Kobieta, która stała się legendą. Opowieść o Marii Skłodowskiej- Curie

Wydawnictwo: IBIS
MAD_ABOUT_YOU

"Kobieta, która stała się legendą. Opowieść o Marii Skłodowskiej- Curie" to niezwykle interesująca książka, która zabierze Cię w niezapomnianą podróż do odległych czasów, gdy kobiety nie prowadziły badań naukowych, a ich możliwości kształcenia i zajmowania określonych stanowik były bardzo ograniczone. To właśnie Maria Skłodowska- Curie stała się prekursorką w tej dziedzinie i przetarła szlaki dla przyszłych pokoleń. Jako pierwsza kobieta została przyjęta na paryską Sorbonę, gdzie studiowała na wydziale fizyki i chemii. Dwokrotnie została laureatką Nagrody Nobla i otrzymała najwyższe francuskie odznaczenie.
To opowieść o kobiecie, która dzięki poświęceniu i uporowi pokonała wszelkie tudności i osiągnęła zamierzony cel.
Przepiekne, archwalne zdjęcia, interesujące i napisane przystepnym językiem teksty oraz wiele iekwych cytatów spowodują, ze nie będziesz mógł oderwac się od lektury.

źródło opisu: IBIS, 2012

źródło okładki: zdjęcie autorskie

izazmatfiza | 2018-02-18
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2018
Przeczytana: 18 lutego 2018

"Kobieta, która stała się legendą" to książka, którą musi przeczytać każda nowoczesna kobieta, bo to właśnie Maria Skłodowska-Curie była pierwszą kobietą w Polsce, która zaczęła przełamywać schematy. Odkryła polon i rad, dostała 2 Noble (choć wcześniej uważano, że żadna kobieta nigdy tego nie dokona), nawet wprowadziła aparaty rentgenowskie w czasie I Wojny Światowej, o czym tak dużo się nie mówi. Warto poznać historię kobiety, dla której najważniejsze w życiu była nauka oraz służba ludzkości, nie zapominając o tym, że była tylko człowiekiem, który miał swoje problemy i troski, a uwierzcie mi, było ich całkiem sporo.

Polecam z całego serca <3