Skarga Utraconych Ziem: Morigany

Tłumaczenie: Wojciech Birek
Cykl: Skarga Utraconych Ziem (tom 5)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Moriganes
komiksy
MAD_ABOUT_YOU

Drugi cykl serii "Skarga Utraconych Ziem". Przed epoką Sioban na ziemiach tych żyli Rycerze Łaski, którzy usiłowali oczyścić wyspę z dawnych demonów, stworzonych przez pierwsze mieszkanki tych ziem, Czarownice. Morigany były najstraszliwszymi z Czarownic, gdyż nie utraciły nic z pierwotnej mocy swej rasy, "Chiil", ulokowanej w lewym oku. Co do Rycerzy (czasami na polach bitew zwanych...

Drugi cykl serii "Skarga Utraconych Ziem".
Co do Rycerzy (czasami na polach bitew zwanych Wojownikami), odnajdziemy pośród nich Seamusa, przyszłego mentora Sioban. Seamusa, wówczas jeszcze porywczego młodziana, kórego przyszłość wydaje się dokładnie wyznaczona. Zarówno w jasnej, jak i mrocznej części.

źródło opisu: Egmont, 2005

źródło okładki: http://www.egmont.pl/

Agata | 2017-05-09
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 05 maja 2017

Krótki komiks do przeczytania w niecałe pół godziny. Największą zaletą są rysunki, które według mnie są świetne, jednak przewidywalna fabuła, nie należy do najlepszych.

kendo777 | 2015-09-25
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 24 września 2015

Takie tam dark fantasy pierdu pierdu. Całkiem ładne, mroczne rysunki, choć ludzie wyglądają trochę jak manekiny. I ciekawe zakończenie. Może być.

Przed epoką Sioban na ziemiach Eruin Durei żyli Rycerze Łaski, których głównym zadaniem była walka z mocami ciemności, a ich największymi i najniebezpieczniejszymi wrogami były czarownice- Morigany.
Rycerze Łaski to prequel "Skargi Utraconych Ziem", w którym poznajemy losy m.in Seamusa, późniejszego mentora i opiekuna córki Sudenneów.
Największym plusem są świetne rysunki. Od strony technicznej ta seria zdecydowanie przewyższa dzieło Rosińskiego. Poszczególne plansze są wyraziste, dokładne, bogate w szczegóły. Czasami przypominają wręcz grafikę komputerową.
Jeśli chodzi natomiast o samą historię, to Morigana wg mnie jest najlepszą częścią tej serii.

MadameShepard | 2015-05-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Kiedy czytałam ten komiks pierwszy raz, doszłam do wniosku, że jest słaby. Ale w porównaniu z pozostałymi trzema częściami prequela "Skargi", które po nim następują, jest świetny. Na pewno jest ładniej narysowany, niż oryginalna seria, gdzie chyba Rosiński już gwiazdorzył i rysował na odwal się. Delikatna kreska zachwyca, a fabuła jest nawet ciekawa. Potem będzie tylko gorzej.