Najdłuższa podróż

The Longest Ride
miłość, związki, uczucia
Barbara

Inne wydania

W obliczu śmierci Ira wspomina swoje przeżycia z czasów II wojny światowej: radości i smutki dnia codziennego oraz wielką miłość – żonę, Ruth. Równocześnie z historią Iry poznajemy Sophię, studentkę próbującą pozbierać się po burzliwym związku, oraz Luke’a, ujeżdżacza byków, który po ciężkim wypadku zamierza wrócić na rodeo. Historie obu par zbiegną się w najmniej oczekiwanym momencie, przypominając, że ludzkim życiem rządzi przypadek oraz że miłość ma wymiar uniwersalny.

źródło opisu: www.wydawnictwoalbatros.com

źródło okładki: www.wydawnictwoalbatros.com

• Aż po grób
  • Dziewczyna z Bostonu
  • Piękny sekret
  • Twoim śladem
  • Ojciec '44
  • Przekonaj mnie, że to ty
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
  • Mężczyźni z różowym trójkątem

7,91 (45 ocen i opinii)
Ojciec '44
Jerzy Ciszewski , Jerzy Ciszewski

6,8 (5 ocen i opinii)
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

7 (4 ocen i opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

7,96 (68 ocen i opinii)
Stalker
Lars Kepler

9 (3 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

Koniec warty
Stephen King

7,07 (446 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
wiech | 2015-07-12
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 11 lipca 2015

Dobra książka Sparksa, ale nie najlepsza.
Historia o miłości i niespełnionych marzeniach. Złożona z dwóch wątków.
Dwie na pozór różne historie miłosne przeplatają się, tworząc wzruszającą opowieść.
Te dwie historie dzieją się wprawdzie w różnych czasach, ale tak naprawdę mają wiele wspólnego.
Przyjemna, wzruszająca opowieść, jak to u Sparksa :)
PS
Idę do kina, więc porównam sobie film z książką. Oby nie było tak jak w przypadku "Dla ciebie wszystko" - książka piękna, a film - porażka.

Gladys | 2014-10-21
Przeczytana: czerwiec 2014

Książka jest bardzo piękna, zresztą jak każda historia, która jest autorstwa tego autora. Każda jego książka skrada moje serce- jedna mniej, natomiast kolejna trochę bardziej lub absolutnie nie pozwalając mi skupić się na niczym innym. To dzieło jest historią dwójki młodych ludzi, którzy poznają się przypadkiem. Żyją oni w totalnie innych światach lecz to nie jest przeszkodą, której aby nie dałoby się pokonać. Pomimo wszystkich przeciwności losu ich miłość przezwycięża wszystko.
Zawsze podoba mi się jak Nicholas Sparks łączy dwie całkiem niezwiązane ze sobą historie miłosne. Ira to starzec, który pomimo swego sędziwego wieku, wiedząc, iż jest to zagrożeniem nie tylko dla siebie ale również dla innych, wsiada za kierownicę i prowadzi samochód, niestety dochodzi do niefortunnego wypadku w wyniku, którego auto wypadło z zakrętu. Jest zima i nie sposób dostrzec pojazdu. I tak trwając w świadomości, że za kilka dni być może i godzin, śmierć zapuka do okna samochodu i bez żadnego...

Dominika | 2014-06-05
Przeczytana: 04 czerwca 2014

Piękna historia o miłości (niejednej)! Miejscami bardzo wzruszająca i romantyczna. Po raz kolejny N.Sparks mnie nie zawiódł.

Marta | 2014-12-31
Przeczytana: 30 grudnia 2014

Moim zdaniem jest to jedna z lepszych powieści Sparksa. Każdy nas chciałyby przeżyć miłość jaką opisuje Sparks w swoich książkach, kochać i być kochanym bezwarunkowo, znaleźć osobę która poświęciłaby bardzo wiele by być z nami. Autor w tej książce prezentuje losy dwóch par- Iry, który wspomina lata spędzone ze swoją żoną Ruth oraz Luki i Sophii- pary młodych ludzi którzy pochodzą z dwóch zupełnie innych światów. Jednak czy Ira będzie miał wpływ na los tej młodej pary- musicie się sami przekonać.

Daria | 2015-06-29

Oczarowała mnie :) Wciągająca, wzruszająca, zaskakująca. Bardzo miło i szybko się ową powieść czytało. W kinach obecnie ekranizacja powieści...Nicholas Sparks pisze piękne powieści..polecam wszystkim tego autora;)

Gosiek | 2014-06-15

Tak jak niektórzy dobrze z Was wiedzą, inni może nie, uwielbiam twórczość Nicholasa Sparksa. Naprawdę jestem zakochana w jego książkach, tak więc gdy tylko dowiedziałam się, że ma być premiera jego nowej książki, siedziałam jak na szpilkach, nie mogłam się doczekać, aby zobaczyć jaką historią uraczy nas tym razem. Nie było opcji, żebym tak po prostu jej nie przeczytała. Niedawno właśnie przyszła do mnie i od razu wzięłam się do czytania.

Tak bardzo wychwalam tego autora, więc myślę, że powinnam co nieco o nim napisać. Otóż Nicholas Sparks jest to amerykański pisarz, którego książki tłumaczone są na około 33 języki. Większość jego książek są ekranizowane i podbijają serca zarówno czytelników jak i widzów na całym świecie. Ja swoją przygodę z twórczością Sparksa zaczęłam ponad dwa lata temu od książki "Jesienna miłość". Wcześniej obejrzałam "Szkołę uczuć", bo nie zdawałam sobie sprawy z tego, że jest ona na podstawie jakiejkolwiek książki. "Jesienna miłość" sprawiła, że...

Joanna JJ | 2014-07-22
Przeczytana: 19 lipca 2014

I to kolejna przeczytana książka mojego ulubionego autora :) Dwie historie. Jedna opisująca starszego mężczyzny, który wsiadł do auta i nie wyrobił na zakręcie. Jego rozmowy z nieżyjącą już , ukochaną żoną. Dzięki niej właściwie nie doszło do najgorszego. Druga historia, to rodząca się miłość dwojga ludzi z dwóch różnych światów. A jednak zakiełkowała na dobre..... Co mają te dwie historie wspólnego? Przeczytajcie, gorąco polecam :)

Mońcia | 2014-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Nicholas Sparks należy do tych autorów, którego książki szybko trafiają na listy bestsellerów, a opisywane w nich historie stają się tematem scenariuszy romantycznych filmów obyczajowych. Ja również należę do szerokiego grona wielbicielek prozy autora i każda kolejna przeczytana powieść Pana Sparksa utwierdza mnie w przekonaniu, że warto.

"Najdłuższa podróż" - najnowsza książka autora - opowiada dwie, z pozoru zupełnie oddzielne, nie powiązane ze sobą, historie. Bo oto poznajemy 90-letniego staruszka o imieniu Ira, który uległ wypadkowi. Jego samochód zjechał z oblodzonej drogi i zatrzymał się na zboczu urwiska więziąc wewnątrz kierowcę. Mężczyzna jest porządnie poturbowany i nie ma szans wydostać się z pojazdu. Musi zdać się na los i czekać, aż ktoś dojrzy jego samochód i zjawi się z pomocą. Sytuację utrudnia gęsto padający śnieg i mróz. Życie staruszka jest poważnie zagrożone, ale mimo to mężczyzna dzielnie się trzyma wracając myślami do przeszłości. I oto na fotelu pasażera...

Monia0420 | 2016-07-16
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 16 lipca 2016

Na początek chcę skierować kilka słów do czytelników, którzy może nie do końca przepadają na twórczością Sparksa. Niektórym może się on kojarzyć tylko z książkami dla kobiet i koniec. Jednak po przeczytaniu tej powieści mogę stwierdzić, że nie jest ona skierowana tylko do osób, które czytają romanse. Jest to książka, po którą powinien sięgnąć każdy, kto lubi zwyczajne, ciekawe, dobre historie.

Najdłuższa podróż - życie, dla Iry Levisona było wspaniałą i niezapomnianą przygodą. Gdy ulega wypadkowi i unieruchomiony, ciężko ranny przebywa uwięziony w aucie, nie liczy na żadną pomoc, lecz otrzymuje ją - od zmarłej żony Ruth. Daje mu nadzieję na przetrwanie tej trudnej sytuacji.
Jednocześnie poznajemy historię Sophie i Luke'a, których dzieli wszystko, lecz łączy niespodziewane i głębokie uczucie. Ona - studentka historii sztuki. On - ujeżdżacz byków. Czy uczucie zdoła pokonać różnice jakie ich dzielą?

Jest to powieść obyczajowa, romans a także dramat, w dobrym stylu Sparks'a....

Monia0420 | 2015-07-28
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 28 lipca 2015

Jest to powieść obyczajowa, romans a także dramat, w dobrym stylu Sparks'a. Książka ta rozbawiła mnie, wzruszyła i czytając ją spędziłam miło czas. Powieść jest napisana niezwykle ciekawie, bo akcja przeplata się - raz losy Iry a raz Sophie i Luke'a. W ,,Najdłuższej podróży'' pojawił się wątek miłosny, wojenny, listów bohaterów, które są charakterystyczne dla Sparksa. Do tego książkę czyta się bardzo szybko - przeczytałam w dwa dni a kiedy dotarłam do końca nie mogłam...

Na półkach