Sens nonsensu / Zgodność przeciwieństw

Tłumaczenie: Przemysław Wardejn
Seria: Tao filozofii
Wydawnictwo: Kendra Publishing
Sens of Nonsens; Coincidence of Opposites
9781909195073
religia
tomollino

Dlaczego tak bardzo kochamy nonsens? Czym jest to coś - w naszym dążeniu do satysfakcji - czego prawdziwie pragniemy i za czym tęsknimy? Jakie znaczenie ma poszukiwanie sensu jeśli drzewa, skały, chmury i gwiazdy są chóralnymi Alleluja wszechświata? W prezentowanej audycji radiowej Alan Watts zgłębia genezę naszego pragnienia nadawania wszystkiemu sensu. Prelekcja ta z dyskursu akademickiego przeradza się w prawdziwą poezję. W drugiej części wykładu Watts pokazuje nam, że świat jest w rzeczywistości układem nieodłącznych sprzeczności. Wszystko współistnieje ze wszystkim innym, my zaś wydajemy się tego nie zauważać.

źródło opisu: http://www.kendra.com.pl/audiobook-sens-nonsensu.html

źródło okładki: http://www.kendra.com.pl/images/cover3d-08-sens-nonsensu.jpg

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!