariusz tandetnej komedii romantycznej). Odradzam czytanie "Najdłuższej podróży".

jula_1 | 2014-07-14
Przeczytana: 13 lipca 2014

Uważam, że to najsłabsza książka tego autora. Kiedy się dowiedziałam, że wydał nową książkę zaraz chciałam ją mieć. Rozczarowałam się jednak, bo moim zdaniem historia jest banalna, głównie o miłości studentki i starszego od niej kowboja. Równocześnie pokazane jest uczucie starszego Iry i jego żony Ruth dla nich byłam pewna podziwu, bo Ira został wdowcem i do ostatnich swoich dni bardzo, ale to bardzo kochał swoją żonę. Książka rozkręciła się dopiero pod koniec coś ciekawego się zaczeło dziać a tak to lekko wiała nudą i ogólnie nie przypadła mi do gustu. Dużo bardziej wolę "ostatnią piosenkę" czy klasyk "list w butelce" ;)

little-black | 2014-08-05
Przeczytana: 03 sierpnia 2014

To jedna z tych książek o której długo myśli się po przeczytaniu. Wspaniali bohaterowie - inteligentny Ira i słodka Ruth, uroczy Luke i silna i mądra Sophia - coś wspaniałego ! Nie mogłam się doczekać kiedy losy tych dwóch par się połączą co wyjaśni powiązanie tych dwóch historii i koniec rozłożył mnie na łopatki... Nie mogłam się przekonać do Sparksa ale po tej książce się to zmieniło. Nie mogę doczekać się ekranizacji !!

Ulla | 2014-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2014

Można powiedzieć, że to TYLKO historia o miłości, a można powiedzieć, że to historia AŻ o miłości. Można powiedzieć, że taka miłość się nie zdarza, a można uwierzyć, że się zdarza i wtedy jest ona "błogosławieństwem w tej najdłuższej podróży zwanej życiem".

Justi6 | 2014-07-13
Na półkach: 2014, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 13 lipca 2014

Coż dużo pisać.. każda powieść tego wspaniałego autora jest wybitna, nie mogło być też inaczej z jego najnowszym dziełem. Nikt nie potrafi tak wspaniale pisać o milości jak Sparks.
Z niecierpliwością czekam na kolejna jego powieść.

purri | 2014-07-31
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 31 lipca 2014

Choć uwielbiam czytać książki Nicholasa Sparksa a pisane przez niego historie doprowadzają mnie do płaczu,'Najdłuższa podróż' niestety nie zachwyciła mnie tak jak inne książki tego autora. Niestety..

Anna | 2014-08-07

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Lubię książki Sparksa , tylko on potrafi wzruszyć mnie gdy czytam jego książki o miłości. Myślę że każdy człowiek marzy aby spotkała go taka miłość jaka jest właśnie w tych książkach !
Moim zdaniem jest to kolejna ciekawa książka Nicholasa Sparksa. Książka niesamowicie mnie wciągnęła , a w czasie czytania nie raz uroniłam łzę !

W książce poznajemy dwie historie ? Co mają ze sobą wspólnego ? Zapraszam do przeczytania !

Pierwsza historia którą poznajemy w książce. Bohater - Iry ulega wypadkowi samochodowemu , niewiadomo jakim cudem jeszcze żyje ! Opowiada nam o latach swojej młodości , opisuje w książce swoją miłość do kobiety która później staje się ukochaną żoną ! Stara się przekazać nam wszystko co w jego życiu było dla niego najważniejsze ! Wszystko co dobre kończy się gdy jego żona Ruth umiera :( Mężczyzna myśli o samobójstwie jest w kompletnej rozsypce , najbardziej w życiu pragnie dołączyć właśnie do niej !

A druga historia ? Poznajemy dwójkę bohaterów , Luka i Sophi. Mężczyzna...

Travisx85 | 2014-07-25
Na półkach: 2014, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 25 lipca 2014

Jakoś nigdy nie mogłem przekonać się do Sparksa. Bardziej podobały mi się ekranizacje jego książek niż same książki. Ta jednak spełniła moje oczekiwania chyba pod każdym względem.
Świetnie napisana książka, która zachwyciła mnie różnorodnością spojrzeń na te same rzeczy i fakty (3 bohaterów, którzy prezentowali dany rozdział). Uwielbiam słuchać starych historii rodzinnych i opowieść Iry i Ruth o ich życiu, rodzinach, problemach i pasjach sprawiły, że poczułem się jak ich wnuk, który słucha opowieści swoich dziadków.
Końcówka świetna, chyba pierwszy raz nie trafiłem z zakończeniem i za to ogromny plus dla autora. Książkę polecam każdemu, który kocha historię, ludzi, odrobinę zmysłowości i romantyczności w życiu :D

Elena | 2014-07-22
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 22 lipca 2014

Kolejne udane spotkanie z twórczością tego autora. Najdłuższa podróż to według mnie jedna z lepszych powieści Nicholasa Sparksa i powinien przeczytać ją każdy jego fan.

dorotai | 2014-07-20

Dodatkowo w pakiecie powinny być załączone chusteczki i dzień wolny od pracy:) świetna książka polecam

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto