Chrześcijaństwo i Europa

Wydawnictwo: Nomos
4 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Paweł

Książka Andrzeja Flisa, filozofa, socjologa i antropologa kultury, dotyczy kultury i cywilizacji europejskiej, ujętej historycznie, analizowanej w perspektywie porównawczej kultur pozaeuropejskich, przede wszystkim Dalekiego Wschodu. Autor omawia cechy konstytutywne kultury europejskiej, koncepcje czasu, innowacyjność w kulturze Zachodu, zagadnienia indywidualizmu oraz dzieje myśli utopijnej. Poświęca też dużo uwagi religii, zwłaszcza porównaniu wschodniego i zachodniego chrześcijaństwa.

źródło opisu: http://www.nomos.pl/products/153/p/188

źródło okładki: http://www.nomos.pl/products/153/p/188

Skrzydlata Nadzieja | 2018-02-08
Przeczytana: 21 listopada 2004

Książkę czytałam w trakcie studiów, ponieważ miałam wykłady z autorem. Niektóre elementy były dla mnie - jako osoby, która ledwo co opuściła liceum - szokujące, ale brzmiące wiarygodnie. Z pewnością warto przeczytać.