Okładka książki Najdłuższa podróż

miłość, związki, uczucia
typ
papier
Barbara
7.88 (324 ocen i 75 opinii)

Opis książki

Ira i Ruth. Sophia i Luke. Dwie pary, które mają niewiele wspólnego, i które są oddzielone lat i doświadczenia. Jednak ich życie będzie zbieżne z nieoczekiwą zjadliwością, przypominając nam wszystkim, że nawet najtrudniejsze decyzje mogą przynieść niezwykłe podróże: poza rozpaczą po śmierci, do najdalszych zakątków ludzkiego serca

źródło opisu: http://www.nicholassparks.com

Polecamy

Opinie czytelników
monia303 | 2014-05-21
Przeczytana: 27 maja 2014

Przewidywalna, ale dobrze opowiedziana historia.

Onilom | 2014-09-05
Na półkach: Dojrzalsze, Przeczytane

Książkę dostałam w prezencie. Lubię Sparks'a ma kilka ciekawych tytułów, którymi może się pochwalić, choćby "Jesienną miłość" czy "Pamiętnik".
"Najdłuższa podróż" jest również dobrą historią. Na tyle, że potrafi wciągnąć zaintrygować czy zaciekawić. Fakt nie jest najwybitniejsza i miejscami przewidująca, ale na końcu pozostawia czytelnika z uśmiechem na twarzy i poczuciem, że nie był to zmarnowany czas, a to chyba najważniejsze.

Historie Ruth i Iry oraz Sophii i Ruth, które tak wiele dzieli (choćby pokolenie), a jednocześnie tyle łączy są opowieścią o miłości, radości, cierpieniu, bólu i śmierci. O życiu. Historie podobne do tysiąca innych, a jednocześnie wyjątkowe.

Książka nie jest najwybitniejsza drogi Czytelniku. Ba! Miejscami może Cię niecierpliwić. Lecz nie jest to tandetne romansidło czy harlequin, ale jest to książka piękna. Dlaczego? Bo opowiada, jak pogodzić się ze śmiercią ukochanej osoby, jak żyć kiedy już Jej nie ma. Opowiada o miłości, któr...

anevita | 2014-07-02
Przeczytana: 01 lipca 2014

,,Najdłuższa podróż " to dwie przeplatające się historię Iry i jego żony Ruth oraz Sophii i Luke'a.Pod koniec książki te dwie historie się łączą i znajdują wspólny mianownik.
Wiele osób stwierdzi że to typowe romansidło,ja myślę że to piękna opowieść.
Sczególnie wzruszające są wspomnienia Iry i podróż do dawnych lat kiedy poznał Ruth,ich nierozerwalna miłość.
Zakończenie można uznać za tzw. ,,happy end",ale czasem w życiu potrzebujemy takich krzepiących lektur,nawet jeśli nie do końca wierzymy w takie słodkie zakończenia w prawdziwym życiu.Takie książki są jak balsam dla duszy.
Polecam przeczytać!

Ilona | 2014-06-27
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 25 czerwca 2014

Gdybym nie przeżywała własnej miłości, na pewno marzyłabym o takiej, którą opisuje Sparks. Dobrze jest czasem zapomnieć, przenieść się w odległy świat marzeń i wyobrażać sobie, jakby to było, gdyby właśnie mnie się przydarzyło takie uczucie.

Książki Sparksa są według mnie idealną podstawą do wyreżyserowania pięknych filmów. Choć kryje w sobie magię pięknej miłości, niekiedy bywa ona zbyt doskonała.

Sparks niestety stał się dla mnie autorem, którego można czytać w okresie letnim, wakacyjnym, by zapomnieć o otaczającym świecie.

Ula | 2014-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2014

Można powiedzieć, że to TYLKO historia o miłości, a można powiedzieć, że to historia AŻ o miłości. Można powiedzieć, że taka miłość się nie zdarza, a można uwierzyć, że się zdarza i wtedy jest ona "błogosławieństwem w tej najdłuższej podróży zwanej życiem".

Justi6 | 2014-07-13
Na półkach: 2014, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 13 lipca 2014

Coż dużo pisać.. każda powieść tego wspaniałego autora jest wybitna, nie mogło być też inaczej z jego najnowszym dziełem. Nikt nie potrafi tak wspaniale pisać o milości jak Sparks.
Z niecierpliwością czekam na kolejna jego powieść.

• Tytuł oryginalny: The Longest Ride
• Tłumaczenie: Jacek Manicki, Anna Dobrzańska
• Wydawnictwo: Albatros A. Kuryłowicz
• Rok wydania: 2014
• Oprawa: miękka ze skrzydełkami
• Ilość stron: 496
• Gatunek: Literatura piękna, powieść obyczajowa, romans
„Zapewniać kogoś, że się go kocha, to jedno, a pogodzić się z tym, że miłość do tego kogoś wymaga wyrzeczenia się swoich marzeń, to zupełnie coś innego"
Nicholas Sparks to niekwestionowany mistrz romantycznych historii . Ma tak zwanego pisarskiego "czuja", który sprawia, że czytelnik znajduje w jego powieściach dokładnie to czego oczekuje. Każdy utwór jaki pisze, bardzo szybko staje się bestsellerem,
a twórcy filmowi ustawiają się w kolejce po prawa do jego ekranizacji. W adaptacjach jego powieści wystąpiły już takie gwiazdy kina jak Kevin Costner (List w butelce) czy Richard Gere (Noce w Rodanthe). Swoją szansę dostały także aktorki młodego pokolenia Miley Cyrus (Ostatnia piosenka), oraz Amanda Seyfried (I wciąż ją koc...

Fallen | 2014-09-03
Przeczytana: 03 września 2014

Dlaczego sięgnęłam po tą książkę? Uwielbiam Sparksa, napatrzyłam się na tą książkę w empiku i kupiłam, gdy była w biedronce. Ciekawiło mnie po opisie z tyłu książki, co też takiego może powiedzieć lub zrobić nieznajomy starzec, żeby zmienić życie dwójki osób wkraczających w dorosłość.
Książkę jak na mnie czytałam długo, bo to zaczynałam czytać, to odkładałam na półkę i tam leżała, czekając aż ponownie po nią sięgnę. Z początku najtrudniej mi się czytało rozdziały z życia Iry, no bo szczerze mówiąc, bardziej interesowało mnie, jak rozwiną się relację Sophii i Luke'a, więc gdy znowu następował rozdział Iry, odkładałam książkę. Jednak w końcu doszłam do takiego momentu, że rozdziały opisujące życie tego starca, stały się moimi ulubionymi. Zachwyciła mnie niesamowita historia jego miłości z Ruth, tego jak wiele musieli przejść i jak bardzo mimo to lub właściwiej, dzięki temu się kochali. Uwielbiam w Sparks'ie właśnie to, jak pokazuje miłość nie tylko młodych, ale nawet u kresu życia. Przec...

Aleksandra | 2014-07-15

Ja nie wiem czy to Sparks czy to ja... ale jak dla mnie to książka stała się troszkę patetyczna... Może ze względu na to, że kiedyś mi to imponowało a teraz w zderzeniu z rzeczywistością traci blask... nie wiem.. ale myślę, że Sparks stracił... i mówię to ja.. jego chyba największa fanka... bo mam chyba wszystkie książki... a przynajmniej tą lepszą większość...
W tracie czytania historię się urywają a potem bohaterowie rzadko do nich wracają.... po drugie Spraksowskie miłości były zawsze takie... nie powtarzalne, takie niewiarygodne i to miało swój urok... a w tej książce taką miłością jest tylko związek Iry i Ruth.... Sophi i Luke są mało zachwycający, mało zapierający dech w piersiach... a może Sprkas poświęcił i za mało w tej książce.. ale ja mam wrażenie, że oni bez siebie mogli żyć i funkcjonować tak jak ze sobą.. natomiast miłość Iry były piękna i namacalna w każdym słowie, każdym opisie....

Ksiażka podobała mi sie... ale... nie zachwiciła niestety:(( powiem, szczerze, że aż...

Madzia | 2014-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2014

Musze przyznać, że jak zawsze czekałam na kolejną powieść Sparksa, ale niestety ta mnie odrobinę rozczarowała - przede wszystkim niepotrzebnie autor ją tak "rozciągnął". Historia Sophii i Luka nie przemówiła do mnie - zwykła, tendencyjna historia o dwójce młodych i zakochanych w sobie ludzi, ale już historia Iry i Ruth - to zupełnie inna opowieść. Małżeństwo Iry i Ruth przetrwało ciężkie czasy, ale dzięki temu, że pozostali wierni sobie, swoim zasadom i marzeniom, a przede wszystkim sobie nawzajem i łączącej ich bezgranicznej i szczerej miłości, ich związek przetrwał ponad 70lat!!! Któż nie marzy o takiej miłości???O drugiej połówce, dla której , jak w przypadku Iry, ważniejsza niż wielomilionowa kolekcja dzieł sztuki jest miłość do żony i ich wspólna historia???? :) "Jeśli istnieje niebo, odnajdziemy się bo bez Ciebie nie ma nieba!"

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Waleria Komarowa
    29. rocznica
    urodzin
    Jestem Księżniczką. Zabiję, jeśli trzeba zabić. Ułaskawię, jeśli przekonasz, że warto.
  • Oksana Zabużko
    54. rocznica
    urodzin
    a to wszystko to kłamstwo, bo tak naprawdę nic nie mija - choćbyś nie wiem jak bardzo starała się zamaskować przeszłość, zawsze będzie ciemnieć od spodu, przez skórę lat, jak siny wylew...
  • Thomas H. Cook
    67. rocznica
    urodzin
    Jej usta pozostały zamknięte, jednak z jakiegoś powodu byłem pewien, że w ciszy słyszę jej głośny krzyk.
  • Grażyna Szapołowska
    61. rocznica
  • Mika Waltari
    106. rocznica
    urodzin
    I nie jest winą kobiety, gdy zwraca się ona ku innemu mężczyźnie, lecz jest to wina mężczyzny ponieważ nie potrafi dać jej tego czego potrzebuje.
  • William Golding
    103. rocznica
    urodzin
    Jak człowiek się kogoś boi, to go nienawidzi, ale nie może przestać o nim myśleć.
  • Tanith Lee
    67. rocznica
    urodzin
    Dobrze ułożona dama nigdy z niczego nie spada.
  • Wil Haygood
    60. rocznica
  • Italo Calvino
    29. rocznica
    śmierci
    ...kimże jest każdy z nas, jeśli nie wypadkową nabytych doświadczeń, informacji, lektur, wyobrażeń? Życie każdego człowieka jest encyklopedią, biblioteką, inwentarzem przedmiotów, zbiorem rozmaitych stylistyk, gdzie wszystko nieustannie może podlegać przemieszaniu i porządkowaniu na wszelkie możliwe... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku