W głąb Ziemi

popularnonaukowa
Adam

źródło okładki: zdjęcie własne

Mechtal | 2018-11-07

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to kolejne PRL-owska popularnonaukowa prosta książka o Ziemi. Prawda jest taka, że to świetny przewodnik po geologii i geofizyce dla kogoś kto chce się tym zająć na poważnie lub powiększyć swoją wiedzę. Oczywiście niektóre informacje są już zdezaktualizowane jak np. najgłębsze odwierty. Są jednak pojęcia jak np. SIAL, SIMA, górnictwo wg. Geogiusa Agricoli, albo np. dlaczego fale poprzeczne nie rozchodzą się w materii stanu płynnego. Taką wiedzę uzyskuje się na studiach z zakresu geografii i geologii... lub po przeczytaniu tej pozycji. Do tego liczne ryciny i zdjęcie dopełniają całości.