AnomaderRake

Zbeletryzowany opis ofensywy Armii Czerwonej latem 1944 r. przez Białoruś, Polskę do Prus Wschodnich

źródło opisu: własny

źródło okładki: fot. własna

Galfryd | 2015-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2015

Zakończenie "trylogii" Wójtowicza nt II Wojny Światowej na ziemi mazowieckiej; (pozostałe to "Na straconej pozycji" - wrzesień '39 i "Krzyż Grunwaldu w herbie" - lata okupacji). Opis walk Armii Czerwonej podczas wyzwalania m.in. Białegostoku czy Łomży. Typowy Wójtowicz - krótkie motywy fabularne na zmianę z narracją historyczną. Na plus - przybliżenie postaci i działań ruskich, którzy za walki otrzymali tytuł Bohatera Związku Radzieckiego. W końcówce hardcorowa socjalistyczna tromtadracja - bratnia przyjaźń, szkoły imieniem, pomniki itp.