ADHD - zespół nadpobudliwości psychoruchowej. Przewodnik dla rodziców i wychowawców

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
poradniki

Książka napisana przez znakomity zespół, który od dawna zajmuje się dziećmi z ADHD i prowadzi właściwie jedyną specjalistyczną poradnię w Polsce dostarcza uporządkowanej wiedzy na temat zespołu nadpobudliwości psychoruchowej, jego etiologii i mechanizmu powstawania. Tym samym uwalnia ona rodziców, przynajmniej w części, z poczucia winy i pozwala na zaprzestanie zadawania ciągłych pytań: Co złego zrobiliśmy? i Jaki jest nasz udział w powstawaniu tego schorzenia? . Równocześnie jednak uświadamia, jak różnego rodzaju działania wychowawcze, często stosowane w dobrej wierze, mogą wzmacniać objawy zaburzenia, a także wskazuje, jak temu zapobiegać.

Anna Kosmal | 2013-03-12

Nigdy nie zaglądałam do książek o tej tematyce. Jednak gdy u mojej córki stwierdzono ADHD trzeba było.
Książka napisana bardzo przystępnym językiem który zrozumie każdy. Wyjaśnia istotę ADHD, ma wiele praktycznych rozwiązań do zastosowanie w każdym domu.
Bardzo przydatna zarówno dla rodziców jak i dla nauczycieli.

graz | 2016-06-29
Przeczytana: 2016 rok