Głową o stolik. Kronika wypadków medialnych

Wydawnictwo: Jeden Świat
9788392087915
aktorzy, media

Zbiór ironicznych obserwacji codziennego życia, przeplatanych wspomnieniami i anegdotami. Znany reżyser, aktor, były dyrektor Teatru Muzycznego, człowiek o cynicznym podejściu do życia, ale o wielkim złotym sercu – zdaniem kolegów cyników, po raz kolejny zaskakuje czytelnika. Inteligentnie i z niezwykłym poczuciem humoru pisze kronikę „wypadków medialnych”, intryguje niedopowiedzeniami, prowokuje śmiałymi sądami, kontrowersyjnymi środkami wyrazu by na koniec zaskoczyć ciętą ripostą. Do książki dołączona jest płyta CD z opowiadaniem w wykonaniu autora.

źródło opisu: http://www.jedenswiat.pl/ksiazka.php?ksi_id=166

źródło okładki: http://www.jedenswiat.pl/ksiazka.php?ksi_id=166

eduko7 | 2019-04-29
Przeczytana: 16 kwietnia 2019

Chyba tego potrzebowałam. Czego? Dystansu do samego siebie i otaczającego świata. Podejścia z przymrużeniem oka i odrobiną sarkazmu do tego, co niezrozumiałe, absurdalne, nieakceptowalne czy niezależne od nas. Można tylko pozazdrościć Autorowi tych umiejętności.
Kronika wypadków stanowi kolejny dowód inteligencji, błyskotliwości Pana Jerzego Gruzy. Jego umiejętności obserwowania i niezwykle trafnego komentowania otaczającej rzeczywistości. Opisywane wypadki i wpadki medialne mogą wywołać uśmiech na twarzy, czasem zachęcić do refleksji, czasem zaskoczyć. Oczywiście można się nie zgadzać z Autorem, można inaczej odbierać opisywane sytuacje i towarzyszące im zachowania. Nie można natomiast przejść obojętnie obok książki i załączonej do niej płyty. Dlaczego? Dlatego, że po odkryciu, co się straciło pozostaje tylko „głową o stolik” albo „głową o ścianę”.

joola | 2018-06-28

Kto lubi poczytać o życiu dziennym i nocnym, towarzyskim i artystycznym "warszawki" - niech sięgnie po tę i pozostałe książeczki Jerzego Gruzy. Dowcip i taki rodzaj komentowania rzeczywistości, jaki lubię plus lekkość pióra, dystans do siebie sprawia, że czyta się łatwo i przyjemnie. Cóż, że wszystkie pozycje są prawie takie same? Sporo anegdot o ciekawych ludziach, bo takimi właśnie Mistrz Gruza się otaczał przez całe życie. Lubię i cenię go jako reżysera, bawi mnie to co i jak mówi....