Książka Roku 2018
Ag2S

Zbiór „Danuta Wawiłow dzieciom” jest pierwszą tak obszerną antologią dzieł pisarki. Czytelnik znajdzie tu zarówno najbardziej znane wiersze, bajki oraz opowiadania (publikowane np. w legendarnej serii „Poczytaj mi, mamo”), jak i zupełnie zapomniane humorystyczne dialogi z tomu „Teatrzyk Parapet”. To wydanie, wzbogacone niezwykłymi ilustracjami Joli Richter-Magnuszewskiej, pokazuje...

To wydanie, wzbogacone niezwykłymi ilustracjami Joli Richter-Magnuszewskiej, pokazuje różnorodność charakteryzującą twórczość Danuty Wawiłow.

Idealny prezent dla dzieci małych i dużych!

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2013

źródło okładki: http://www.nk.com.pl/

MatkaMałejZosi | 2014-03-13
Przeczytana: marzec 2014

Chyba starzeję się i robię się coraz bardziej organiczna i sentymentalna. Właściwie w kółko słucham i puszczam córci "przeboje" zespołu Arfik (cudem zdobyte) do tekstów Danuty Wawiłow. Przy wierszu "Mama ma zmartwienie" właściwie za każdym razem mam łzy w oczach. Jest tak wzruszający, delikatny, mówiący tak prawdziwie i subtelnie o smutku dorosłych. Wiele tekstów Danuty Wawiłow jak się okazuje jest mi znanych, tak dobrze rozgościły się w naszym języku i nawet nie wiedziałam, że właśnie ona jest ich autorką. Mam poważne wątpliwości kto ma większą frajdę z czytania książki- ja czy moja córcia. Ta pozycja to absolutny- "must have". I na koniec- jest tak pięknie wydana i ilustrowana, że jej czytanie to prawdziwa przyjemność.

Magdalena Żerek | 2014-01-02
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Wiersze i opowiadania Danuty Wawiłow oddają dziecięcy sposób postrzegania rzeczywistości. Pełno w nich dziwności i zniekształceń. Świat snu przemieszany zostaje z realnością. Nie brak tu i dobrego humoru, elementów zabaw oraz spraw najważniejszych i jak najbardziej realnie dotykających także współczesne dzieci. W pisarce mogą one odnaleźć przyjaciela, który doskonale rozumie ich świat, szanuje go i dba o to, by jak najdłużej pielęgnowały w sobie dziecięcą wyobraźnię i wrażliwość.

Magdalena Żerek, www.czytamto.pl

Besia | 2014-02-21
Przeczytana: 10 marca 2014

Genialne wiersze dla dzieci i dla dorosłych.

Drobinka | 2017-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2017

Sporo miłych do czytania wierszy, pozwalających dziecku dopowiadać, pomagać w recytacji, zaśpiewać, a czasem po prostu zapamiętać większość/całość.
Do dziś pamiętam utwory takie jak: "Senna piosenka", "Szybko!", "Taki wielki pies", "Jak ja się nazywam" czy "Kopareczka", ale też znalazłam nieznane mi lub zapomniane.

gaczewska | 2018-03-20
JOLINKA | 2017-08-10