Laury Cezara

Lauriers de César
Asteriks, Obeliks, Galowie, Rzymianie
komiksy
geokuba

Przy okazji zakupów w stolicy Galii Lutecji Asparanoiks i jego małżonka Dobromina składają wizytę krewnym – Homeopatiksowi i Galantynie. Wódz osady niezwyciężonych Galów nie przepada za swoim szwagrem, człowiekiem zamożnym i światowym. Podczas wytwornej, lecz suto zakrapianej, kolacji między gospodarzem i gościem wywiązuje się zawzięta dyskusja na temat życiowych priorytetów. Asparanoiks uważa, że nie sukces i pieniądze decydują o szczęściu w życiu, lecz sława! By przekonać Homeopatiksa, że nie ma wśród Galów dzielniejszych ludzi niż mieszkańcy jego wioski, wódz obiecuje, że wkrótce zaprosi szwagra do siebie i ugości go potrawką przyprawioną liśćmi laurowymi z wieńca Juliusza Cezara! Asteriks i Obeliks, na których spada to karkołomne zadanie, wyruszają zatem do Rzymu, aby zdobyć tytułowe laury Cezara.

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

chrispu | 2014-03-02

Ciekawy "kucharski" komiks, w którym Rzymianie nie są sprawcami całego zamieszania. Co prawda akcja rozgrywa się na terytorium rzymskim i rzymianie otrzymują lanie ale intryga jest wewnątrz galijska. Z nowości - zachowanie Obeliksa po wypiciu wina, zabawne przedstawienie świata niewolników (świetne dialogi i rysunki - np. Sylwester Stallone jako niewolnik). Dla uważnych - pojawiają się piraci na jednym z rysunków. Kilka motywów jest już jednak powtarzalnych, jakby kalka sytuacji z wcześniejszych komiksów (np. zachowanie bohaterów w celi).

Herbaciarka | 2017-07-25
Przeczytana: lipiec 2017

Jeden z tych komiksów o przygodach Asteriksa, po które jakoś nie sięgnęłam za dziecka w bibliotece, a teraz zastanawiam się dlaczego ;) Komiks fantanstycznie pokazuje jak niebezpieczne potrafi być picie wina - wódz Asparanoiks odwiedza swego szwagra w Lutecji wraz z żoną i strażą przyboczną w postaci Asteriksa i Obeliksa. Jak nie trudno zgadnąć - wódz szwagra nie lubi, zresztą z wzajemnością. Nie dziwota więc, że gdy po raz kolejny Homeopatus dokucza Asparanoiksowi ten zaprasza go na ucztę gdzie poda potrawkę z liśćmi laurowymi z wieńca Juliusza Cezara. Wiadomo oczywiście kto po niego wyruszy ;) Komiks przezabawny, nieco inny niż wcześniejsze, z przepisem na miksturę szybko usuwającą poimprezowego kaca ;) Polecam :)

książek: 1933
krzysiu966 | 2015-07-13

Cezar ze specyficznym liściem laurowym? To trzeba zobaczyć!

Szczupak | 2017-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2017

Najlepszy komiks w serii o Asterixie.

tooffic | 2019-03-18
RomualdNocny | 2019-02-13