Mac OS X Server 10.8

Wydawnictwo: Psychoskok

Systemy serwerowe to bardzo ważne aplikacje w funkcjonowaniu współczesnego internetu. Od lat w tej dziedzinie dominują systemy oparte na Linuxie a na drugim miejscu popularności znajduje się system serwerowy Windows. Jest jednak jeszcze jeden system, mało popularny ale posiadający swoje zalety to wyprodukowany przez firmę Apple Mac os X serwer. Jego najnowsze wydanie nosi nazwę 10.8 Mountain Lion. Nim właśnie zajmuje się Krzysztof Wołk w swej najnowszej książce elektronicznej, będącej właśnie podręcznikiem do systemu Apple. Krzysztof Wołk to doktorant informatyk na Polsko – Japońskiej wyższej Szkole Technik komputerowych a równocześnie praktyk, instruktor i ćwiczeniowca na tejże uczelni. Doświadczenie tego autora daje nam gwarancję że napisany przez niego podręcznik posiada liczne zalety. Przede wszystkim jest to drugi z kolei podręcznik do systemu Mac, poprzedni podręcznik dotyczył wersji aplikacji o oznaczeniu 10.6 i 10.7 . Poza tym podręcznik jest oparty na materiałach szkoleniowych firmy Apple a jednocześnie jest niezwykle ukierunkowany na praktykę i zdobywanie funkcjonalnych umiejętności. Nie zawiera on encyklopedycznej wiedzy a posiada liczne przykłady, ilustracje i instrukcje działań na aplikacji. Po każdym rozdziale omawiającym konkretne zagadnienie zawarte są w nim pytania sprawdzające i ćwiczenia, pozwalające na sprawdzenie siebie a także utrwalenie zdobytej wiedzy. W książce zostaną omówione takie zagadnienia jak: wybór odpowiedniego sprzętu, podstawy sieci komputerowych, konfiguracja systemu, konfiguracja serwera, zarządzanie uprawnieniami oraz kontami użytkowników, Open Directory, udostępnianie plików, Mail, Websites, Wiki, Calendar, Messages, Contacts, NetBoot i NetInstall, Aktualizacje, VPN, FTP, Time Machine, Caching, Profile Manager, Magic Triangle, Mac OS X w sieci pod kontrolą AD, drukarki, Firewall, RADIUS, ARD, maszyny wirtualne, Best Practices, diagnostyka serwera, praca w Terminalu.

źródło opisu: http://www.ebooki123.pl/mac-os-x-server-10-8_p258

źródło okładki: http://www.ebooki123.pl/mac-os-x-server-10-8_p258

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!