Psy rasowe. Encyklopedia

Wydawnictwo: Dragon
kynologia, pies, psy, rasy psów
flora i fauna
maga2211

Psy są najbardziej zróżnicowanym gatunkiem zwierząt na świecie. Chihuahua, najmniejszy pies, może ważyć zaledwie kilkaset gramów, a największy, mastif angielski, osiąga wagę ponad 155 kilogramów. Psy różnią się także kolorem, rodzajem i długością włosa. Niezwykłą wszechstronność przejawiają również pod względem umiejętności i cech psychicznych, wykonując bardzo skomplikowane i trudne...

Psy są najbardziej zróżnicowanym gatunkiem zwierząt na świecie.
Psy różnią się także kolorem, rodzajem i długością włosa.
Niezwykłą wszechstronność przejawiają również pod względem umiejętności i cech psychicznych, wykonując bardzo skomplikowane i trudne wytrzymałościowo prace.
Psie talenty nigdy nie przestaną nas zachwycać, podobnie jak ich niezwykła umiejętność zmiękczania ludzkich serc.
Pies dawno przestał być tylko psem.
Obecne, drugie już wydanie Encyklopedii, omawia 111 ras psów, w tym wszystkie rasy uznane przez polskie prawo za agresywne.
Obszerne opisy skupiają się na najbardziej charakterystycznych cechach każdej z ras, unikając powszechnie powielanych stereotypów. Encyklopedia uwzględnia także jedną wyjątkową rasę, wybraną specjalnie dla tych, którzy szukają dla siebie psa idealnego.
Ważną pomocą w zrozumieniu różnic między poszczególnymi rasami jest wstęp, wprowadzający Czytelnika w genezę i specyfikę grup ras, spośród których dopiero wyłoniły się konkretne rasy.

źródło opisu: Wyd. Dragon, 2012

źródło okładki: zdjęcie autorskie

PrimaRoyale | 2013-11-17

Świetnie opisana i zilustrowana przepięknymi zdjęciami. Idealna dla każdego miłośnika psów.

maga2211 | 2013-08-29

Encyklopedia napisana bardzo czytelnie i pomocnie. Dużo ras psów opisanych obszernie i ciekawie. Bardzo ładna grafika oraz wykonanie zdjęć. Polecam w 100 %.