Globalizacja. Strategia i zarządzanie

Wydawnictwo: Felberg SJA
biznes, finanse

Autorzy postanowili zebrać podstawowy dorobek naukowy z zakresu strategii globalnej, zarządzania globalnego i globalnej konkurencyjności i zaprezentować go w postaci modelu integrującego te trzy kategorie. Autorzy oryginalnie oddzielili problemy rodzajów i identyfikacji strategii od problemów implementacji strategii, nazywając je ostatnio zarządzaniem. Tak rozumiane zarządzanie prezentują w układzie obszarów funkcjonalnych, takich jak : produkcja i logistyka, zasoby ludzkie, technologia, marketing, finanse. Poza układem funkcjonalnym pozostaje jedynie problematyka struktur organizacyjnych oraz fuzji, przejęć i aliansów.

Kermit1918 | 2016-08-06
Zygzio | 2016-06-19