Skarga Utraconych Ziem: Gwinea Lord

Tłumaczenie: Wojciech Birek
Cykl: Skarga Utraconych Ziem (tom 6)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Le Guinea Lord
komiksy
MAD_ABOUT_YOU

Drugi cykl serii "Skarga Utraconych Ziem". Przed epoką Sioban na ziemiach tych żyli Rycerze Łaski, którzy usiłowali oczyścić wyspę z dawnych demonów, stworzonych przez pierwsze mieszkanki tych ziem, Czarownice. Morigany były najstraszliwszymi z Czarownic, gdyż nie utraciły nic z pierwotnej mocy swej rasy, "Chiil", ulokowanej w lewym oku. Jedna z Morigan, dotknięta Łaską, przeszła na stronę...

Drugi cykl serii "Skarga Utraconych Ziem".
Jedna z Morigan, dotknięta Łaską, przeszła na stronę Światłości. Wędruje teraz przez kraj jako Czarodziejka Sanctus. Pozostałe Czarownice ruszają jej śladem. Chcą zapobiec ujawniniu ludziom tajemnic czarnej magii. Wzywają na pomoc niezwyciężonego wojownika diabła, Gwineę Lorda. Kto pierwszy odnajdzie oświeconą Moriganę- ciemny Lord czy Rycerze Łaski, pośród których jest nowicjusz Seamus, przyszły wychowawca Soban.

źródło opisu: Egmont, 2009

źródło okładki: http://www.egmont.pl/

Agata | 2017-05-09
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 05 maja 2017

Ciąg dalszy przewidywalnego komiksu ze świetnymi rysunkami. Przeczytać można, bo długo to nie zajmuje, jednak fabuła w dalszym ciągu nie powala na kolana.

Gwinea Lord wyruszył na łowy. Ten, który pochodzi od diabła i nikomu nie służy, ten niepokonany, bo ośmiela go śmierć i cierpienie, wyrusza na spotkanie z Moriganą Mornoir. W tę samą stronę zmierzają również Rycerze Łaski. Czarownice zwierają bowiem szyki, obawiając się jednej z nich, która dotknięta światłem łaski, zmieniła się w czarodziejkę. Jest o tyle groźna, że zna wszystkie tajemnice swojej dawnej rasy.
Kto pierwszy odnajdzie czarodziejkę Sanctus? Wysłannik diabła, czy powiernicy dobra?
Druga część cyklu to również opowieść o młodzieńczej przyjaźni i marzeniach, które pod wpływem zdrady i zazdrości zmieniają się w koszmary. Zazdrość, która pali do żywego i pcha do najpodlejszych czynów powoduje, że dusza zaprzedana złu staje się mroczna i twarda. Zdarza się tak dlatego, że czasem „do bram Raju zaczynają stukać demony.”

Uważam, że Delaby jest doskonałym rysownikiem. Jego grafiki, mimo brutalności jaką się charakteryzują, są kuszące, wymowne, wręcz doskonałe.
To bardzo...

MadameShepard | 2015-05-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Seria niebezpiecznie pikuje w dół. Fabuła zaczyna nudzić, a postać Gwinei Lorda nie jest tak przerażająca, jak by chcieli autorzy. Dostrzegam w wyglądzie tej postaci inspirację Panem Trzech Orłów z "Thorgala".