Buddyjska recepta na miłość. Wolni w związku

Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
6 (4 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Befreit - Verbunden. Der buddhistische Weg zu einer glücklic
miłość, związki
poradniki
joly_fh

Każdy związek jest wielką mieszanką różnych uczuć zarówno tych pięknych jak radość, szacunek, troska o drugą osobę oraz tych trudnych, jak zazdrość, gniew czy obojętność. W buddyzmie właśnie te negatywne emocje są podstawą rozwoju związku, to je w końcu przekształcamy w mądrość i prawdziwą miłość. Im szybciej takie uczucia zrozumiesz, tym bardziej optymistycznie możesz patrzeć w przyszłość. Autor – Matthias Ennenbach - od 20 lat pomaga uzdrawiać relacje w związkach wykorzystując buddyjskie mądrości. W swojej codziennej pracy łączy ze sobą teorię i praktykę zaczerpniętą z nauk Dalekiego Wschodu z psychoterapią świata Zachodu. Dzięki jego radom nauczysz się rozpoznawać swoje uczucia i będziesz mógł określić te, które stanowią najczęstszą przyczynę konfliktów w związku. Wszystkie emocje są w nas i do nas należą. To my sami je tworzymy i jesteśmy w stanie je kontrolować. Autor przedstawia metody, które pomogą Ci uniknąć zbędnych napięć. W książce znajdziesz konkretne ćwiczenia i techniki, dzięki którym staniesz się niezależny od zewnętrznych bodźców i unikniesz związanych z nimi niepotrzebnych emocji. A gdy pojawi się problem w Twoim związku zadbasz o to, aby go rozwiązać. Prawdziwe partnerstwo jest oparte na wspieraniu, zaufaniu i miłości. Będąc w związku możesz czuć się naprawdę wolny. Wielowiekowe mądrości buddyjskie są aktualne do dziś i teraz sam możesz z nich czerpać ogromną wiedzę i doświadczenie. Stwórz szczęśliwy związek

źródło opisu: Studio Astropsychologii, 2013

źródło okładki: http://talizman.pl/8820-buddyjska-recepta-na-milosc-01001889.html

Bartłomiej Grabowski | 2014-03-17
Przeczytana: 10 marca 2014

Buddyjska recepta na miłość to iście filozoficzna publikacja, skierowana raczej do osób będących w różnego rodzaju związkach. Przypadnie do gustu parą, które chcą doskonalić swój związek partnerski poprzez czerpanie radości z niego. Książka sprowadza się do kilku głębokich myśli, które nakierowują nas na odpowiednią ścieżkę, gdzie ona prowadzi? Gdy troszczymy się o świat, troszczymy się o nas samych – prowadzi do naszego wnętrza, do najdalszych zakamarków naszych myśli. Takie sekwencje towarzyszą każdemu nowemu rozdziałowi i przyznam, że trzeba zatrzymać się na tekście, czasem przeczytać kilka razy i mocno główkować o co właściwie chodzi.

Dlatego książka, mimo że nie czyta się jej źle, to jest dość trudna w odbiorze dla przeciętnego czytelnika. Na pewno nie sprawi problemu miłośnikowi nauk buddyjskich, a także myślicielom i filozofom. Polecam każdemu kto ma ochotę zgłębić sekrety miłości.

grejfrutoowa | 2013-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Dr Matthias Ennenbach pomaga ludziom w związkach. Za pomocą zdobytej wiedzy buddyjskiej uzdrawia on relacje międzyludzkie. Jego książka „Buddyjska recepta na miłość” ukazała się w Polsce w 2013 roku. Wydało ją Studio Astropsychologii.
Po niepowodzeniu wiele osób rozmyśla o tym, co się stało zamiast o tym jak to naprawić. Najważniejsze to założyć sobie cel, do którego należy dążyć. Tak też trzeba działać w związku. W końcu najważniejsze jest szczęście – pytanie tylko czy indywidualne, czy wspólne. Wiele osób myśli, że szczęśliwie będzie się czuć tylko w związku. Celem życia jest przecież szczęście. Możemy je osiągnąć przez zmiany, dążąc do oświecenia. W ten sposób może zdarzyć się coś nieprzyjemnego, rozczarowanie to jednak tylko etap, który musi nam coś uświadomić, nic negatywnego. Okazuje się nagle, że nasze indywidualne potrzeby są ważne. By być szczęśliwym trzeba żyć w zgodzie ze sobą. Do tego przyda się medytacja i zrozumienie siebie. W ten sposób osiągniemy harmonię i będziemy...

| 2013-12-19
Przeczytana: 15 grudnia 2013

Każdy z nas pragnie miłości - pięknej, harmonijnej, opartej na wzajemnym wsparciu relacji; prawdziwego związku. Często jednak w zderzeniu z prozą życia, napotykając różne trudności nie potrafimy sobie poradzić - rozpamiętujemy przeszłość, krytykujemy partnera czy partnerkę; szukamy przyczyn cierpienia dookoła.

Winni takiego stanu rzeczy jesteśmy my sami, co w swojej książce "Buddyjska recepta na miłość" uświadamia nam Matthias Ennenbach. Pokazuje nam też jednak, że możemy to kontrolować. Autor w swojej ponad dwudziestoletniej pracy łączy ze sobą mądrość Wschodu z zachodnią psychoterapią.
Wg niego podstawą uwolnienia się z sytuacji niezdrowych jest poznanie i zastosowanie Czterech Szlachetnych Prawd:
* Prawdy, że wszystkie istoty żywe cierpią,
* Prawdy o przyczynach tego cierpienia,
* Prawdy, że możemy uwolnić się od cierpienia,
* Prawdy o odpowiedniej drodze poprzez praktykę.

Wszystko to jest zastosowaniem nauki buddyzmu - ponad 2500-letniej tradycji, która postrzega człowieka...