Świat nauki - przewodnik małego odkrywcy

Wydawnictwo: Zielona Sowa
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
popularnonaukowa

Kompendia wiedzy dla dzieci z klas. 1 - 3. Odpowiedzi na różne dziecięce pytania dotyczące przyrody (Świat przyrody) i zjawisk fizycznych oraz chemicznych (Świat nauki) w lekkiej i ciekawej formie z pięknymi, barwnymi ilustracjami.

Skoro wciągnęłam Was już w świat przyrody, to czas na kolejny krok. Czyli świat nauki. Jak dla mnie to zdecydowanie trudniejszy, ale także niezwykle fascynujący temat. Jestem pewna, że dzieciaczki będą nim tak samo bardzo zainteresowane co tą poprzednią lekturą. U nas przynajmniej cieszy się ona ciągłym zainteresowaniem.

W tej lekturze znajdziemy takie rozdziały jak:
- ziemia, nasz dom,
- elektryczność i magnetyzm,
- rozwój życia,
- zmysły i postrzeganie,
- energia, siła, ruch,
- od matematyki do informatyki,
- odległe światy,
- kierunek: materia,
- tajemnice nauki,
- informacje praktyczne.

A każdy z nich posiada dodatkowo kilkanaście podrozdziałów, zatem odnalezienie interesującej nas treści jest banalnie proste :) Poza tym jak widzicie wachlarz tematyczny jest tutaj bardzo szeroki. Każdy mały czytelnik bez względu na zainteresowania znajdzie w niej coś dla siebie. Może poczytać o kolorach widzianych przez człowieka, o porach dnia i roku na ziemi, o historii i budowie roweru, o...