Kodeks drogowy

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: Wolters Kluwer 2011

NightShine | 2014-10-04
Przeczytana: 02 października 2014

Jest to jedna z tych niepotrzebnych pozycji, w której ludzi traktuje się jak skończonych idiotów i należy im wskazywać wszystko co mają robić. Kodeks zawiera zapisy zabraniające rzeczy, których zdrowy na umyśle człowiek w życiu by się nie dopuścił. Jeżeli ktokolwiek ma zamiar podczas jazdy samochodem spowodować wypadek czy zachować się nieodpowiedzialnie to zrobi to, tak czy inaczej a żadne prawo go od tego nie odwiedzie. Czytając,iż zabrania się cytuję "wchodzić na jezdnię pod jadący pojazd" czy "chodzenia po torowisku" można złapać się za głowę, że tak wiele drzew poświęcono na zapisywanie równie banalnych rzeczy. Według mnie dodawanie kolejnych zakazów nie wymusi naszego bezpieczeństwa a jedynie ograniczy naszą wolność