Fatum

Cykl: Hrabstwo Grant (tom 4) | Seria: Fabryka Sensacji
Wydawnictwo: Buchmann
Indelible
Ag2S

Lena Adams nie mogła przypuszczać, że upragniony powrót do pracy zacznie się tak źle. Na komisariat policji w Heartsdale, spokojnym miasteczku w stanie Georgia, wtargnęło dwóch uzbrojonych mężczyzn, zabili trzech policjantów, kilku innych ranili, przetrzymują zakładników. Lena bardziej niż kiedykolwiek jest zdeterminowana, by rozwiązać tę sprawę – wśród zabitych jest jej wieloletni szef i przyjaciel, Jeffrey Tolliver.
Kilka lat wcześniej komendant Tolliver wybiera się z doktor Sarą Linton na romantyczne wakacje na Florydę. Po drodze zmienia jednak zdanie i postanawia pokazać jej swoje rodzinne miasteczko. Miły urlop szybko zamienia się koszmar: w domu przyjaciół Jeffreya dochodzi do strzelaniny, ginie włamywacz. Sprawa zabójstwa okaże się trudniejsza, niż mogło się na początku wydawać; a co najgorsze, nie będzie jedyną, którą trzeba będzie rozwiązać. Trupów będzie przybywać. Upiorne miasteczko zmusi Jeffreya i Sarę, by zmierzyli się z jego najgłębiej skrywanymi tajemnicami.
Czy to możliwe, by po latach ponownie dopadł ich koszmar Sylacugi?

źródło opisu: http://www.wab.com.pl/

źródło okładki: http://www.wab.com.pl/fatum.html

nanga | 2019-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2019

Lubie ją czytać ;) Po prostu ;)

leśna | 2018-04-20
Przeczytana: 12 marca 2018

Niemożliwe, że Slaughter to napisała. Niemożliwe.
Albo ją podmieniono, albo z gorączką wysoką i chorobliwą wysypką na palcach stukających w komputerową klawiaturę to nieszczęsne "Fatum" wyprodukowała.
Lubię czytywać serie, lubię smakować kawałek po kawałku, tak jak autor sobie całość wymyślił, ale po "Fatum" musiałam łyknąć środek na zgagę.
I przeczytać parę odtrutek.
Słabizna.
Miejscami tak infantylna, że żałość bierze.

Eveni | 2018-04-08
Przeczytana: 02 czerwca 2018

Jedna z najlepszych tej autorki, polecam.

martuska | 2018-01-17

5/2018

Chwilami się meczylam. Mam wrazenie, że pani Slaughter wykorzystała swoje pomysly na cykl już przy trzecim tomie.
Autorka chciała nas tutaj zapoznać z przeszlością pary głownych bohaterów, ale dla mnie zaleciało za mocno wątkiem romansowym. Pierwszy tom cyklu o hrabstwie Grant mnie zachwycił, teraz się zastanawiam czy jak już dokonczę (bo dokończe cały cykl) brać się za cykl z Trentem czy zrobić przeskok na Cartera lub Becketta, albo może dalej lecieć z Jo Nesbo i cyklem o H.H.
Jakoś mam powoli dość coraz płytszych pomysłów Karin Slaughter. :/

Paulina | 2018-01-09
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 08 stycznia 2018

Ze wszystkich książek Karin Slaughter "Fatum" podobało mi się... może nie najmniej, ale zupełnie inaczej. Początkowe wydarzenia odebrałam jako szokujące, ale i na dłuższą metę męczące, podobnie jak retrospekcje z pierwszych spotkań Sary i Jeffreya. Akcja rozwijała się dość powoli, a wraz z kolejnymi nowinami wydawało się, że Jeffrey jest zdecydowanie najbardziej pechowym mężczyzną, któremu przyszło chodzić po tym łez padole. Dopiero ostatnia 1/3 książki z szybkim tempem wydarzeń sprawiła, że lektura zaczęła mnie bardziej wciągać - i wtedy faktycznie zaskakujące konkluzje z wydarzeń okazały się szokujące, a zarazem brutalnie realistyczne. Przy ostatnich stronach lektury miałam wrażenie swoistego katharsis, aczkolwiek nadal pozostały wątki, które tkwiły w mojej pamięci, siejąc niepokój. Pomimo tego "Fatum", choć wprowadziło wiele nowych informacji, uważam za jedną ze słabszych książek z całego cyklu.

Olaa_czyta | 2017-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2017

Mój pierwszy i bardzo pozytywny kontakt z ową autorką.

Fabuła na prawdę dobra, interesującą rozegrana akcja. Mimo iż książka dość obszerna to czyta się szybko i przyjemnie, mocno wciąga. Niekoniecznie trzeba zapoznawać się z poprzedniczkami, żeby odnaleźć się w historii.

Na pewno sięgnę po kolejne pozycję autorki.

BoskaInga | 2017-11-16

Dobrze się czyta. Póki co najlepsza jaką czytałam tej autorki

Ania | 2017-05-28
Przeczytana: 25 maja 2017

Bardzo dobra kontynuacja serii.Polecam!

Eli1605 | 2017-05-13
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 13 maja 2017

Chociaż jest to kolejna książka z serii można czytać ją odrębnie. Bardzo dobry kryminał, w którym znajdujemy rozwiązanie dwóch spraw z różnych okresów czasowych. A jednak te sprawy coś łączy. Coś co wywarło ogromne piętno na życiu bohaterów. I po raz kolejny okazuje się, że przeszłość ma ogromny wpływ na ludzkie postrzeganie świata, myślenie i działanie. Książka trzyma w napięciu do ostatnich stron. Warto przeczytać. Polecam.

beztroska_domatorka | 2017-04-21
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2015

Dla mnie mistrzyni kryminałów