Promise Me

Okładka książki Promise Me Harlan Coben
Okładka książki Promise Me
Harlan Coben Wydawnictwo: Orion Books Cykl: Myron Bolitar (tom 8) kryminał, sensacja, thriller
Myron Bolitar (tom 8)
Orion Books
2006-01-01
2006-01-01
literatura amerykańska

Ogólnie historia ciekawa ale stylistycznie jest tak sobie, nawet przeszkadza w tym żeby skupić się na książce. Czytałam sporo jego książek no to ta najgorzej wypada .

Kolejna sprawa Myrona, gdzie wydawać by się mogło, że niewinna obietnica złożona nastolatce nie może przynieść niczego złego, jednak tak nie jest. Dziewczyna zaginęła, a nasz bohater widział ją jako ostatni. Oczywiście nie spocznie, póki nie odkryje, co się stało z dziewczyną, czy ktoś ją porwał, czy wciąż żyje.

Całość napisana bardzo prosto, od samego początku do końca sprawa bardzo intrygująca i wciągająca, z dobrze wyjaśnionym zakończeniem.

Całość napisana bardzo prosto, od samego początku do końca...

"Obiecaj mi" to kolejne mistrzowskie dzieło Harlana Cobena, które wciąga czytelnika od pierwszych stron i nie pozwala oderwać się aż do ostatniego zdania. Coben mistrzowsko balansuje między napięciem a humorem, co sprawia, że lektura jest nie tylko emocjonująca, ale także pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, a do tego zabawnych dialogów.

Minęło sześć lat! Mayron, który przestał bawić się w bohatera, poznał kobietę, zamieszkał w domu po rodzicach i razem z Esperanzą (która o DZIWO wychodzi za mąż),rozkręcił jeszcze bardziej firmę. Tylko Win, jego przyjaciel został taki sam, co wcale mnie nie zdziwiło. I wszystko wydaje się proste, życie toczy się dalej.. ale pewnego dnia Mayron wraz ze swoją nową kobietą zapraszają do siebie na przyjęcie znajomych. To przyjaciółka Claire ze szkolnej ławki, a także jej mąż i córka Aimee. Jest jeszcze córka Ali Wilder nowej dziewczyny Mayrona - Erin. Nasz bohater przez przypadek podsłuchuje ich rozmowę, dziewczyny chwalą się jak to pijany chłopak odwoził je po imprezie. Zmartwiony Mayron wymusza na dziewczynach obietnicę, że co by się nie działo, mogą do niego dzwonić, o każdej porze dnia i nocy, byleby już nigdy nie wsiadały do samochodu z pijanym facetem. Przystały na to!

I wszystko mogłoby wydawać się proste, a telefon od dziewczyn mógłby nigdy nie zadzwonić. Ale takie nie jest.. i po ślubie Esperanzy, gdy Mayron próbuje zasnąć dostaje telefon. To Aimee dzwoni by po nią przyjechał, nie zastanawiając się, tak właśnie robi. Dziewczyna wsiada do jego samochodu i każe się zawieźć do koleżanki u której ma zostać na noc, zabrania mu pytań i każe obiecać że nigdy nie powie rodzicom o tej sytuacji. Tak też się staje.. Gdy Mayron macha jej na pożegnanie jest cały spięty, coś jest nie tak.. I wtedy się zaczyna. Po dwóch dniach okazuje się, że Aimee nie wróciła do domu, a on sam jest podejrzany o uprowadzenie dziewczyny. Oczywiście jego przyjaciółka Claire w to nie wierzy, nie wierzy że mógł uprowadzić jej córkę. I każe teraz jemu obiecać że ją odnajdzie. Mayron rozpoczyna swoje śledztwo i tym samym znowu musi zacząć grać superbohatera, oczywiście z pomocą Wina!

Minęło sześć lat! Mayron, który...

to był ciekawy tom, lubię gdy sprawa do rozwiązania wiąże się poniekąd z życiem prywatnym Myrona
fajnie rozegrane, intrygujący wątek i dobrze rozwinięty.
Związek miłosny Bolitara to też zaskakująca informacja, ale Jessica.... are you stupid?

fajnie rozegrane, intrygujący wątek i dobrze rozwinięty.

To była zdecydowanie najlepsza część ze wszystkich; fabuła została świetnie napisana i mimo tego, że ostatnio nie podobało mi się, że zagadka była bezpośrednią połączona z Myronem, to tutaj wyszło to świetnie, bo czuć było u niego poczucie winy, przez co to całe śledztwo miało sens.

Zakończenie też było dobre, chociaż podejrzewałam inną osobę i miałam nadzieję, że Coben też pójdzie tym tropem, ale jednak tak się nie stało. Mimo tego, to zakończenie, jak i cały thriller były nieziemskie.

Brak dramaturgii u Cobena. Jak było wiadomo że Myron ostatni ją widział i to "jego wina" to byłem absolutnie pewny że dziewczyna przeżyje i się wszystko dobrze skończy. Bo jak może być żeby wspaniały Myron wyszedł na tego złego. To mi popsuło trochę odbiór ale poza tym książka dobra. Zakończenia nie sposób się było domyślić i za to duży plus dla autora bo zaskoczył mnie niesamowicie. I zakończenie zgrabnie wytłumaczone. Lepsza niż poprzednia część.

Kolejna część o przygodach byłego koszykarza Mayrona Bolitara. Od ostatniej części jesteśmy na innym etapie życia Mayrona. Od ostatnich wydarzeń minęło 7 lat. Syn Myrona poszedł do wojska. Sam Myron mieszka w rodzinnym domu, który odkupił. Esperanza wychodzi za mąż. A ich firma wyszła na prostą.

Przy takim spokojnym życiu jakie tym razem spotkają naszego bohatera problemy?

Przypadkowo usłyszana rozmowa pociągnie ciąg niespodziewanych zdarzeń i wplącze Mayrona w spore kłopoty.

Bardzo fajnie napisana. Przyjemnie i szybko sie czyta. Kolejny ciekawy problem. Dzieci zaspakajające oczekiwania rodziców. Rodzice, którzy są w stanie zrobić wszystko aby ich dziecko dostało się na wymarzoną uczelnię.

Przy takim spokojnym życiu jakie tym razem spotkają naszego bohatera...

"Przypomniał sobie stare powiedzonko związane z reklamami proszków do prania, które usuwają plamy krwi: Jeśli masz krew na ubraniu, to może pranie nie jest twoim największym zmartwieniem."
😁 Coben, jakiego zdecydowanie lubię. Choć seria z Myronem Bolitarem nie należy do moich naj, dobrze się tym razem bawiłam.
Sceny walki wręcz są profesjonalne na wskroś - jeśli Coben sam nie trenuje, robi świetny reaserch. Czego nie można powiedzieć o amatorszczyźnie P. Piotrowskiego, np.

"W pewnym sensie zawsze masz siedemnaście lat i czekasz, aż zacznie się prawdziwe życie." 😉
Intryga może mało oryginalna, ale akcja wre, Win wymiata i zakończenie... oczywiście całkowicie nieprzewidywalne!
Tym razem nawet nie próbowałam odgadnąć motywów oraz rozwiązania zagadki, i słusznie - w życiu bym nie wpadła na to, co wykombinował pokrętny umysł Autora. Polecam.

Sceny walki wręcz są profesjonalne na wskroś - jeśli Coben sam...

Kolejny, bardzo dobry 8 tom kryminału mistrza gatunku Harlana Cobena z serii: W labiryncie kłamstw.

Książki Cobena to świetny kryminał, cały czas trzymają w napięciu.

Książki Cobena to świetny kryminał, cały czas trzymają w napięciu.

• Harlan Coben
  • Coben