Krasnoludek

krasnoludek
Ophelia

Krasnoludek!

Krasnoludek!

No, to co, że krasnoludek?

źródło opisu: Wydawnictwo Dreams, 2013

źródło okładki: http://dreamswydawnictwo.pl

Alpuhara1 | 2018-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2018

Ciekawie zilustrowana pozycja.

Opowieść o krasnoludku, który stracił swój domek w grzybie i przy pomocy napotkanych po drodze zwierząt, poszukuje nowego lokum, by znaleźć go w końcu w nowo wyrosłym muchomorze.Treść - niczego jej nie ujmując -prosta i banalna ale przecież nie ona pełni tu najistotniejszą rolę. Dla mnie, jako wielbicielki ilustracji Bohdana Butenki, to one właśnie są tu najważniejsze. Charakterystyczne, nie do pomylenia z żadnym innym autorem rysunki bawią dzieciaki od kilku pokoleń i oby bawiły jeszcze jak najdłużej. Sto lat dla Pana Bohdana i niech nie przestaje rysować :)

oisaj | 2014-01-21

Krasnoludek to opowieść o młodym bohaterze, którego pewnego dnia straszliwy kataklizm pozbawił domu. Wyrusza on w podróż w poszukiwaniu nowego miejsca do życia i zanim osiągnie swój cel, stanie oko w oko ze straszliwymi przeciwnościami i zostanie poddany przez los kilkunastu próbom.

Gdyby notkę na okładkę tej przesympatycznej książeczki pisał jakiś nałogowy miłośnik fantasy to najprawdopodobniej brzmiała by ona tak. Bo Krasnoludek naprawdę o tym jest, w wersji dla dzieci oczywiście, ale jednak. Dom to muchomor, a przeciwności i próby są na miarę małego bohatera. Bo czyż nie sprawdzianem odwagi jest próba zamieszkania przez krasnala w sowiej dziupli ? ;)

Do tego mamy rysunki Bohdana Butenki. Tego twórcę raczej trudno zapomnieć, Kwapiszon, Gucio i Cezar czy Gapiszon na trwałe wpisali się w polską literaturę dla dzieci. Jego rysunki są bardzo charakterystyczne, z kreską którą spokojnie może zostać nazwana kultową. Całe moje pokolenie, a i pewnie sporo młodszych niż ja spojrzawszy...