Girl Guide

Wydawnictwo: Cyfrant
Girl Guide
girl guide, szczepański,
literatura piękna

Kultowa powieść Michała Szczepańskiego, na podstawie której powstał nagrodzony Złotymi Lwami film w reżyserii Juliusza Machulskiego. „Girl Guide” rekomendował sam Stanisław Lem, jako „szalenie zabawną powieść rock-and-rollową, szpiegowską, góralską i sensacyjną”. Napisana ze swadą, trzymając w napięciu historia muzyka-outsidera, który mimowolnie staje się centralną postacią szpiegowskiej intrygi. Książka pełna jest humoru, trafnych obserwacji obyczajowych oraz autentycznego góralskiego i warszawskiego folkloru.

źródło opisu: Cyfrant, 2013, http://cyfrant.pl/

źródło okładki: http://cyfrant.pl/

Agata Wesołowska | 2014-05-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, EBOOK
Przeczytana: 11 maja 2014

Może książka nie jest jedną z najlepszych, które do tej pory przeczytałam, jednak jest coś w niej, że nie chce się od niej oderwać nawet na chwilę. Zabawna, miejscami zaskakująca i trochę przerażająca - idealna na leniwe popołudnie.