Broń strzelecka. Przewodnik encyklopedyczny

Broń palna
Dominika

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Lemur80 | 2016-04-17

Zaskakująco słaby przewodnik. Ian Hogg i Rob Adam to znani autorzy wielu książek z zakresu militariów, więc tym większe było moje rozczarowanie związane z tą lekturą.

Dla jasności chcę nadmienić, że "Broń Strzelecka - Przewodnik Encyklopedyczny" mógłby mieć sporą wartość przede wszystkim dla kolekcjonerów. Oryginalność i zarazem praktyczność tej książki tyczy się szczegółowych opisów załadowywania i rozładowywania broni, której obecność na rynku kolekcjonerskim nierzadko bywa wielkim wydarzeniem. Chodzi tu głównie o broń mającą sto lat z okładem.

Trudno jest jednak ufać zawartym w niej informacjom, skoro na co drugiej stronie zdarzają się zupełnie podstawowe, szkolne wręcz błędy. Można odnieść wrażenie, że przewodnik ten opracował kiepski, początkujący pisarz powieści sensacyjnych, który nie ma pojęcia o broni palnej. Przykładowo kaliber .45 ACP (czyli 11.43 mm), jest przeliczany na... 45 mm! To są błędy powielane w przeszłości przez wielu telewizyjnych spikerów, ale w fachowym...