Niezłomna

Tłumaczenie: Anna Bańkowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "-". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rule Britannia
wojna, Anglia, Marines
paprotkowa

Pewnego ranka mieszkańcy niewielkiej osady na angielskim wybrzeżu stwierdzają ze zdumieniem, że ich telefony nie działają, w radiu i telewizji nadaje się tylko marsze wojskowe, a w zatoce stoi amerykański okręt wojenny. Marines zajmują okolicę, deklarując jak najbardziej przyjazne zamiary. Rychło jednak zaczynają się restrykcje i sytuacja coraz wyraźniej przypomina okupację. Jedynie osiemdziesięcioletnia Mad, niegdyś słynna aktorka, ma odwagę nazwać rzecz po imieniu. Inspirowana przez nią wojna podjazdowa rozpoczyna się od niewinnych dowcipów, ale wkrótce dochodzi do tragedii...

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.proszynski.pl

betulek | 2018-02-11

Myląca okładka, mylący polski tytuł i obciążający cień Rebeki... Nie ma tu nic z romansu i koronek, raczej polityczna fikcja - UK po wystąpieniu ze struktur europejskich (sic!) popada w kryzys i zostaje popada w dość zaborcze łapki USA. Okupacja pod pozorem przyjaznej unii, ruch oporu, dumni Brytyjczycy vs zadufani w sobie amerykańscy marines. Warto przeczytać, zwłaszcza że książka napisana w czasach, kiedy o Brexicie jeszcze nikt nie słyszał :)

Ella | 2016-03-21

Autorkę tak świetnej książki jak "Rebeka" z pewnością stać na coś lepszego niż tak przeciętna historia bez ducha i klimatu. Spodziewałam się jakiejś tajemniczej historii, a tu ot zwykła opowieść - czyta się z nadzieją na jakiś zaskakujący finał i ..nic. Ta cała fikcyjna unia państw, niby okupacja amerykańska i obywatelski opór anglików nie trzyma się kupy i nie ma jakiejś sensownej pointy. Naczytałam się i nic z tego nie wyniosłam.
Jak to mówią - nie mecyje.

Matylda Saresta | 2015-10-04

Niepowtarzalny klimat buduje ta pisarka:-) Wszystkie powieści, jakie czytałam do tej pory są jak z filmów pana H., co ja piszę - są lepsze!

K8W | 2014-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2014

Uwielbiam tę pisarkę, jej styl pisania. Bardzo przyjemnie się czyta, ale historyjka wydaje się powierzchowna, napisana na siłę. Być może ma jakiś głębszy polityczny sens, albo miała w czasie, kiedy była pisana, ale mi fabuła się nie spodobała, a tym bardziej dziwne zakończenie. Polecam jej inne książki!

czytowege | 2014-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2014

"Niezłomna" to druga książka tej autorki, którą miałam okazję przeczytać. Pierwszą była absolutnie wspaniała "Rebeka"- na szczęście dla mnie, na nieszczęście dla tej recenzji, głównie z tego względu, że postawiła ona baardzo wyoką poprzeczkę dla innych dzieł du Maurier które miałam zamiar pochłonąć. Niestety,druga książka mocno mnie zawiodła. Ta historia nie ma żadnego "ducha" czy specyficznego dla angielskich powieści klimatu, nie wciąga, główne bohaterki zmagają się z wydarzeniami w chaotyczny sposób (odczułam akcję jako nieco pourywaną), ich emocje są nie tyle płytkie, ile bardzo ciężko uchwytne (autorka chyba sama nie wiedziała czy zdecydować się na opisywanie wewnętrznych przeżyć postaci czy nie, i wyszedł z tego takie trochę miszmasz) i mam wrażenie że była pisana w pośpiechu oraz bez pomysłu. To oczywiście tylko moja opinia, ale tak ją odczułam podczas czytania. Plusy na pewno za wiele cennych przemyśleń, wplecionych w fabułę, noi za samą tematykę- jak rozumiem miał tu...