Toradora! #2

Wydawnictwo: Studio JG
とらドラ!
komiksy
Rosalin

Zakwitły wiśnie i w Japonii rozpoczął się nowy rok szkolny. Ryūji Takasu chciałby uchodzić w swoim liceum za najzwyklejszego drugoklasistę, ale przeszkadza mu w tym odziedziczony po ojcu wzrok mordercy. Los uśmiecha się do niego, gdy zostaje przypisany do tej samej klasy, co obiekt jego westchnień, Minori Kushieda. Niestety, już w pierwszym dniu Ryūji naraża się największemu postrachowi całej szkoły, którym jest drobniutka Aisaka Taiga, znana jako Tyci Tygrys”. Jego życie zmienia się całkowicie, kiedy przez przypadek poznaje największy sekret małej zabijaki.

źródło opisu: Studio JG, 2013

źródło okładki: www.studiojg.pl

Anezka | 2019-06-25
Na półkach: Przeczytane, Manga, Wymienione, 2019
Przeczytana: 25 czerwca 2019

Ach, te szkolne romanse i tak jedna co odbija chłopaków dla rozrywki.

RECENZJA WSPÓLNA DLA TOMÓW 1-6

Ryuji Takasu zaczyna naukę w drugiej klasie liceum. Trafia do klasy z obiektem swoich uczuć, Minori. Jednak jest zbyt nieśmiały, by do niej zagadać, a na domiar złego pierwszego dnia naraża się Taidze Aisace, "Tyciemu Tygrysowi" i postrachowi szkoły. Ale kiedy przez przypadek pozna jej sekret, da to początek jednej z najdziwniejszych przyjaźni oraz masie kłopotów...

Tak, to jest jedna z tych rzeczy, których o mnie mogliście nie wiedzieć. Bo się nie złożyło. W zeszłe lato "spróbowałam" pierwszy mang i bardzo mi się spodobało. Potem miałam jednak kryzys recenzencki i tak się złożyło, że niczego nie zrecenzowałam. Teraz jednak znów są wakacje, a ja znów dostałam dostęp do półki przyjaciółki, a wkrótce może i jej kuzynki [trzymajcie kciuki!].

Do Toradory! z początku podchodziłam ostrożnie. No bo temat jak temat. O życiu szkolnym napisano [i narysowano]...

Justikowa | 2014-01-12

Manga tak samo dobra jak pierwsza jej część. Rysunki dalej rewelacyjne, a fabuła toczy się dalej :)

Yui | 2014-01-01
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Tą mangę dostałam w prezencie od przyjaciółki na święta. Zdecydowanie trafiła w moje gusta. Oczywiście nie wiele czekając, wzięłam się za czytanie i podziwianie kreski.

Ryuuji już od dłuższego czasu próbuje pomóc Taidze w zdobyciu serca jego najlepszego przyjaciela - Yuusaku Kitamury. Wymyślili już mnóstwo planów, jak np. bycie z nim w parze na zajęciach sportowych lub zjedzenie wspólnie śniadania. Jednak mimo tych, wydawałoby się genialnych pomysłów, Taiga nie przeprowadziła z Kitamurą dłuższej rozmowy. W końcu dziewczyna rezygnuje z pomocy chłopaka o mrożącym w krew żyłach spojrzeniu. Oznajmia mu, że już nie musi być jej psem i że następnego dnia powie jemu przyjacielowi co czuje. Choć Ryuuji wcześniej o tym marzył, dalej postanawia jej pomagać. Dlaczego? Czy Taidze wszystko się uda? I co z tym wspólnego ma słynna modelka Ami Kawashima?

Zacznę jak zawsze od ocenienia kreski. Już w pierwszym tomie bardzo mi się podobała. Uwielbiam te duże oczy u niektórych postaci i piękne...

Nikola | 2013-12-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mangi
Przeczytana: 19 grudnia 2013

Wspaniała, pełna poczucia humoru. Rewelacyjnie stworzona (postacie), ogólnie świetna.

książek: 2085
rumiko | 2013-12-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga
Przeczytana: 17 grudnia 2013

Świetna, pełna humoru manga o sercowych perypetiach szkolnej terrorystki i młodzieńca o spojrzeniu mordercy i gołębim sercu.
Ekstra!