Frankfurcki epizod

Wydawnictwo: e-bookowo.pl
2 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
mundek

Osoba trzydziestoletnia sięgająca w powieści do motywów autobiograficznych czyni to - moim zdaniem - tylko dla własnej satysfakcji. Mam wrażenie, że napisanie powieści autobiograficznej bardziej przystoi osobie starszej, która powiedziała już wszystko o cudzych światach i spokojnie pragnie wrócić do świata swojego, jakiego chciałaby przeżyć jeszcze raz, gdyby mogła być po raz drugi trzydziestolatkiem? Jestem zdania, że miarą prawdy w takiej powieści powinien być także sam autentyzm wszelkich zdarzeń i jakaś szczerość pisarska.

W moim powojennym życiu było wiele dziwnych lat. Na motywach przeżyć i doświadczeń z tamtego okresu powstała ta powieść. Fakty są autentyczne, niezmyślone i mimo, że napisana w osobie pierwszej, nie stanowi w żadnym wypadku powieści autobiograficznej.

źródło opisu: http://www.e-bookowo.pl/proza/frankfurcki-epizod.html

źródło okładki: http://www.e-bookowo.pl/imagesdbg_25d33e4272e0863f366c84266f24c80c.jpg

Monika | 2019-09-14

Beznadzieja