Chcę! Mogę! Osiągnę!

Wydawnictwo: Amber
Ich will, ich kann, ich werde : die hohe Schule des konstruktiven Denkens
poradniki
godsmaczka

Książka rozwija myśl słynnego bestsellera Josepha Murphy'ego "Potęga podświadomości". Pech, choroba, nieszczęście. Zazwyczaj tłumaczymy je przypadkiem. Nie zawsze wiemy jednak, że przyczyna wielu niepowodzeń tkwi często w naszej podświadomości. Często nasza opinia o nas samych decyduje o tym, czy jesteśmy szczęśliwi, zamożni, zdrowi. Ten znakomity poradnik dowodzi, że można wykorzystać moc...

Pech, choroba, nieszczęście. Zazwyczaj tłumaczymy je przypadkiem. Nie zawsze wiemy jednak, że przyczyna wielu niepowodzeń tkwi często w naszej podświadomości. Często nasza opinia o nas samych decyduje o tym, czy jesteśmy szczęśliwi, zamożni, zdrowi. Ten znakomity poradnik dowodzi, że można wykorzystać moc podświadomości, by zaplanować sukces i szczęście.

Anna | 2015-03-10
Na półkach: Przeczytane, 2015 r.

Zamysł był dobry: stworzyć poradnik, który pomoże ludziom zmienić własne nastawienie do siebie i świata. Zgadzam się, że wiele niepowodzeń i porażek spowodowanych jest przez naszą podświadomość. Za przykład może posłużyć efekt samosprawdzającej się przepowiedni czy znane wszystkim placebo (chociaż autor nie rozwija w żaden sposób żadnego z tych pojęć, ha, nawet o nich nie wspomina - być może wyszedł z założenia, że każdy laik wie, o czym mowa). W tym momencie kończy się jednak moja aprobata, a zaczyna ogromny sceptycyzm, rosnący w miarę przewracania kolejnych stron.

Autor ma bardzo subiektywny styl pisania. Przedstawia własne opinie jak fakty. Powieść w ogóle nie zasługuje na włożenie na półkę "Psychologia", za grosz w niej profesjonalizmu. Pan Kummer jest z zawodu psychoterapeutą, a to znaczy, że ukończył psychologię, więc oczekiwałam chociaż minimalnego zorientowania w temacie. Nic z tego - żadnych badań, naukowych podstaw wniosków. Jedynie - od czasu do czasu - fragmenty z...

CosSzykownego | 2013-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2013

Polecam dla ludzi wchodzących w temat pozytywnego myślenia i kształtowania własnego życia,książka dobra,pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość jeśli weźmiemy się do roboty i będziemy pracować wytrwale nad naszym umysłem.Praktyczne wskazówki,napisane prostym językiem .czyta się ją szybko jednak warto wracać do wybranych rozdziałów.