Wielcy zapomniani dwudziestolecia cz.1

Cykl: Wielcy zapomniani dwudziestolecia (tom 1)
Wydawnictwo: PROMOHISTORIA - Histmag.org
mundek

Z radością przedstawiamy pierwszego e-booka opartego na treściach publikowanych w naszym portalu. Paweł Rzewuski podjął się przedstawienia czytelnikom sylwetek niezwykłych przedstawicieli polskiej nauki i kultury. Nie wszystkie przedstawione opowieści kończą się happy endem. Wszystkie natomiast są prawdziwe. Inspirują i uczą historii w niesztampowy sposób. Gorąco zachęcamy do lektury! W...

W książce przedstawiono sylwetki następujących postaci:

Stefan Grabiński – polski Edgar Allan Poe
Franc Fiszer – Sokrates Warszawy
Alfred Tarski – twórca definicji prawdy
Bolesław Wieniawa-Długoszowski − poezja, szabla i wódka
Jan Łukasiewicz – logik nieklasyczny
Aleksander Wat i jego Bezrobotny Lucyfer
Kazimierz Dąbrowski – (anty)psychiatra
Zula Pogorzelska – „urocze zjawisko”
Kazimierz Ajdukiewicz – twórca definicji znaczenia

źródło opisu: http://histmag.org

źródło okładki: http://histmag.org/grafika/news6/wielcy.jpg

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!