Kim jestem?

Myth of Myself
9781909195004
religia
tomollino

W prelekcji tej Alan Watts stawia czoła podstawowemu pytaniu filozoficznemu: Kim jestem? Czy istota ludzka jest wyspą świadomości zamkniętą w skórzanym worku, wyizolowaną w obcym świecie? Czy rzeczywiście istnieją tzw. wewnątrz i zewnątrz? Rozwijając te pytania, Watts przygląda się dwóm fundamentalnym mitom zachodnim, według których istoty ludzkie zostały albo stworzone przez niebiańskiego stwórcę, albo są wynikiem przypadkowych zdarzeń kosmicznych, nieznaczących zmian zachodzących w świecie.

źródło opisu: http://www.kendra.com.pl/audiobook-kim-jestem.html

źródło okładki: http://www.kendra.com.pl/images/cover3d-01-kim-jestem.jpg

Cezar Kolcz | 2019-05-06
Przeczytana: 06 maja 2019

Książka, a raczej wykład pana Alana Wattsa jest dosyć krótką lekcją o tym kim jesteśmy oraz czy wnętrze człowieka znajduje się tylko gdzieś między uszami a nosem. Wspomniane jest też, jak nasze wewnętrzne ja opisują inne kultury niż Europejska.
Pan Alan powiedział kilka mi bilskich słów o Bogu oraz wierze.
Na duży plus zasługuje krótka notka biograficzna na początku wykładu, ponieważ nie znałem wcześniej tego Pana i przybliżyło mi to czy warto go słuchać.

Durutti90 | 2015-09-26

Mało filozofii jak na filozofa:D